INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ja svoje ne prodajem po 6 kuna! Ako sam ispušio toliko, onda nek vrag nosi i ostalo. Ali moje dionice neće vidjeti u svom trezoru.

Imam tonu dionica INGRE rađe ću ih zapalit nego ikome prisilno prodat po 6 kuna
nema šanse da skupe 95%

sve je to bila igra da INGRA dobije na vremenu u biti đuro nikad nije ni mislio preuzet ingru..
Ako je i mislio neće moći preko mene mrtvog za 6 kuna ih rađe upotrjebim kao vc papir
shodno da sam ih plaćao usred krize i po 70 kuna ..neće se drugi na meni bogatit..

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi


Ja svoje ne prodajem po 6 kuna! Ako sam ispušio toliko, onda nek vrag nosi i ostalo. Ali moje dionice neće vidjeti u svom trezoru.

Meni se čini da barem 30 % dioničara Ingre misli slično i zato sam uvjeren da neće biti ništa od preuzimanja.
S druge strane većina se ionako nada da Ingra ima i dalje šansu da vidi i puno veće razine od 6 kn. A onog dana kada netko proda po 6 kn Đuri nema više mogućnosti da se minus smanji a najteže je prihvatiti da si na nekoj dionici izgubio.
Po meni je Đuro napravio medvjeđu uslugu Ingri i dioničarima jer ih je zavlačio nekoliko mjeseci , predao ovakvu lošu ponudu za koju nema nikakve šanse za uspjeh.
Da su imali poštene namjere stavili bi prag 51 % , vjerojatno preuzeli Ingru , upravljali sa njom i možda je spasili.
Za dobrobit Ingre i dioničara nadam se da postoji plan B , ali tko zna ?

U petak ce objaviti ponudu i tada ce mozda i biti 51%! To je konacna ponuda! Ovo je vjerojatno stavio da vidi reakciju dionicara pa da zna koliko mora staviti da bude siguran da ce ponuda proci…barem tako mislim…:)


Društvo ĐURO ĐAKOVIĆ HOLDING d.d. sa sjedištem u Slavonskom Brodu, Dr. Mile
Budaka 1, OIB: 58828286397, koje zastupa Tin Dolički, odvjetnik iz Odvjetničkog društva
Bogdanović, Dolički & Partneri sa sjedištem u Zagrebu, Miramarska 24 (dalje u tekstu: Ponuditelj)

Ponuditelj ima interesantno odvjetničko društvo, koje ga zastupa.

interesantno na koji način, ako se smije znat

pepe7

Imam tonu dionica INGRE rađe ću ih zapalit nego ikome prisilno prodat po 6 kuna
nema šanse da skupe 95%

sve je to bila igra da INGRA dobije na vremenu u biti đuro nikad nije ni mislio preuzet ingru..
Ako je i mislio neće moći preko mene mrtvog za 6 kuna ih rađe upotrjebim kao vc papir
shodno da sam ih plaćao usred krize i po 70 kuna ..neće se drugi na meni bogatit..

Ovo je strašno loš način razmišljanja…Probat cu s analognim primjerom..Recimo da sam kupio Golfa 2 prije 3 godine za 10 000EUR….Več onda je bio klimav, hrđav i u polu raspadnom stanju, a sada su mu djelovi žicom zavezani da ne otpadnu….I tako dođe meni naivac neki sastrane i kaže "e Hao, dajem ti za tog Golfa 2 2000EUR, ja se bavim prjevozom pa mi treba auto..ja cu ga pokusat reparirati i iskoristii, hoces prodati? Ja na to njemu "radije cu ga zapaliti nego prodati za 2000EUR, ta ja sam ga platio 10 000EUR neće se drugi na meni bogatiti !!!

Poanta priće: Ako smo kupili nešto po puno večoj cijeni nego što je ta stvar vrijedila u to doba na tržištu, to je samo naš problem to nije problem onog tko ce od nas kupovati tu robu kasnije.On ce tu robu htjeti kupiti po trzisnim uvjetima i nije ga briga koliko smo mi to (pre)platili dok smo kupovali..

Takoder ako ce se taj Golf prije raspast nego postati vrijedan oldtimet, onda ga je mozda bolje prodati dok jos nesto novaca za njeg amogu dobiti, nego izgubiti sve…

Na burzi, ali i u životu se često javlja taj fenomen "ja sam to platio XY i zelim za to dobiti barem priblizno toliko"…Ljudi jako teško prihvačaju da su ih "ošišali" i prodali im nešto po puno večoj cijeni nego li što realno vrijedi.

Također je velika zabluda "nisam izgubio dok nisam prodao"..TO je uzasno krivo..Izgubio si čim je cijena pala i čim nemožeš prodati po večoj cijeni nego si kupio ti si izgubio…TOčnije bi bilo reći "Nisam zaradio dok nisam prodao" , jer ništa ti ne znaći ako je cijena an burzi 100kn necega sto si ti kupio po 50kn ukoliko ti novac nije jos na racunu..Kad prodas i kad na racun sjedne vise novaca nego je s njega otislo prije kupnje zaradio si…

Razmislite malo o tome

P.S
Nemam dionicu INGR-R-A i ovo nije nagovor na kupnju/prodaju dionica.

...

@igrac

Jedno od rješenja je da Uprava Ingre otvori karte do kraja i javno obznani sve dubioze u kojima se nalaze. Neka budu prvi u RH koji su to pošteno napravili pa kud puko da puklo. Kao što su opisali svoje viđenje problema sa Međimurjem i Libijom – jer to je puno stvari pojasnilo i stavilo na svoje mjesto. Ali još puno toga nije jasno pa da onda vidimo što je stvarna istina, a što špekulacija i zašto je tako. Ovako mutna prljava voda ostaje i dalje. ĐĐ preuzimanjem realno ne riješava niti jednu jedinu dubiozu koja postoji u Ingrinim dugovima (osim produljenja vremena agonije) nego to i dalje ostaje za rješavanje nekim oblikom dokapitalizacije. A ovdje jedino dioničari ostaju kratkih rukava i bez svojih uloga – za što?

Evo još malo nelogičnosti. Ako je Ingra za stečaj zašto onda u njoj još uvijek rade ljudi i dobijaju svoje plaće? Ne bi li bilo logično da im se podijele otkazi (poslovno uvjetovani) i time se riješava dio troškova kojo nastaje kada plaćate one koji vam ništa ne donose. Ili ipak ti ljudi tamo nešto i rade pa stvaraju (makar potencijalno) mogućnost da se stvar riješi kada se konačno skine teret blokade. Mutno do bola.

I ako ste pratili podnevni dnevnik HRT-a onda je gotovo ista situacija oko vrata svim građevincima koji su gradili arene po RH jer ih se prema ugovorima koje imaju može praktično povući u stečaj trenutno baš kao i Ingru koja je po tom pitanju još i najbolje prošla, a to se ipak ne čini. Dakle što da iz svega toga onda zaključimo nego da se igraju čudnovate igre oko nečega što je zapravo izgleda potpuno besmisleno od samog početka.

hoće li se zadovoljiti ingraši s 6 kuna, ja koliko sam razumio da mogu do 95% skupiti dionica
što znaći da mogu i manje jel,a šta ako skupe 15-30%
šta onda pitam se?
većinom su se preuzimale dionice u većinskom vlasništu od strane istog
tako da nemam iskustva i nisam pametan šta će se desiti ovdi

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]


Pitanje;

na kojeg se "poduzetnika" odnosi AOP 21 u bilanci na polugodišnjem izvješću – pod stavkom "Udjeli (dionice) kod povezanih poduzetnika" u iznosu od 528.410.405 HRK?

Jer ako je ta imovina krivo pro(e)cijenjena – onda imamo dug naspram aktive veći od mcap-a firme ili ti bankrot(sumnjam da to nekoga čudi)


Jos nemamo odgovor ! [shocked]


Imam tonu dionica INGRE rađe ću ih zapalit nego ikome prisilno prodat po 6 kuna
nema šanse da skupe 95%

sve je to bila igra da INGRA dobije na vremenu u biti đuro nikad nije ni mislio preuzet ingru..
Ako je i mislio neće moći preko mene mrtvog za 6 kuna ih rađe upotrjebim kao vc papir
shodno da sam ih plaćao usred krize i po 70 kuna ..neće se drugi na meni bogatit..

Ovo je strašno loš način razmišljanja…Probat cu s analognim primjerom..Recimo da sam kupio Golfa 2 prije 3 godine za 10 000EUR….Več onda je bio klimav, hrđav i u polu raspadnom stanju, a sada su mu djelovi žicom zavezani da ne otpadnu….I tako dođe meni naivac neki sastrane i kaže "e Hao, dajem ti za tog Golfa 2 2000EUR, ja se bavim prjevozom pa mi treba auto..ja cu ga pokusat reparirati i iskoristii, hoces prodati? Ja na to njemu "radije cu ga zapaliti nego prodati za 2000EUR, ta ja sam ga platio 10 000EUR neće se drugi na meni bogatiti !!!

Poanta priće: Ako smo kupili nešto po puno večoj cijeni nego što je ta stvar vrijedila u to doba na tržištu, to je samo naš problem to nije problem onog tko ce od nas kupovati tu robu kasnije.On ce tu robu htjeti kupiti po trzisnim uvjetima i nije ga briga koliko smo mi to (pre)platili dok smo kupovali..

Takoder ako ce se taj Golf prije raspast nego postati vrijedan oldtimet, onda ga je mozda bolje prodati dok jos nesto novaca za njeg amogu dobiti, nego izgubiti sve…

Na burzi, ali i u životu se često javlja taj fenomen "ja sam to platio XY i zelim za to dobiti barem priblizno toliko"…Ljudi jako teško prihvačaju da su ih "ošišali" i prodali im nešto po puno večoj cijeni nego li što realno vrijedi.

Također je velika zabluda "nisam izgubio dok nisam prodao"..TO je uzasno krivo..Izgubio si čim je cijena pala i čim nemožeš prodati po večoj cijeni nego si kupio ti si izgubio…TOčnije bi bilo reći "Nisam zaradio dok nisam prodao" , jer ništa ti ne znaći ako je cijena an burzi 100kn necega sto si ti kupio po 50kn ukoliko ti novac nije jos na racunu..Kad prodas i kad na racun sjedne vise novaca nego je s njega otislo prije kupnje zaradio si…

Razmislite malo o tome

P.S
Nemam dionicu INGR-R-A i ovo nije nagovor na kupnju/prodaju dionica.
[/quote]

Ja se generalno slažem sa svime ali kod tvog primjera je sve manje-više jasno , takav golf neće nikada imati veću vrijednost ( pa čak i ako nekada bude oldtimer ) osim ako nije skrivena neka slika u prtljažniku ( recimo od Renoir-a ) ali tržište dionica nekada ima malo zeznutu logiku pa ono što danas vrijedi puno sutra može vrijediti malo a već preksutra puno više.
Kao i obično vrijeme će pokazati i dati nam neke odgovore.

hoće li se zadovoljiti ingraši s 6 kuna, ja koliko sam razumio da mogu do 95% skupiti dionica što znaći da mogu i manje jel,a šta ako skupe 15-30%

Da vam pojasnim…DDJH je dao ovakvu ponudu "MI ćemo ili kupiti 95%+ dionica INGR ili nećemo kupiti niti jednu dionicu". Dakle ukoliko im se samo 15-30% dioničara javi na ponudu DDJH će reći "ništa od toga, žao nam je"….Potpuno sam uvjeren da su stavili ovakav prag kako bi se osigurali da ponuda neće proći i da neće morati kupiti niti jednu dionicu jer da su imali namjeru stavili bi prag maximalno na 75%+1 dionica s kojim bi ionako imali apsolutno vlast u INGR.

@igrac

Naravno da nemoze dionice direktno usporedivati s necim drugim u prirodu, zato sam i pokusao potencijal Golfa ilustrirati kroz mogucnost da postane oldtimer, dok osobno potencijal INGR vidim kao nekog jadnog bolesnika na intenzivnoj za kojeg se uopce nezna hoce li imati srece i prezivjeti ili ce umjerti, a ako prezivi tek onda cemo vidjeti sto i kako dalje ..

...

Halo !

pa ne možete uspoređivati kupnju auta s kupnjom dionica. Auto se kupuje novcem koji je namjenjen za potrošnju, a dionice se kupuju viškom novca s ciljem ulaganja. Dakle potrošnja i ulaganje nisu isto. Kad kupiš auto (novi ili polovni svejedno je), već unaprijed znaš da ćeš na njemu izgubiti i kada dođe vrijeme za prodaju svjestan si da ćeš dobiti manje za njega. Ako si se odlučio kupiti dionice neke firme, sigurno ne razmišljaš na način – kupit ću ih sada, pa ću ih prodati nakon x mjeseci ili godina s manjim ili većim gubitkom. Kod dionica svatko računa s nekakvim dobitkom i to je logično, jer da nije tako nitko u njih ne bi ulagao. To je bitna razlika i nadam se da razumijete o čemu je riječ. Slična se floskula usporedbe s dioničarstvom nažalost proteže i u pogledu dizanja kredita u švicarskim francima. Ovdje se kroz medije nastoji nametnuti mišljenje da su građani sami krivi za to što sada teško otplaćuju kredite u francima, jer eto bili su skloni kockanju pa su umjesto eura uzeli franke. Dakle u Hrvatskoj je uzeti kredit jednako kockanju ili ulaganju u dionice jer regulator (čitaj HNB) ne funkcionira. Hebeš takvu državu [bye]

Bez brige, vozi hidra k'o hidrogliser ! [emo_smijeh][emo_smijeh][emo_smijeh]


hoće li se zadovoljiti ingraši s 6 kuna, ja koliko sam razumio da mogu do 95% skupiti dionica što znaći da mogu i manje jel,a šta ako skupe 15-30%

Da vam pojasnim…DDJH je dao ovakvu ponudu "MI ćemo ili kupiti 95%+ dionica INGR ili nećemo kupiti niti jednu dionicu". Dakle ukoliko im se samo 15-30% dioničara javi na ponudu DDJH će reći "ništa od toga, žao nam je"….Potpuno sam uvjeren da su stavili ovakav prag kako bi se osigurali da ponuda neće proći i da neće morati kupiti niti jednu dionicu jer da su imali namjeru stavili bi prag maximalno na 75%+1 dionica s kojim bi ionako imali apsolutno vlast u INGR.

@igrac

Naravno da nemoze dionice direktno usporedivati s necim drugim u prirodu, zato sam i pokusao potencijal Golfa ilustrirati kroz mogucnost da postane oldtimer, dok osobno potencijal INGR vidim kao nekog jadnog bolesnika na intenzivnoj za kojeg se uopce nezna hoce li imati srece i prezivjeti ili ce umjerti, a ako prezivi tek onda cemo vidjeti sto i kako dalje ..
[/quote]

Slažem se , ovakva Ingra , možemo reći sa ovakvom upravom ( a možda i sa puno boljom ) osuđena je na polagano umiranje jer se gubici gomilaju , novih poslova ima na kapaljku , profit nikakav na tim poslovima i samo je pitanje kada će doći kraj.

New Report

Close