INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ovdje bi moglo postati gusto ako ovi što su jučer kupili 350.000 komada skuže da su se preračunali oko preuzimanja po 6 kn pa počnu vraćati dionice nazad po bidu [rolleyes]

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/210032/Hrvatski-gradevinari-ne-vrijede-ni-milijardu-kuna.html#.UFhmv64hTh4

Jasno mi je zašto ovi prodavaju…ali ovi što kupuju,šta se njima dogodilo,najeli se ludi gljiva????????????

halo katastroficari, kad bi bilo kako govorite dionica bi se danas prodavala po 0,01 kn! proslo je sasvim dovoljno vremena da svi saznaju za ponudu, pa bi je rasprodali budzasto ako misle da je preuzimanje patka i stecaj izvjestan. medjutim, panicne rasprodaje nema, prodaju tek neki potumplani i prestraseni naivci i oni koji nemaju pojma o dionickim ulaganjima (a bas su svi ti, izgleda, vasa ciljna skupina).

na zapadu (citaj forumu) nista novo. kako su samo dezurni drukeri raskomadali moj prethodni post! sto ste se preplasili? ma ljudi vam kuze, nisu glupi, znaju prepoznati istinu. a ako nista drugo, dovoljno su inteligentni da bar zakljuce da je bolje da im sve propadne nego da sad daju budzasto. a pogotovo da ih poklanjaju vama.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja


ovdje bi moglo postati gusto ako ovi što su jučer kupili 350.000 komada skuže da su se preračunali oko preuzimanja po 6 kn pa počnu vraćati dionice nazad po bidu [rolleyes]

Izgleda da su počeli – nalog je bio preko 30.000 komada i iskrcao je sve do blokade pa se povukao

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

ne mogu vjerovati da se ljudi i dalje stavljaju na kupnju??! tko odavnoima Ingru pa ne želi prodati to još mogu shvatiti jer mu je svejedno da li izgubi još par % na ogroman gubitak, ali ove što sada kupuju uz veliku šansu da izgube 100% svježeg novca koji ulažu, e njih doista ne razumijem?!? [undecid]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje



Gospodo

ako je ovo kraj za Ingru zašto se ista ne riješava ljudi, plaćanja razno raznih stvari kao što je HUP koji je na dobrovoljnoj bazi i druhih stvari. Ingra je po tim pitanjima redoviti platiša.

Kako to?????????? a firma (po Vama) ugašena.
Najbolji su mi oni koji sve znaju o Ingri a nemaju niti jednu dionicu niti su ju imali a niti će ju imati a ovdje prosipaju pamet stečaj… stečaj…. stečaj…. Pa ljudi Ingra ide u stečaj i dajte više odlepršajte sa ove teme jer mi je Vaših postova puna kapa. Vi koji ste toliko pametni da ništa drugo ni neznate osim kao papiga ponavljat stečaj…. stečaj….

Tko želi prodati neka proda a oni koji ostaju u nutra želim puno sreće. Imam dionice i imati ću ih do kraja i nije nagovor na ništa već moje mišljenje.

Pozdrav

Ha,ha, ha,, dobro napisano,, bravo,, pridružujem se pisanom, i ne prodajem svoje pa makar i po saznanju da idu na NULU. Nisam potkupljiv, a ĐĐ nabijem i njihov ultimatum !!
LP
[/quote]

[thumbsup]

@ domobran

e ovo je dobro pitanje. to vam mnogi ovdje ne razumiju ili se prave da ne razumiju. a stvar je u tome da netko skuplja za djuru i/ili za javnu ponudu. sve ispod 6 kn je cista zarada. a sto ne bude ispod 6, bit ce po 6, i opet dobro. prag ce se smanjiti na kraju, ovisno o visini skupljene kolicine dionica prije preuzimanja.

jer, ingra je pozeljan i vrijedan plijen za preuzimanje. ingra (i zbog toga) ne smije i nece pasti. za nju se mora naci rjesenje da ostane, ovakvo ili onakvo. to zele svi, i drzava i mirovinci i banke i sektor i tvrtka. samo ne ono malo drukera na koje ovdje nailazimo. oni imaju neke svoje (sitne) motive.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Osjećam neku obvezu napisati nešto jer sam pisao u nekoliko navrata prije nego je odobreno objavljivanje ponude sa svojim viđenjima budućih događaja.
K tome, napisao sam u postu od 14.09. nakon što je doneseno rješenje HANFE da DDJH može objaviti javnu ponudu za dionice INGRE sljedeće:


"…Prema izjavi Ponuditelja, dostavljenoj uz Zahtjev, isti nije sklapao bilo koji pravni posao u cilju stjecanja dionica Ciljnog društva. Nadalje, Ponuditelj je sukladno odredbi članka 23. stavka 2. točka 2. ZPDD-a, uvjetovao dobrovoljnu ponudu za preuzimanje dosizanjem praga uspješnosti od najmanje 95% dionica Ciljnog društva s pravom glasa…"

Ukratko rečeno svim dioničarima INGRE među koje i ja spadam s 4% portfelja – PUŠIONA!

I zaista, preko vikenda i prospavane noći nisam mogao naći niti jedan logičan rasplet dobar za INGRU. I onda, u ponedjeljak za mene nevjerojatno začuđujuće trgovanje dionicom gdje je ona u prvim minutama na ogromnom prometu narasla 5%. Naravno da sam prodao, prosjek oko 5,40, jer nisam mogao shvatiti zašto cijena raste.
Ja sigurno nisam od onih koji će decidirano tvrditi da ukoliko ponuda DDJH ne prođe na INGRI slijedi stečaj (iako je to sada opća percepcija) ali situacija je što se tiče poslovanja katastrofalna, a toga su valjda svi svjesni. DDJH se pokazao neozbiljnom kompanijom kojom upravljaju lutkice. Ovakva ponuda neće proći te od njihovog preuzimanja INGRE vjerojatno neće biti ništa. Troškovi koje će oni pritom imati nisu veliki ali za kompaniju koja ostvaruje simboličnu dobit u odnosu na prihode i nisu mali. Ono što je najgore je blamaža koju su sami sebi proizveli. Ukoliko su imali plan što s Ingrom tada im je 50%, a pogotovo 75% bilo i više nego dovoljno. Ukoliko je ovo zaista manevar kojim bježe od onoga što su započeli tada je valjda svima jasno o kakvoj se kompaniji radi kada je u stanju u ovako nešto uletiti kao grlom u jagode. Pročitao sam kometar na tu temu na Bakićevom blogu i njegovo možebitno objašnjenje no ono zvuči kao da za jednostavnu stvar nalazi najkompliciraniji mogući izgovor.

Gospodo

dali znate da 200 ali 200 najjačih dioničara ima preko 70% Ingre (riječima sedamdeset posto Ingre), ovdje se stalno govori da Ingra ima puno dioničara, kupite si CD pa ćete saznati imenom i prezimenom tko je kupio dionice


halo katastroficari, kad bi bilo kako govorite dionica bi se danas prodavala po 0,01 kn! proslo je sasvim dovoljno vremena da svi saznaju za ponudu, pa bi je rasprodali budzasto ako misle da je preuzimanje patka i stecaj izvjestan. medjutim, panicne rasprodaje nema, prodaju tek neki potumplani i prestraseni naivci i oni koji nemaju pojma o dionickim ulaganjima (a bas su svi ti, izgleda, vasa ciljna skupina).

na zapadu (citaj forumu) nista novo. kako su samo dezurni drukeri raskomadali moj prethodni post! sto ste se preplasili? ma ljudi vam kuze, nisu glupi, znaju prepoznati istinu. a ako nista drugo, dovoljno su inteligentni da bar zakljuce da je bolje da im sve propadne nego da sad daju budzasto. a pogotovo da ih poklanjaju vama.


svaka čast u potpunosti se slažem.imam nešto malo dionica i radije ću pustiti da sve propadne nego ih prodavati po ovim smiješnim cijenama

Čini mi se da se ona kupnja po 5, 05 više ne čini kao pun pogodak [smiley]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close