INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Čime i kako će po osnovi ove novo nastale situacije ĐĐ platit BIH, a kamoli za ponudu…?
14. kolovoz 2012.

Presuda već donesena – FBiH će od Hrvatske naplatiti 12,5 milijuna dolara?
Vlada FBiH očekuje naplatu 12,5 milijuna dolara na osnovi tužbe iz 2007. godine protiv hrvatske firme Đuro Đaković zbog prodaje 13 tenkova koje je ova kompanija početkom devedesetih godina isporučila Kuvajtu, objavio je Dnevni avaz.

Riječ je, prema pisanju Avaza, o 13 oklopnih vozila koja su povučena s vukovarskog ratišta i upućena u Kuvajt, a u njihovoj proizvodnji sudjelovale su bh. kompanije: sarajevski "Zrak" i "Famos" te novotravnički BNT. Senad Rahimić, direktor Direkcije za upravljanje pasivnim podbilansom preduzeća FBiH, potvrdio je za "Avaz" da se ova presuda nalazi pred Ustavnim sudom Hrvatske, koji treba donijeti presudu na osnovi žalbe od Visokog trgovačkog suda u Zagrebu.

– Radi se o tužbi koju je Agencija za privatizaciju u FBiH podnijela u ime Vlade FBiH još 13. svibnja 2007. Tužili smo Hrvatsku, točnije firmu "Đuro Đaković". Tenkovi su povučeni s ratišta i preko Rijeke i Bara prevezeni u Kuvajt. Potražujemo sredstva od ukupno 12,5 milijuna dolara i uskoro očekujemo presudu u našu korist – rekao je Rahimić.

Dnevni Avaz piše kako neslužbeno saznaje da je presuda već donesena u korist Federacije te da će službena potvrda iz Zagreba stići u narednih nekoliko dana. Rahimić kaže da, dok odvjetnici ne potvrde takve tvrdnje, o tome ne može govoriti.

(pd)

Smiješna objava Avaza.

No njima ne nedostaje smisla za humor.

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.

ĐĐ tzv. demant… tko li je u pravu?
http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-tekst-u-dnevnom-avazu-nema-uporista-u-zakonu-212873.aspx?id=212873&rnd=1344969350520


Čime i kako će po osnovi ove novo nastale situacije ĐĐ platit BIH, a kamoli za ponudu…?
14. kolovoz 2012.

Presuda već donesena – FBiH će od Hrvatske naplatiti 12,5 milijuna dolara?
Vlada FBiH očekuje naplatu 12,5 milijuna dolara na osnovi tužbe iz 2007. godine protiv hrvatske firme Đuro Đaković zbog prodaje 13 tenkova koje je ova kompanija početkom devedesetih godina isporučila Kuvajtu, objavio je Dnevni avaz.

Riječ je, prema pisanju Avaza, o 13 oklopnih vozila koja su povučena s vukovarskog ratišta i upućena u Kuvajt, a u njihovoj proizvodnji sudjelovale su bh. kompanije: sarajevski "Zrak" i "Famos" te novotravnički BNT. Senad Rahimić, direktor Direkcije za upravljanje pasivnim podbilansom preduzeća FBiH, potvrdio je za "Avaz" da se ova presuda nalazi pred Ustavnim sudom Hrvatske, koji treba donijeti presudu na osnovi žalbe od Visokog trgovačkog suda u Zagrebu.

– Radi se o tužbi koju je Agencija za privatizaciju u FBiH podnijela u ime Vlade FBiH još 13. svibnja 2007. Tužili smo Hrvatsku, točnije firmu "Đuro Đaković". Tenkovi su povučeni s ratišta i preko Rijeke i Bara prevezeni u Kuvajt. Potražujemo sredstva od ukupno 12,5 milijuna dolara i uskoro očekujemo presudu u našu korist – rekao je Rahimić.

Dnevni Avaz piše kako neslužbeno saznaje da je presuda već donesena u korist Federacije te da će službena potvrda iz Zagreba stići u narednih nekoliko dana. Rahimić kaže da, dok odvjetnici ne potvrde takve tvrdnje, o tome ne može govoriti.

(pd)

Vi ste u pravu [proud]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Smiješna objava Avaza.

No njima ne nedostaje smisla za humor.

Možda zbog te činjenice za koju je malo tko znao BiH i ne isplaćuje Ingrina potraživanja za Irak ili šta ti ja znam????
A to za Ingru nije mala lova – to je veliki novac s kojom Inga da je ima može dobro podmiriti dugovanja pa i blokadu s računa skinuti!
Možda zato Đuro pikira na INGRU – možda znaju da puše pred sudom a s Ingrom bi to jednostavno prebili?



Smiješna objava Avaza.

No njima ne nedostaje smisla za humor.

Možda zbog te činjenice za koju je malo tko znao BiH i ne isplaćuje Ingrina potraživanja za Irak ili šta ti ja znam????
A to za Ingru nije mala lova – to je veliki novac s kojom Inga da je ima može dobro podmiriti dugovanja pa i blokadu s računa skinuti!
Možda zato Đuro pikira na INGRU – možda znaju da puše pred sudom a s Ingrom bi to jednostavno prebili?
[/quote]
Ništa od toga to su samo glasine a bolesnik je na infuziji dok nedođe…………stečaj a onda kraj.




Smiješna objava Avaza.

No njima ne nedostaje smisla za humor.

Možda zbog te činjenice za koju je malo tko znao BiH i ne isplaćuje Ingrina potraživanja za Irak ili šta ti ja znam????
A to za Ingru nije mala lova – to je veliki novac s kojom Inga da je ima može dobro podmiriti dugovanja pa i blokadu s računa skinuti!
Možda zato Đuro pikira na INGRU – možda znaju da puše pred sudom a s Ingrom bi to jednostavno prebili?
[/quote]
Ništa od toga to su samo glasine a bolesnik je na infuziji dok nedođe…………stečaj a onda kraj.
[/quote]
http://zse.hr/userdocsimages/novosti/YpGX4QqTaQXYlgMqpmZDdg==.pdf

Đuro potvrđuje da se sve što je navedeno u Avazu DOGODILO!
Vidjeti ćemo što kaže Ustavni ili neki drugi sud – bolje da se riješi u HR nego negdje gdje su arbitraže skupe!

Pljussss………………5kn!

cash je cash,a sve ostalo je sex!


Pljussss………………5kn!

dobro da nije 4 kn…vec sam mislio postavljat naloge [lol]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Pljussss………………5kn!

Mislim da trebaš naočale. Koliko ja vidim cijena je na 5,51

Ako sud odluči u korist Međimurja… tko će snosit gubitak od 6.186.328,69 USD + zatezne kamate + svi dosadašnji sudski troškovi…. ĐĐ, Ingra ili možda neka nova firma možebitnog naziva ĐINGRA…?
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/JDXMph5PxOAcaCtxoodAkQ==.pdf
Međimurje Visokogradnja vs. Ingra

1995. rješenje o ovrsi u korist MV-a, TS Zagreb

1998. presuda u korist MV-a, TS Zagreb

1999. preinaka presude VTS-a u korist Ingre

2002. Vrhovni sud ukida presudu VTS-a u korist Ingre

2004. presuda u korist MV-a, TS Varaždin.

2005. rješenje VTS-a u korist Međimurje Visokogradnje

2006. presuda u korist MV-a, TS Varaždin.

2007. rješenje Vrhovnog suda u korist MV-a

2008. rješenje VTS-a u korist MV-a

2009. presuda u korist MV-a, TS Varaždin

2010. presuda i rješenje VTS-a u korist Ingre

2012. Vrhovni sud ukida pravomoćnu presudu u korist Ingre
http://www.poslovni.hr/vijesti/spor-ingre-i-medimurje-visokogradnje-nakon-17-godina-vracen-na-pocetak-202410.aspx



Pljussss………………5kn!

Mislim da trebaš naočale. Koliko ja vidim cijena je na 5,51
[/quote]

Hahaha [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

New Report

Close