INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

DDJH će vjerojatno uvjetovati u ponudi da je mora prihvatiti određen postotak dioničara, realno bi bilo da zatraže 25-50%, no uzevši u obzir stanje firme, mislim da je realnije da će tražiti da je prihvati 50% dioničara.

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Zašto bi Djuro uvjetovao preuzimanje INGRE sa bilo kojim postotkom.
Postoje dodatni modeli povečanja udjela u vlasnićkoj strukturi
jedan je predložio bananarama_brak iz interesa DDJH+INGR-trebaju se samo dogovoriti koliko dionica
tj.omjer DDJH:INGRA

Zato što će na taj način doći do puno većeg broja dionica po cijeni od 6 kn. Uzmite si primjer kolega, biste li vi prodali Đuri svoje dionice po cijeni od 6 kn, a znate da ukoliko Đuro ne dosegne zacrtani broj dionica u ponudi, ponuda ne vrijedi. A ukoliko ponuda propadne, vaše poduzeće odlazi u stečaj, a vaše dionice više ne vrijede ni blizu 6 kn. Bit će zanimljivo vidjeti kako će se u Ingri očitovati na cijenu od 6 kn, vjerojatno će reći da je ponuda fer i sugerirati dioničarima da je prihvate jer imam osjećaj da je ovo već na neki način usuglašeno s upravom Ingre. Možda griješim ali samo pokušavam razmišljati na logičan način.
[/quote]

I meni je to palo na pamet.

Samo koliko je dionicara uslo na 6 kuna? 80 posto dionicara je unutra od 40,30,20,15,10kn,a neki i mozda vise…A da ih netko ide prisiliti da prodaju za mizeriju od 6 kn jer ce inace INGRA propasti?

Hvala lijepo,nek onda propadne…

Lp!



@lopina

Pa problem i jest u tome što se do sada nije pokazalo da se želi ikakav odnos sa dioničarima osim da ih se prevesla na sve moguće načine. Transparentnost 0. Ako promatrate samo ponašanje uprave Ingre onda ti dioničari kao da uopće ni ne postoje. I sada se od njih odjednom očekuje da im mali dioničari poklone svoje puno povjerenje i glade ih peruškom po guzi. Povjerenje je nešto što se teškom mukom stječe, a ovdje se doslovno decenijama radi u suprotnom smjeru.

Uprava Ingre nam je svima ostala dužna najmanje jedno očitovanje, a to je kako je završio proces refinanciranja najavljen za polovicu lipnje – ni slova o tome nisu rekli, a obećali su. I što je to nego čista prijevara dioničara. Nego su nam ostavili za zaključiti među redovima da je zapravo sve to totalno propalo i ako mi sada ne prodamo onda je sve otišlo vrit. To je u najmanju ruku nekorektno i kukavičko ponašanje i samo zbog toga bi ih trebalo natjerati na odgovornost po nekoj od postojećih zakonskih odredbi koje "štite" interese vlasnika dionica.

Osobno i dalje vjerujem da postoji veliki ali nemanifestirani potencijal u kojem Ingra stvarno može pokazati neizmjerno više nego što sada ima – ali je posve jasno da uz ovakvo ponašanja tako nešto vrlo teško može itko normalan očekivati. A isto tako vjerujem da se to stvarno može promijeniti prije nego sve stvarno ode vrit. No još nisam vidio ni jedan jedini konkretan i iskreni prijedlog od odgovornih što i kako imaju namjeru napraviti da to i realiziraju. I to je zapravo vrlo loše.

S vecinom se slazem. Treba napokon osnovati Udrugu malih dionicara koja ce stititi nase interese i koja ce traziti vrlo precizne odgovore od strane Uprave (bilo sadašnje bilo buduće)! Netko tko ima vecu kolicinu dionica neka pokrene inicijativu. Imat ce podrsku od mojih XX XXX komada.

ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]




Zašto bi Djuro uvjetovao preuzimanje INGRE sa bilo kojim postotkom.
Postoje dodatni modeli povečanja udjela u vlasnićkoj strukturi
jedan je predložio bananarama_brak iz interesa DDJH+INGR-trebaju se samo dogovoriti koliko dionica
tj.omjer DDJH:INGRA

Zato što će na taj način doći do puno većeg broja dionica po cijeni od 6 kn. Uzmite si primjer kolega, biste li vi prodali Đuri svoje dionice po cijeni od 6 kn, a znate da ukoliko Đuro ne dosegne zacrtani broj dionica u ponudi, ponuda ne vrijedi. A ukoliko ponuda propadne, vaše poduzeće odlazi u stečaj, a vaše dionice više ne vrijede ni blizu 6 kn. Bit će zanimljivo vidjeti kako će se u Ingri očitovati na cijenu od 6 kn, vjerojatno će reći da je ponuda fer i sugerirati dioničarima da je prihvate jer imam osjećaj da je ovo već na neki način usuglašeno s upravom Ingre. Možda griješim ali samo pokušavam razmišljati na logičan način.
[/quote]

I meni je to palo na pamet.

Samo koliko je dionicara uslo na 6 kuna? 80 posto dionicara je unutra od 40,30,20,15,10kn,a neki i mozda vise…A da ih netko ide prisiliti da prodaju za mizeriju od 6 kn jer ce inace INGRA propasti?

Hvala lijepo,nek onda propadne…

Lp!

[/quote]


ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]

jes ti računica. 6000 x 50 = 300.000 kuna a ne 30.000. Koga ti farbaš?

Đuro planira dobro zaraditi na Ingri!
Koliko – 100-200%?
Uz novi zakon o financijskom poslovanju minimalno toliko!
Ako se Ingra sada pozove na tzv prisilnu nagodbu eto nje u novom ruhu na jesen i bez Đure!

… navukli su dioničarima luđačku košulju…

DAJ PET !!!



ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]

jes ti računica. 6000 x 50 = 300.000 kuna a ne 30.000. Koga ti farbaš?

Pa ne farba nikoga. dionice mu sada vrijede 30000 kn. a za ulaz je napisao koliko mu je bio 😀



ja sam usao na 50kn 6000kom, naravno da nedam ispod te cijene, ne sjedim uz kom po cijele dane kao neki buregđijen , ak treba nek propane i ovih pisljivih 30000kn, zivimo u lijepoj nasoj [bye]

jes ti računica. 6000 x 50 = 300.000 kuna a ne 30.000. Koga ti farbaš?

A jes ti racunica!!!

Neka ponude 6kn po dionici(čisti primjer) 6 kn x 6000kom = 36.000kn
Ovako je vec "izgubio" cca 265.000 kn…
Istina,bolje je uzeti i tih 36.000kn,ali kad proradi princip i inat…

Recimo da Đuri treba jos samo 6000 komada od g.Eufana…Zasto bih g.Eufan pristao na manju cijenu nego sto ih je platio?

Da meni ponude 6 kn,ne bih pristao…Jer ako radite za sebe,zasto bi pristali na manju cijenu,na svoju štetu,tako da drugi mogu nastaviti svoje planove? A pogotovo kad se postavi ultimatum…

To je teorija,ne mora znaciti da ce se tako stvari dalje odvijati…Vrijeme ce pokazat…

Lp!

… možda je trenutno jedini način da se mediji zainteresiraju za ovaj slučaj……… ingra u 2012 ima obveze prema kreditorima u iznosu od 507 mil kuna … arena mora pasti il stečaj…

DAJ PET !!!

Slažem se, pristajem na udrugu malih dioničara.
Đuri Ingra treba i više nego neki ovdje misle. Državi treba dobar odnos sa INGROM a i gradu Zg. Propadanje Ingre ne oslobađa nikoga od njegovih dugova i obaveza prema INGRI. Sa Ingrom se može odugovlačiti i ostajati dužan mjesecima i godinama a sa drugima nema šale. Zato se INGRA "spašava". To je poznati HR scenarij, obezvrijedi, dovedi do stečaja pa kupi jeftino i onda na tome dobro zaradi. INGRU se namjerno dovelo do blokade a stanje u INGRI uopće nije tako crno kao što se piše. Zato Igor ne priča puno jer bi morao lagati. Ovako to za njega čine drugi a on će pokupiti svoj dio zarade. Đuto je pametan a i država sa njim-kupiti će oni dionice ovako ili onako a već ih i kupuje preko partnera koji će im predati po 6.
Udrugom bi mogli više znatio i postići puno bolju cijenu. Ako ima tko trocifreni broj ili oni preko 50-60 000 neka nešto pokrenu i jave što da mi ostali učinimo. Pozz

neće uvijek biti ovako.

http://www.ingra.hr/index.php?page=investorscalendar&month=201207

Mortadela je konj s maslinama.

New Report

Close