INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.ingra.hr/index.php?page=references&yr=0

Mortadela je konj s maslinama.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/inPnTMAsM29an4y4xvpcKw==.pdf

Uprava Dalekovoda se moze nagoditi, a mi ne mozemo?!

Iracki dug, klinika u Zagrebu, odrzavanje Arene…


Slažem se, pristajem na udrugu malih dioničara.
Đuri Ingra treba i više nego neki ovdje misle. Državi treba dobar odnos sa INGROM a i gradu Zg. Propadanje Ingre ne oslobađa nikoga od njegovih dugova i obaveza prema INGRI. Sa Ingrom se može odugovlačiti i ostajati dužan mjesecima i godinama a sa drugima nema šale. Zato se INGRA "spašava". To je poznati HR scenarij, obezvrijedi, dovedi do stečaja pa kupi jeftino i onda na tome dobro zaradi. INGRU se namjerno dovelo do blokade a stanje u INGRI uopće nije tako crno kao što se piše. Zato Igor ne priča puno jer bi morao lagati. Ovako to za njega čine drugi a on će pokupiti svoj dio zarade. Đuto je pametan a i država sa njim-kupiti će oni dionice ovako ili onako a već ih i kupuje preko partnera koji će im predati po 6.
Udrugom bi mogli više znatio i postići puno bolju cijenu. Ako ima tko trocifreni broj ili oni preko 50-60 000 neka nešto pokrenu i jave što da mi ostali učinimo. Pozz

Osnivanje i registracija udruge:
http://www.uzuvrh.hr/stranica.aspx?pageID=173

Evo primjera statuta iz 2006. (nije svjež, ali je dobar) udruge mali dioničara INA-e usvojenog na osnivačkoj skupštini:
http://www.sindikat-inas.hr/obrasci-sindikata/umd_ina_statut.pdf

Za zainteresirane, postoji i ovo (ne znam koliko su uspješni u ostvarenju ciljeva koje propovijedaju, ali link je tu, pa koga zanima raspitat će se):
http://www.hrud.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=36:dionicari-veliki-mali-i-pokradeni&catid=4:otvorena-pitanja&Itemid=4

Mortadela je konj s maslinama.

Ako je suditi po broju dionica kojima ujedinjeni raspolažu dioničari prisutni na ovom forumu, a koji su se prije nekoliko mjeseci pokušavali organizirati u inicijativu (koliko me sjećanje služi bilo je govora o ukupno između 250 i 300 tisuća dionica), u slučaju da isti pristupe možebitno osnovanoj Udruzi malih dioničara Ingre, Udruga bi se po broju dionica svrstala na sedmo ili osmo mjesto u TOP10 imatelja dionice.

Stanje na dan u SKDD:

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR (98088847646) 773.908 5,71 Osnovni račun
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 603.877 4,46 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 564.324 4,17 Skrb. račun
4. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543) 516.658 3,81 Osnovni račun
5. TEHNIKA D.D. (73037001250) 451.800 3,34 Osnovni račun
6. TROMONT D.O.O. (30461667075) 319.970 2,36 Osnovni račun
7. LUDVIGER JASNA (27652168612) 282.570 2,09 Osnovni račun
8. INGRA-GRADNJA D.O.O. (12161287436) 274.271 2,02 Osnovni račun
9. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 215.474 1,59 Skrb. račun
10. ELEKTROPROJEKT D.D. (48197173493) 207.450 1,53 Osnovni račun

Mortadela je konj s maslinama.


Slažem se, pristajem na udrugu malih dioničara.
Đuri Ingra treba i više nego neki ovdje misle. Državi treba dobar odnos sa INGROM a i gradu Zg. Propadanje Ingre ne oslobađa nikoga od njegovih dugova i obaveza prema INGRI. Sa Ingrom se može odugovlačiti i ostajati dužan mjesecima i godinama a sa drugima nema šale. Zato se INGRA "spašava". To je poznati HR scenarij, obezvrijedi, dovedi do stečaja pa kupi jeftino i onda na tome dobro zaradi. INGRU se namjerno dovelo do blokade a stanje u INGRI uopće nije tako crno kao što se piše. Zato Igor ne priča puno jer bi morao lagati. Ovako to za njega čine drugi a on će pokupiti svoj dio zarade. Đuto je pametan a i država sa njim-kupiti će oni dionice ovako ili onako a već ih i kupuje preko partnera koji će im predati po 6.
Udrugom bi mogli više znatio i postići puno bolju cijenu. Ako ima tko trocifreni broj ili oni preko 50-60 000 neka nešto pokrenu i jave što da mi ostali učinimo. Pozz

a što će vam udruga…? da se/vas štiti…? od čega… zar nije sve ok za Ingrom…?

udruga je ok, ali niste vi ingraši za udrugu…vi ste trejderi a trejderi gledaju samo svoj interes …da sad ne razrađujem psihologiju, rađe ujedinite interes članstvom u Hrvatskoj udruzi dioničara dok ovo preuzimanje ne prođe…brže je i jednostavnije…

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA



Slažem se, pristajem na udrugu malih dioničara.
Đuri Ingra treba i više nego neki ovdje misle. Državi treba dobar odnos sa INGROM a i gradu Zg. Propadanje Ingre ne oslobađa nikoga od njegovih dugova i obaveza prema INGRI. Sa Ingrom se može odugovlačiti i ostajati dužan mjesecima i godinama a sa drugima nema šale. Zato se INGRA "spašava". To je poznati HR scenarij, obezvrijedi, dovedi do stečaja pa kupi jeftino i onda na tome dobro zaradi. INGRU se namjerno dovelo do blokade a stanje u INGRI uopće nije tako crno kao što se piše. Zato Igor ne priča puno jer bi morao lagati. Ovako to za njega čine drugi a on će pokupiti svoj dio zarade. Đuto je pametan a i država sa njim-kupiti će oni dionice ovako ili onako a već ih i kupuje preko partnera koji će im predati po 6.
Udrugom bi mogli više znatio i postići puno bolju cijenu. Ako ima tko trocifreni broj ili oni preko 50-60 000 neka nešto pokrenu i jave što da mi ostali učinimo. Pozz

a što će vam udruga…? da se/vas štiti…? od čega… zar nije sve ok za Ingrom…?
[/quote]
ne sjećam se da me je interesiralo vaše mišljenje u vezi ove teme. Sa Ingrom je sve O.K i više nego se prikazuje. Zato treba malo nadgledati one s vrha.

neće uvijek biti ovako.




ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]

jes ti računica. 6000 x 50 = 300.000 kuna a ne 30.000. Koga ti farbaš?

A jes ti racunica!!!

Neka ponude 6kn po dionici(čisti primjer) 6 kn x 6000kom = 36.000kn
Ovako je vec "izgubio" cca 265.000 kn…
Istina,bolje je uzeti i tih 36.000kn,ali kad proradi princip i inat…

Recimo da Đuri treba jos samo 6000 komada od g.Eufana…Zasto bih g.Eufan pristao na manju cijenu nego sto ih je platio?

Da meni ponude 6 kn,ne bih pristao…Jer ako radite za sebe,zasto bi pristali na manju cijenu,na svoju štetu,tako da drugi mogu nastaviti svoje planove? A pogotovo kad se postavi ultimatum…

To je teorija,ne mora znaciti da ce se tako stvari dalje odvijati…Vrijeme ce pokazat…

Lp!
[/quote]
99% vas bi pristalo prodati bogu vragu đuri aniti mati za 10kn a kamo li više. lp





ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]

jes ti računica. 6000 x 50 = 300.000 kuna a ne 30.000. Koga ti farbaš?

A jes ti racunica!!!

Neka ponude 6kn po dionici(čisti primjer) 6 kn x 6000kom = 36.000kn
Ovako je vec "izgubio" cca 265.000 kn…
Istina,bolje je uzeti i tih 36.000kn,ali kad proradi princip i inat…

Recimo da Đuri treba jos samo 6000 komada od g.Eufana…Zasto bih g.Eufan pristao na manju cijenu nego sto ih je platio?

Da meni ponude 6 kn,ne bih pristao…Jer ako radite za sebe,zasto bi pristali na manju cijenu,na svoju štetu,tako da drugi mogu nastaviti svoje planove? A pogotovo kad se postavi ultimatum…

To je teorija,ne mora znaciti da ce se tako stvari dalje odvijati…Vrijeme ce pokazat…

Lp!
[/quote]
99% vas bi pristalo prodati bogu vragu đuri aniti mati za 10kn a kamo li više. lp
[/quote]

Malo morgenić [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Sto ste se uspuhali nema bolje vijesti za neku firmu od preuzimanja

Nove dionice se ne izdaju nema razrjeđenja vrijednosti dionice sto je najbitnije

Đuro svoje dionice nece prtodavati sa time dobijamo manje dionica u optoku

Ova dionica ima sanse za veliki rast puno vise nego prije vjesti o preuzimanju..

Pravi rast sljedi nakon preuzimanja !

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

da kolega kad sam usao 2008 bilo 300000kn , pa sad ti racunaj kolko je to danas, ja ulazem dugorocno za 10 g cu prodati, ak budu postojali, zivimo u lijepoj nasoj [bye]



ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]

jes ti računica. 6000 x 50 = 300.000 kuna a ne 30.000. Koga ti farbaš?


Sto ste se uspuhali nema bolje vijesti za neku firmu od preuzimanja

Nove dionice se ne izdaju nema razrjeđenja vrijednosti dionice sto je najbitnije

Đuro svoje dionice nece prtodavati sa time dobijamo manje dionica u optoku

Ova dionica ima sanse za veliki rast puno vise nego prije vjesti o preuzimanju..

Pravi rast sljedi nakon preuzimanja !

ako prije netko ne pokrene stečaj, za što su već ostvareni zakonski uvjeti [bye]

New Report

Close