INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


naravno da će ponuda, AKO je bude, biti za sve dionice, poanta je hoće li je uopće biti jer je podnijet zahtjev za stečaj INGRE, a u slučaju stečaja ponuditelj (DDJH) može ODUSTATI od ponude!

dodatan problem za ulagače je što je Đuri Đakoviću zabranjeno davanje izjava u svezi ovog postupka i ako se ne varam čak ih je HANFA zbog toga opomenula i kaznila…tako da je moguće da su oni povukli ponudu, a da mi to nećemo saznati dok ne bude formalno objavljeno na ZSE, a tada će biti prekasno za sve [sad]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica




kako to da nema nikakve odluke HANFE oko preuzimanja kad je bilo rečeno da će odluka biti donijeta polovinom ovog mjeseca, a danas je zadnji dan mjeseca? [sad]

Rečeno je krajem 8. ili početkom 9. mjeseca, bez dezinformacija molim.
Ako ne bude danas, bit će u ponedjeljak ili utorak.
[/quote]
Ma bitno je da znamo kaj se čeka…evo petak je prošao sada čekamo pon ili utorak…. [smiley]
nemrem dočekat pon da vidim kaj bu se dogodilo…tj. utorak…ili srijedu…svejedno… [smiley]
[/quote]
Danas bi lagano neštp moglo biti, ne????
ili u tjednu ili do kraja tjedna…ako ne onda drugi tjedan…ili tjedan iza…ili [smiley]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

@ lidli i ostali drukeri
Zakon o trgovačkim društvima nije labav pa da netko šalje pismo namjere za ponudu pa se predomisli. Nije to dječja igra,

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


@ lidli i ostali drukeri
Zakon o trgovačkim društvima nije labav pa da netko šalje pismo namjere za ponudu pa se predomisli. Nije to dječja igra,

malo se bolje informiraj – u slučaju pokretanja stečaja ponuditelj može odustati od ponude…imaš o tome citate iz zakona par stranica unazad…tako da ne navlači ljude unutra jer ovo može gadno završiti ako se DDJH povuče [bye]

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

@ lidl
O kojem stečaju govoriš, to je već demantirano jer Međimurje Visokogradnja je sama u stečaju.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

ništa nije demantirano nego je pisalo da su oni preko odvjetnika podnijeli zahtjev za pokretanje stečaja Ingre i da se sad čeka odluka suda o tome… a kakva će odluka biti, vidjet ćemo.
formalno, 60 dana neprekidne blokade računa Ingre je odavno prošlo i ispunjeni su uvjeti za pokretanje stečaja….

sve što pišem je osobno mišljenje, nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica

"Oni",koji su to oni ta firma ne postoji, rasprodana imovina kroz stečajnu masu.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

Pa ako ćemo već špekulirati onda može stvar ići i ovim smjerom. Naravno nema nikakve garancije da će biti baš tako.

Prema detaljnom i opsežnom komentaru iz Ingre od prošlog tjedna – Međimurje nije vjerovnik i ne može pokrenuti stečaj sve i da hoće, a osim toga pojašnjeno je kakav je zapravo problem ispao zbog različitih tumačenja tko je tu što u toj igri, a zapravo je problem u Libiji koja nije platila svoje dugove ni Međimurju ni Ingri i što je onda generiralo čitav problem. Što je najbolje Ingra je u Libiji navodno dobila ovaj spor stoga se može očekivati da će i taj dug biti naplaćen s vremenom.

Istovremeno drugih zahtjeva za stečajem Ingre – nema. Pa ako ćete se zbilja strogo držati slova stečajnog zakona onda prvo morate u stečaj poslati 37000 drugih poduzeća koji su već godinama u blokadi, a još nisu u stečaju. Toliko o tome.

Stoga ponuda od Đure ostaje i dalje na snazi i definitivno će se raditi na tome da se ovo klupko raspetlja tako da Ingra opstane i napravi se ono što je već prije rečeno i sada se čeke odgovor Hanfe na ponudu. Između ostaloga XY je na svojem blogu dao malo detaljniji uvid u ono što se događalo sa starom i sada novom upravom Đure gdje postoji bitna razlika u načinu i logici poslovnog promišljanja, dakle nova uprava ima realnu namjeru u Đuri začepiti sve rupe na koje je do sada curilo na sve strane (ZNA SE i zašto) i napraviti konačno nešto što može imati dugoročno pozitivne rezultate i za ljude koji tamo rade i naravno dioničare.

A u tim dugoročnim planovima Đure još uvijek stoji kombinacija sa Ingrom jer im je to sada zapravo prilika da jeftino kupe brand (koliko god to nekima smješno zvučalo) koji na provjerenim tržištima gdje je etablirana još uvijek može donjeti više posla nego što vrijedi sve ovo oko čega sada postoje dubioze.

Naravno najveći problem u svemu tome je što Ingra cijelo vrijeme visi obješena o štrik vlastite nesposobnosti da se ikoprca iz nevolja u koje se uvaljala i to zapravo i opravdava sadašnju stečajnu cijenu. Ako se te okolnosti promjene moguće je da će ova priča imati i vrlo sretan završetak, ako ne dioničari se mogu pozdraviti sa lovom koju su tu uložili. Pa tko voli – nek riskira.



Ok ponedjeljak ili utorak mora bit ili to može bilo kada?? Kaj nebi trebao bit neki odredeni rok? Mislim da ce sve proc super,samo me malo to vrijeme kopka… [undecid]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/b8NyC4pZytoQ9FgWOb51tQ==.pdf
Objavljeno 16.07.2012. Dobro pročitaj, uhvati se računice, i možda stigneš još kupiti po 5,50! [smiley]
[/quote]
Nadam se da ste uspjeli kupiti po 5, 50 i sniziti prosjek [smiley]
Nadam se da planirate kupiti i po 4 i pol i tako dodatno sniziti prosjek [smiley]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]




Ok ponedjeljak ili utorak mora bit ili to može bilo kada?? Kaj nebi trebao bit neki odredeni rok? Mislim da ce sve proc super,samo me malo to vrijeme kopka… [undecid]

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/b8NyC4pZytoQ9FgWOb51tQ==.pdf
Objavljeno 16.07.2012. Dobro pročitaj, uhvati se računice, [/u]i možda stigneš još kupiti po 5,50! [smiley]
[/quote]
Nadam se da ste uspjeli kupiti po 5, 50 i sniziti prosjek [smiley]
Nadam se da planirate kupiti i po 4 i pol i tako dodatno sniziti prosjek [smiley]
[/quote]
Pa onda kupujemo na 3 kune i još snizimo prosjek, pa 2 pa 1 pa ajoj.



naravno da će ponuda, AKO je bude, biti za sve dionice, poanta je hoće li je uopće biti jer je podnijet zahtjev za stečaj INGRE, a u slučaju stečaja ponuditelj (DDJH) može ODUSTATI od ponude!

dodatan problem za ulagače je što je Đuri Đakoviću zabranjeno davanje izjava u svezi ovog postupka i ako se ne varam čak ih je HANFA zbog toga opomenula i kaznila…tako da je moguće da su oni povukli ponudu, a da mi to nećemo saznati dok ne bude formalno objavljeno na ZSE, a tada će biti prekasno za sve [sad]
[/quote]
Možda sam i ja mrtav ali još neznam? hehehe, koje pisarije… Međimurje nema pravni temelj da pokrene stečaj. Mislim može pokušati ali će dobiti odbijenicu. Oni su to pokušali jer su dobili nalog a možda im je i plaćen taj potez. Čitaj tko može podnijeti zahhtjev a oni ne spadaju u tu skupinu. i ne pričaj svašta, blamiraš se bezveze. Ako uopće…

neće uvijek biti ovako.

Pojačano piskaranje medvjeda i bikova se očituje u tome da će se nešto veliko dogoditi.

Odluka regulatora će se najvjerojatnije objaviti prije održavanja Skupštine (14.9.2012).

Danas je tek prvi radni dan rujna i zaista je nerealno očekivati da će se čuda dogoditi upravo na taj nadnevak.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

New Report

Close