INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sad mi pade na pamet:

– a što je pripremljen plan restrukturiranja Ingre, dobivena podrška banaka, pripremljena lova za bullet kredit za pokrivanje obveznica i deblokadu računa, samo što bankari svoj novac uvjetuju novom upravom, jer u postojeću, logično, nemaju povjerenja? Što ako su bankari (ili mirovinci, svejedno, čiji je god novac) uvjetovali prag od 95%, a ne DDJH? Što je ako DDJH njihov paravan? Ako već postoji krizni menagement. Ovo je dakle zadnja šansa da vlasnici ‘mirnim putem’ predaju svoje dionice.

Mnogo toga bit će jasnije nakon očitovanja uprave.


@kolega mudro vi zborite,to je vaša želja,međutim realnost je nešto drugo.. Lp

@frckavi

– osnovna pretpostavka je da u slučaju da ponuda ne uspije, INGR završava u stečaju

– tu je još i pretpostavka da se Čačić aktivno uključio u spašavanje građevinskog sektora, kako bi izbjegao lančanu reakciju

– treća pretpostavka je da je plan restrukturiranja dovršen i spreman za realizaciju

1) vlasnici bi "mirnim putem" svoje dionice trebali predati nakon što Uprava i NO daju sljedeću izjavu:

– Ako ponuda ne uspije, Ingra ide u stečaj.

2) mirovincima, kao i svim ostalim dioničarima, šest kuna je više od nula kuna. Ja vjerujem da su mirovinci naivno povjerovali upravi kada su radili debt-to-equity, no uprava nije bila na razini zadatka. Grešaka mirovinaca je bila u tomu što im vjerovali. Tu grešku sada će platiti 14 kuna po dionici, ili 20 kuna po dionici. Izbor je jednostavan.

3) Ako ponuda ne prođe, što vidim da svi smatraju najrealnijom opcijom, Ingra ide u stečaj (ponavljam, to je moja pretpostavka) s preustrojem, no to se u ovakvim situacijama proteže na godinu-dvije dana. Stečaj bez stečaja je brži način.

Nemam dionice Ingre niti ih planiram imati, niti sam ih imao.

Je li Đ. Đaković slao obmanjujuće signale?

http://www.poslovni.hr/vijesti/je-li-d-dakovic-slao-obmanjujuce-signale-215997.aspx

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ekskluzivno-ovo-je-novi-milijardu-kuna-jeftiniji-peljeski-most.html evo posal Lp


http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/ekskluzivno-ovo-je-novi-milijardu-kuna-jeftiniji-peljeski-most.html evo posal Lp

a Ingra, koja je jednom nogom u stečaju jer nema 5 milja kuna za deblokadu računa, je po tebi kandidat za gradnju Pelješkg mosta koji bi trebao koštati oko 2 milijarde kuna? [rolleyes]

moji postovi nisu investicijski savjeti niti poziv na kupnju ili prodaju dionica!!

Da


Je li Đ. Đaković slao obmanjujuće signale?

http://www.poslovni.hr/vijesti/je-li-d-dakovic-slao-obmanjujuce-signale-215997.aspx


Znači ipak stečaj a dionica 0 kuna.

Prema zakonu o predstecajnoj nagodbi ili tako nekako ukoliko se vjerovnici ne dogovore o restrukturiranju firme (sto i nisu buduci das je vec x dana u blokadi) onda je stecaj neizbjezan.

A u stecaju fima moze raditi, naravno ali onda vise nije tema za forum dionicara jer dionice vise ne postoje.

Zao mi je onih koji su izgubili sve na ovoj hartiji ali tako je to. dionice nemaju milosti. A sad pitanje odgovornosti uvijek mozete potegnuti

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Sad mi pade na pamet:

– a što je pripremljen plan restrukturiranja Ingre, dobivena podrška banaka, pripremljena lova za bullet kredit za pokrivanje obveznica i deblokadu računa, samo što bankari svoj novac uvjetuju novom upravom, jer u postojeću, logično, nemaju povjerenja? Što ako su bankari (ili mirovinci, svejedno, čiji je god novac) uvjetovali prag od 95%, a ne DDJH?

Nema to baš neke logike jer DDJH bi novu upravu mogao postaviti i da ima 50% +1 dionicu, a traži gotovo duplo tj.95% dionica. Ne, uvjeren sam da im je ovo samo alibi da se elegantno povuku iz preuzimanja kad su vidjeli da su se zaletjeli i da bi mogli potonuti skupa s Ingrom.


Mnogo toga bit će jasnije nakon očitovanja uprave.

Mislim da neće, očekujem očitovanje u stilu: ingra ima vrijednu imovinu, ali obzirom na blokiran račun smatramo da ponuđena cijena odgovara trenutoj situaciji tj. u skladu je s prosječnom cijenom na burzi pa neka svaki ulagač samostalno odluči i bla bla .
Nešto u tom stilu….

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Sapunica će trajati 28 dana,a što se tiće stećaja INGRA se mora spasiti i bit će spašena tako da vjerujem o stečaju nam ni govora.

Ovo će biti stresnih 28 dana za dioničare INGRE….držite se!

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

over25*
95% nema smisla. Kako skupiti 95%.

Ja sam ili krivo pohvatao (ne pratim ovu temu) ili neznam.

Da su dali 50 kuna 95% nebi bilo upitno, barem tako smatram, ali za 6 kuna??

Pa tko tu koga hebe bez one stvari.
Neće skupiti niti 20% po toj cijeni.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.poslovni.hr/vijesti/je-li-d-dakovic-slao-obmanjujuce-signale-215997.aspx

New Report

Close