INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


wunderkind: ” kakve veze ima jel uprava prodala mali dio il ne? pa šta niko nije primjetio da je trenutno fer cijena od 52k kn solidan buy tek 2010 godine? pa koliko bi vi još godina da se ukalkulira u cijenu dionice unaprijed? a i osobno dok ne saznam kakve poslove, tj. prihode planiraju nakon svoje najjače godine 2009e i openhajmovog najavljenog odlaska ako se ne varam ne razumijem što se svi čude što je ovako volatilna? ” Znanje dionica 0 bodova. Nemojte slusati covjeka, ima 20 godina i nezna nista, kupuje na rekla kazala. wunder smijesan si. Daj zavrsi taj faks ili ako jesi uzmi neku knjigu u ruke.Tipa procjena vrijednosti ili burza for dummies

Ipak wunder ima pravo u nekim stvarima.
Moja isprika njemu, ako sam ga uvrijedio, no ima još podataka koje bi se dalo obraditi i izanalizirati.

Wunderkind zaista si počeo pisati bedastoće po forumu, podsječaš me na jednog bivšeg kolegu.
Ingra ti je bila dobra dok ju nisi prodao, a sad ne valja odjednom.
Kakvih 52 000 kuna realno 2010. o čemu ti pišeš?

Od svih građevinara po osnovnim fundamentalnim izračunima najeftinija dionica, pogotovo na ovim cjenama.
Ujedno građevinska tvrtka sa najviše ugovorenih poslova do 2010. Neki dan su ugovorili novi posao o gradnji 3 tvornice u Ivanić Gradu, vrijednost ( tako je prenio seebiz ), ca. 450 milijuna kuna, to je ugovor koji vrijedi više nego prihodi za cijelu 2006. koji su iznosili 380 milijuna kuna.
O ostalim poslovima da i ne govorimo:

http://www.ingra.hr

OK, i ja stojim na kupnji i volio bi da me poklopi ( danas sam daytrade-ao ) , ali to ne znaći da možeš pisati ovakve bedastoće. Činjenica je da netko izlazi unazad tjedan dva, ali niti taj nema dionica toliko da dulje zaštopa cijenu, iz top 10 nitko ne prodaje. Po meni lako bi mogli biti švedi možda, bluman? Ali je isto tako činjenica da su ogromni prometi ( sjetimo se AZ fond je utukao 500 komada na 60 000 i više ) prolazili na cijenama od 50 – 60 000 i kupovali su većinom fondovi.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


1) 130milijuna dobiti, eps 2600, pe 20 * eps = 52 000kn, prihodi ako se ne varam 1,1milijardi = ps 2,4, pb 4-5 odokativno podaci prema nedavnoj prezentaciji poslovanja do kraja 2009e godine, što bi značilo pokazatelji u 2010oj!

Ma nemoj molim te, ma je li?

Kažeš targetirani P/E 20?
U isto vrijeme P/E kod IGH 40, kod DLKV 70 , kod THNK 28 , a kod VDKT 87.
A ti targetiraš Ingru na 20 P/E?
U svijetu je prosjek građevinara ca. 32. A znamo kako su naše tvrtke zbog famoznih očekivanja rasta skuplje po fundamentima. A Ingra od svih građevinara u HR jedina ima transparentno na temelju ( tada u 5. mjesecu 2007. ugovorenih poslova kalkulacije do 2010. ) . Pa bi slijedom toga trebala imati i najveći P/E , a ne najmanji jel tako? Jer P/E , tako kažu neki svjetski poznati fundamentalisti bi trebao odražavati, godišnji porast dobiti , dakle po tebi P/E 20 , bi značio 20 % porast dobiti na godišnjoj razini. Pa tu nešto onda jako ne štima , odnosno potpuno je krivo postavljena slika. Pa čak kad bi i bilo na temelju kalkulacija uprave ( a znamo da su od tada novi poslovi ugovoreni, vjerojatno ne sa gubitkom, znamo marže kakve Ingra ima ) , opet ne može biti targetiran P/E 20 niti u kojoj soluciji. A bome niti približno sa uspredbom ostatka sektora u HR, koji da podsjetimo nema nikakve garancije porasta dobiti niti očitovanja Uprava tbrtki po istome, već samo očekivanja.

P/B trenutno 3,69.
U isto vrijeme IGH 6,44, Dalekovod 7, Viadukt 5,83, THNK 3,65.
Prosijek u svijetu P/B kod građevinara 6,4.
Halo?

Ovako nabrzaka, prosjek P/E recimo 40 daje projiciranu cijenu 104 000 kuna , što tu ne štima molim te lijepo?
Prsjek P/B recimo 6,5 daje projiciranu cijenu ca. 80 000 kuna.

Što je sa očekivanjima?Aerodrom, turizam, izlazak u Rusiju sa Trigranitom, Arena, Cefta na bivšu Jugu itd. Pa po novom većem poslu ponovna dokapitalizacija kako je i najavljeno. Koliki će tada biti book?
Ma nema šanse da ostane na onim kalkulacijama poslovanja od 5. mjeseca 2007. To bi značilo da od tada sjede i ništa ne rade novih poslova?
A i da ostane na njima super, kao što vidimo, zar ne?[wink]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

odličan post kolega plavi i lijepo osvježenje nakon lavine uvreda kolega koji će se prepoznat! [smiley]

prema tome i sadašnjim poslovima s targetiranim pe 40 u 2010oj godini bi fer cijena bila toliko koliko ste naveli!

ono što ne znamo, a što također utječe na cijenu su budući poslovi kojih može iz godine u godinu bit sve više, a isto tako i sve manje!

i čemu tolko jamranje je bilo potrebno maloprije kad vam “drukam” na buy? [lol]

ok.
dakle,
svi građevinari su na visokim multiplama. velika očekivanja ulagača.
svi todorstokovi su na visokim multiplama (ledo konsolidirani iznimka). vjera u todu i rast njegovih firmi.
u oba slučaja potreban oprez.

mislim da sam rekao prihvatljivu realnost, bez drukinga.[sealed]

GROBEX, DEC MAJ BEJBI, DONT TAČ IT!

Plavi ti si zaštopao kad se počelo kupovat po 46k [angry]
Nadam se da ćeš morat kupit skuplje, ali predobro poznaš ovu dionicu, pa sam vjerojatno ja po 44k
danas kupio preskupo, trebo sam cekat 42k [angry]

Nisam, skinuto mi je sa aska, i to je bila ” sića ” na prodaji.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Nisam, skinuto mi je sa aska, i to je bila ” sića ” na prodaji.

Nisam ni mislio da su kupao po bidu, nego da si stavio 20-tak komada na 459xx na prodaju
i 20 komada na 42xxx na kupnju [lol] [lol]


Nisam, skinuto mi je sa aska, i to je bila ” sića ” na prodaji.

Ali ipak na prodaji. Hoćeš li danas uspijeti kupiti jeftinije. I držiš li još ZABU.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infra…ice!,6545.html
[color=blue]Ingra u Ivanić Gradu gradi tri eko tvornice[/color]
Autor/izvor: Josip Jagić
IVANIĆ – Ingra će preko svoje tvrtke kćeri Ingra bioren u Ivanić Gradu u sklopu tri ekološka projekta izgraditi tvornicu organskog gnojiva, tvornicu za prozivodnju drvnih peleta te termoelektranu na biomasu, objavio je danas grad Ivanić Grad.
Naime, danas su predsjednik uprave Ingre Igor Oppenheim i gradonačelnik Ivanić Grada Boris Kovačić potpisali ugovor o kupoprodaji zemljišta u ivanićkoj Poduzetničkoj zoni tri. Sva tri projekta sastavni su dijelovi „Strategije obnovljivih izvora energije i energetske učinkovitosti“, a nalaze se i u energetskim smjernicama EU.
Navedene projekte odabrao je i financijski ih podupire Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost. Gradnja tvornica započet će po ishođenju lokacijskih i građevinskih dozvola, koje će se moći ishoditi kada pravomoćan postane Urbanistički plan uređenja za Zonu 3.

Ingra će šest parcela ukupne površine pet hektara platiti 3,575 milijuna kuna, odnosno 73,99 kuna po metru kvadratnom.

Kako je informacija objavljena tek popodne, SEEbiz iz Ingre nije uspio saznati vrijednost ulaganja u tvornice.

Kako bi se uvjerili u ekološku prihvatljivost projekata, predstavnici Ivanić Grada će s Ingrom 13. veljače posjetiti jedan njemački grad u kojem su takvi projekti u pogonu.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/indus…eura,6644.html
INGRA
[color=blue]Eko projekti u Ivaniću vrijedni skoro 60 milijuna eura[/color]
Autor/izvor: Josip Jagić
Ingra će u izgradnju tri eko tvornice u Ivanić Gradu uložiti preko pedeset milijuna eura, najavio je za SEEbiz glasnogovornik Ingre Danko Deban.

U projekt izgradnje tvornice organskih gnojiva Ingra planira uložiti 5,1 milijun eura, a u tvornicu drvnih peleta uloženo će biti 12,6 milijuna eura.

U izgradnju prva dva projekta krenut će se čim bude donesen prostorni plan, očekuju u Ingri, a izgradnja termoelektrane snage 7,4 megavat sati započet će nakon što dovršena budu prva dva projekta.

Termoelektrana, koja će električnu energiju proizvoditi iz šumske bio-mase je i najskuplji od tri planirana projekta, i cijena izgradnje trebala bi iznositi čak 42 milijuna eura.

Kako je rekao Deban, o početku izgradnje i rokovima dovršetka prerano je govoriti s obzirom na činjenicu da prostorni plan još nije donesen, ali nadaju se kako bi prve dvije tvornice trebale proraditi kroz najkasnije dvije godine.

Ingra će u sva tri projekta zaposliti ukupno pedesetak ljudi.

Upitan o potražnji za proizvodima iz ove dvije tvornice, Deban je izjavio kako na europskom tržištu postoji manjak, i s time i velika potražnja za organskim gnojivima, kao i za drvenim peletima.

Termoelektrana će električnu energiju isporučivati domaćinstvima i privrednim subjektima u Ivanić Gradu i okolini.

Da nema ničeg drugog kupili su 50.000 m2 građevinskog zemljišta u ind. zoni za manje od 10€/m2. Smiješno.

izvor: http://www.mojnovac.net/forumi/showthread.php?t=1564&page=57

neko momacki ubija ingricu[angry]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Jel zna netko što se događa sa INgrom, otkuda ovi nalozi na prodaji…

New Report

Close