INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link

ne znam jesu ovdje blesaviji kupci ili prodavači?
kupnja je na 5,51 kn, a prodaja na 5,52 kn i nitko ne popušta?!?
pa ako hoćeš kupiti-skini s prodaje, što ti znači 2-3 lipe razlike?!? i obratno, ako želiš prodati-lupi po kupnji i gotovo, nećeš valjda osiromašiti za te 2-3 lipe?!? [rolleyes]


ne znam jesu ovdje blesaviji kupci ili prodavači?
kupnja je na 5,51 kn, a prodaja na 5,52 kn i nitko ne popušta?!?
pa ako hoćeš kupiti-skini s prodaje, što ti znači 2-3 lipe razlike?!? i obratno, ako želiš prodati-lupi po kupnji i gotovo, nećeš valjda osiromašiti za te 2-3 lipe?!? [rolleyes]

Kupci su daleko blesaviji i to dokazano. Dok su još išle neke glasine o velikim " poslovima " Ingre širom svijeta dionica je bila 4 kune. Sad kad je najavljen stečaj a prodavači prodaju svaka im čast. Naučili dioničari kako dionice postaju bezvrijedni papir na primjeru Kamensko. Ali ti koji kupuju ti su prava enigma. Očito novi dioničari koji još pojma nemaju bitno je da je sad jeftino , a što sutra neće vrijediti niti kunu oni se ne zamaraju. [thumbsup]

Ma bravo na pameti.

Ti si fan Kamenskog, očito?

Cijena dionice je tu zbog realnih razloga, ali i nerealnih što će priznati čak i špekulanti.

No, neizvjesnost je veća nego izvjesnost.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.



ne znam jesu ovdje blesaviji kupci ili prodavači?
kupnja je na 5,51 kn, a prodaja na 5,52 kn i nitko ne popušta?!?
pa ako hoćeš kupiti-skini s prodaje, što ti znači 2-3 lipe razlike?!? i obratno, ako želiš prodati-lupi po kupnji i gotovo, nećeš valjda osiromašiti za te 2-3 lipe?!? [rolleyes]

Kupci su daleko blesaviji i to dokazano. Dok su još išle neke glasine o velikim " poslovima " Ingre širom svijeta dionica je bila 4 kune. Sad kad je najavljen stečaj a prodavači prodaju svaka im čast. Naučili dioničari kako dionice postaju bezvrijedni papir na primjeru Kamensko. Ali ti koji kupuju ti su prava enigma. Očito novi dioničari koji još pojma nemaju bitno je da je sad jeftino , a što sutra neće vrijediti niti kunu oni se ne zamaraju. [thumbsup]
[/quote]
Mlatiš bez veze.Ingra neće u stečaj.I da,nikad mi nije bilo jasno
zašto ljudi komentiraju dionicu koju nemaju u svome portfelju.
[lol]

uf, ovo se iznenada okrenulo u loš razvoj događaja….

Đuro Đaković bježi od kupnje Ingre davanjem uvjetne ponude

Đ. Đ. je ponudu trebao objaviti sredinom kolovoza, a sada pritišće Ingrine vjerovnike banke da se odreknu dijela potraživanja

Kad su prije mjesec i pol (16. srpnja) iz Đure Đakovića objavili da namjeravaju dati dobrovoljnu ponudu za preuzimanje Ingre, čelnik Holdinga Vladimir Kovačević tada je rekao kako su odlučili preuzeti taj rizik jer "imaju viziju i snage pomoći Ingri".

U financijskoj zajednici prevladavale su ocjene kako u toj državnoj kompaniji prije svega "imaju političku direktivu pomoći Ingri", a da ona zapravo nema ‘mišića’ za planirani pothvat. To su sugerirali i nedugo poslije zaredali susreti s bankarima s jedne strane o tome kako rasteretiti Ingru prevelika tereta dugova, a s druge o ishođenju bankarske garancije za objavu ponude. Navodno ni s garancijom, koja se s obzirom na približno šest kuna tromjesečnog prosjeka cijene dionice Ingre procjenjuje na oko 80 milijuna kuna, nije išlo glatko. A prema zakonskim rokovima, još sredinom mjeseca Holding je morao Hanfi dostaviti na odobrenje dokumentaciju za ponudu preuzimanja. Je li to učinio, pitanje je na koje ni u Holdingu ni u Hanfi ne daju odgovor.Uz "zahvalu na upitu", Sanja Milinović iz Đ. Đakovića poručila je da su "do daljnjega bez komentara", a Danijela Šarić Lukačić iz Hanfe da "Agencija ne izvješćuje javnost o nadzornim aktivnostima, kao ni o strankama i tijeku upravnih postupaka, već po dovršetku pojedinog postupka izvješćuje javnost". Među sudionicima tržišta kapitala već se spekulira kako bi Đuro Đaković iz priče u koju je ‘uvučen’ bez pravog uvida …
Cijeli tekst dostupan je pretplatnicima Poslovnog dnevnika.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Naravno da će još biti novinarskih tekstova za i protiv.

Turbulentno, zar ne?

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

Kao i što rekoh prije…pljuusss!!ući tek kad bude vrijeme,zasad jos ne..

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Mene osobno je strah da i Đuro Đaković ne ode u stečaj a za Ingru sam gotovo siguran da će završitu stečaju.

ova priča s DDJH je od početka bila čudna i nategnuta, kao da je netko iz vlade stisnuo DDJH da pokuša napraviti preuzimanje ingre, a sad kad su napravili malo dublje analize vide da su se zaletjeli pa traže način da se izvuku od svega.
vrlo brzo vidjet ćemo što će biti jer vremena nema puno, dapače već su ostvareni uvjeti za pokretanje stečaja, račun je u blokadi mjesecima, a banke i krediti vise im kao mač nad glavom

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-tekst-u-dnevnom-avazu-nema-uporista-u-zakonu-212873.aspx

s vremena na vrijeme mi vas dođe žao, a s druge strane hvala bogu da su se otrijeznili u ddjh.

New Report

Close