INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



nema se paraa, a udara se po asku. Što to netko zna što ostali neznaju? [rolleyes]

Pa svi znamo. Đuro kupuje po minimalno 5,97 a možda ponudi i više da prikupi svojih 25%+1.
[/quote]
Ništa Vam nitko neće ponudit.
Đuro vjerovatno zbog promjenjenih okolnosti neće dati NIKAKVU ponudu.
Pozdrav




nema se paraa, a udara se po asku. Što to netko zna što ostali neznaju? [rolleyes]

Pa svi znamo. Đuro kupuje po minimalno 5,97 a možda ponudi i više da prikupi svojih 25%+1.
[/quote]
Ništa Vam nitko neće ponudit.
Đuro vjerovatno zbog promjenjenih okolnosti neće dati NIKAKVU ponudu.
Pozdrav
[/quote]
Kako ti volja. Ti se nadaj zlu a ja ću dobru. [huh]

neće uvijek biti ovako.





nema se paraa, a udara se po asku. Što to netko zna što ostali neznaju? [rolleyes]

Pa svi znamo. Đuro kupuje po minimalno 5,97 a možda ponudi i više da prikupi svojih 25%+1.
[/quote]
Ništa Vam nitko neće ponudit.
Đuro vjerovatno zbog promjenjenih okolnosti neće dati NIKAKVU ponudu.
Pozdrav
[/quote]
Kako ti volja. Ti se nadaj zlu a ja ću dobru. [huh]
[/quote]
Ne radi se o zlu ili dobru već o realnim okolnostima i činjenicama.
Pozdrav

Ok,sutra je dan D! Ako sutra nema ponude,lose nam se piseeee…ali bit ce sigurno!!:D


Ok,sutra je dan D! Ako sutra nema ponude,lose nam se piseeee…ali bit ce sigurno!!:D

Eto, Đuro je uspio u onome što mu je očito bila namjera, a to je zastrašiti dioničare INGRE. Više nitko niti ne polemizira o tome da li INGRA može opstati bez Đure, a to znači da će Đuro po 5,97 kn skupiti kontrolni paket dionica, mislim čak i preko 50%. Pa tko može biti toliko lud da ne proda kada su svi svjesni da bez Đure ide stečaj. Pitanje je samo da li će ponudu uvjetovati s 25 ili 50%. Ja bi se osobno kockao s 50% jer smatram da se tako može prikupiti puno veći broj dionica ali ukoliko im INGRA zaista znači mnogo to bi moglo biti preriskantno. Đuro je ovo odigrao savršeno ("jeftino" će skupiti kontrolni paket dionica, a s vjerovnicima još vjerojatno dogovoriti otpis dijela duga ili barem kamata), jedino još ostaje pitanje svih pitanja, a to je što će oni pobogu s tom Ingrom?!:)

Ništa nije sigurno osim …svi znamo odgovor…sve ostalo je podložno uzročno-posljedičnim vezama i okolnostima….

No, vidjeti ćemo i taj dan, sutrašnja famozna Skupština s uobičajenim dnevnim redom…

Naravno da neće ponuditi odgovore niti rješenja ali naše je da postavimo pitanja…

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.



Ok,sutra je dan D! Ako sutra nema ponude,lose nam se piseeee…ali bit ce sigurno!!:D

Eto, Đuro je uspio u onome što mu je očito bila namjera, a to je zastrašiti dioničare INGRE. Više nitko niti ne polemizira o tome da li INGRA može opstati bez Đure, a to znači da će Đuro po 5,97 kn skupiti kontrolni paket dionica, mislim čak i preko 50%. Pa tko može biti toliko lud da ne proda kada su svi svjesni da bez Đure ide stečaj. Pitanje je samo da li će ponudu uvjetovati s 25 ili 50%. Ja bi se osobno kockao s 50% jer smatram da se tako može prikupiti puno veći broj dionica ali ukoliko im INGRA zaista znači mnogo to bi moglo biti preriskantno. Đuro je ovo odigrao savršeno ("jeftino" će skupiti kontrolni paket dionica, a s vjerovnicima još vjerojatno dogovoriti otpis dijela duga ili barem kamata), jedino još ostaje pitanje svih pitanja, a to je što će oni pobogu s tom Ingrom?!:)
[/quote]
Đuro može čakati i rušiti cijenu te kupovati na burzi Ingru po 3 kune.






nema se paraa, a udara se po asku. Što to netko zna što ostali neznaju? [rolleyes]

Pa svi znamo. Đuro kupuje po minimalno 5,97 a možda ponudi i više da prikupi svojih 25%+1.
[/quote]
Ništa Vam nitko neće ponudit.
Đuro vjerovatno zbog promjenjenih okolnosti neće dati NIKAKVU ponudu.
Pozdrav
[/quote]
Kako ti volja. Ti se nadaj zlu a ja ću dobru. [huh]
[/quote]
Ne radi se o zlu ili dobru već o realnim okolnostima i činjenicama.
Pozdrav
[/quote]
A činjenica je da je Đuro pred obavezom ponude, zar ne? Tako je.

neće uvijek biti ovako.

http://trzistakapitala.files.wordpress.com/2012/03/business-07-11-2007-vartkes-i-ingra-potcijenjeni-ina-precijenjena.pdf

Jel ovaj "Stojko" još uvijek dobija plaću za ovakve "nabuloze",


http://trzistakapitala.files.wordpress.com/2012/03/business-07-11-2007-vartkes-i-ingra-potcijenjeni-ina-precijenjena.pdf

Jel ovaj "Stojko" još uvijek dobija plaću za ovakve "nabuloze",


zašto nebuloze za varteks stoji priča a i za ingru?!


Đuro može čakati i rušiti cijenu te kupovati na burzi Ingru po 3 kune.

Nadam se da to ne mislite ozbiljno.. Đuro na 3 kune može skupiti 1 ili 2% dionica dok se ne shvati da oni kupuju, a onda cijena ide više jer ljudi jesu glupi ali ne toliko glupi. Ukoliko Đuri propadne ponuda i ne skupi dovoljno dionica ponudom koju će dati na 5,97 kn vjerojatno nikad i neće, a kupovanje preko burze je ravno samoubojstvu. Predugo traje i preskupo se plaća. Za Ingru nema vremena. Ako propadne ponuda Đure samo je pitanje vremena kada će netko puno ozbiljniji i opasniji od Međimurja zatražiti stečaj, a tada je game over.
Postoji i mogućnost da se netko drugi priključi utrci za Ingru ali to mi je zaista teško za pojmiti.


http://trzistakapitala.files.wordpress.com/2012/03/business-07-11-2007-vartkes-i-ingra-potcijenjeni-ina-precijenjena.pdf
Jel ovaj "Stojko" još uvijek dobija plaću za ovakve "nabuloze",

Gospodin Stojić je u 11. mjesecu 2007. izjavio sljedeće:
-INGRA na 350 kn podcjenjena za 30%, dakle trebala bi u godinu dana doći na 455 kn
-VART s 266 u sljedećih godinu dana ide na 320-330 kn
-CROS s 18.500 u sljedećih godinu dana ide na 20.000 kn
-HT s 366 u sljedećih godinu dana ide na 412 kn

Sljedeće su godine u 11. mjesecu spomenute dionice slovom i brojkom vrijedile:
INGRA – 120 kn na početku, a 65 kn na kraju mjeseca
VART – cca 60 kn
CROS – 5.000 na početku, a 2.500 na kraju mjeseca
HT – cca 210 kn

Malo proguglah gospodina Stojića i znate što, 2007. prije nego što je to vizionarski izjavio bio je voditelj odjela istraživanja Hypo Alpe-Adria banke. A danas je zbog izuzetne stručnosti promaknut u glavnog analitičara te iste banke. Na sljedećoj adresi možete pogledati par podataka o njemu:
http://www.zse.hr/UserDocsImages/konf/2010/hstojic-hr.pdf

A ovdje možete vidjeti da je u dotičnoj banci zaposlen od 2001. a da su mu specijalnosti financijska izvješća i ekonomska predviđanja.
http://www.hapk.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=82:hrvoje-stoji-ekonomske-perspektive-hrvatske-20032012-u-najavi&catid=35:predavanja&Itemid=68

Ja 2007. nisam znao ništa ali nije mi jasno kako je to on stručnjak u tom području došao do zaključka da se primjerice INGRA treba tržiti na 10 BVPS umjesto dotadašnjih samo 8 BVPS?!

Pitanje svih pitanja je da li su gospoda analitičari odnosno figure u svim tim bankama danas naučili nešto?! Vjerojatno još uvijek smatraju da su cijene pale zbog strašne i nikad viđene svjetske ekonomske krize:)

Živjeli gospodo!

New Report

Close