INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Toje igra na relaciji bivši predsjednik–čačić.Kada je uništena jedna tvrtka zašto nebi upropastili i drugu.Jad i bijeda.

"Bolje neka ode u stečaj, ja sam spreman žrtvovati svoje dionice ,ali ne dam po 6 kuna, već sam dao dovoljno kroz mirovinske fondove."

Slažem se kolega ..uzmimo to ovak …ovo se nije desilo preko noći …znači OPI i ekipa je pregovarala i tražila izlaz ..recimo da je nađen muž za udavaču ..ali onda je istina da je dionica NAMJERNO srušena na ovaj nivo da bi cijena preuzimanja bila što manja ..ni ja im neću dati ovo po 6 kuna, …ostavit ću ju sa strane pa ak stanu na noge svi zajedno ..dobro ..ak ne ..neka ih voda nosi …



http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-zeli-preuzeti-ingru-210399.aspx

bilo bi interesantno sada cuti nase dezurne forumase (mozda najprije fahrudina, zztopa, vatrenog1, borism, bisakovi i druge) koji su stalno prorokovali stecaj ingre da nam prokomentiraju gornji post.

bas me interesiraju ti komentari.

Evo ti moj komentar, ovo je stečaj odnosno izbjegavanje stečaja na kratak rok u Ingri, a omogućavanje istog na dulji rok u DDJH. A vjerojatno, ako se sad pobune neke interesne skupine u Brodu, ništa od svega, a onda imaš slučaj Dioki za koji vidiš kako se završava. Ne možeš od govna napraviti pitu, koliko se god trudio i ma kojim god kuharskim sastojcima i umijećem raspolagao.
[/quote]

slažem se s fahrudinom….do sad je u opasnosti od stečaja bila samo ingra, a sad bi mogla povući i DDJH.
nevjerojatno kako našim političarima padnu na pamet ovakve nebulozne ideje?!?!

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!


…ingra ima neto dug oko 930 mil kuna ….
…arena je vrijedna 80,2 mil € ili oko 600 mil kuna …
…u dvori lapad imju oko 200 mil kuna …
…upravna zgrada vrijedi između 70-80 mil kuna ( nije u bilanci zbog nekih sporova oko zemljišta na kom je izgrađena )…
…irački dug -imju potraživanja više od 20 mil § –kad bi išli u nagodbu minimum 10 mil § …oko 70 mil k
…imaju zemljište u dubrovačkoj mokošici za izgradnju 100-njak stanova …
…i ugovorenih poslova u vrijednosti 100-njak mil € …
I SAD SVE ZBROJITE PA VIDITE…
…ingra ne može u stečaj jer ima veću vrijednost od dugova …
…ingru je uništila sadašnja uprava koja je jednostavno nekopetentna i ovim putem ih pozivam da daju ostavku jer čine zlo dioničarima a znamo da uprave dionički društava moraju raditi u korist svojih dioničara …
…ovo je jedina demokratska država u kojoj firme ako im duguje država ta ista nad njom vrši "mobing" ( kako drugo to nazvati – mislim na arenu ) ….
…ovo preuzimanje sigurno neće proći samo treba sazvati izvanrednu skupštinu i postavit novu upravu….
…i na kraju bolje i ENKA nego DDJH (jer će na kraju propast i đuro i ingra)…

Nije bitan omjer imovine i dugova nego novčani tok za servisiranje poslovanja (uklj. i dugova).

A i te priče o vrijednosti imovine…tralalalala. Jedino je dug relativno fiksan i kamata po njemu. Vrijednost imovine je danas vrlo varijabilna kategorija.

ovo je banana 1/1
kako bi rekao naš dragi ivo, ovome nema spasa
pitajte openhajma po koliko je para prodavao dionice 2007 i 2008 godine, puno njega zaboli firma kao i stipu
vama ce ostati papirici u rukama, samo vi slusajte bananu i ostale optimiste

Postanite Eu-robovi

@radio dalmacija prenosi da je blokada do 11;30h Lp

http://www.business.hr/burza/ingra-i-djuro-djakovic-mogli-bi-ozivjeti-trziste

@bananarama
Kolega, jučer ste se malo zaletili ili ne….? javno ste nas obavijestili da imate – ako se ne varam… 62.000 kom INGR kupljenih po prosjećno 7,09 KN… Shodno tome potpuno razumijem vaš mogući bijes tj. što vam možebitno ĐĐ za vaš portfelj… po osnovi moguće, ali do daljneg ne i sigurne, ponude… nudi gubitak od cca. 68.000 Kn….

za bananaramu bi bilo najbolje da poskida sve do 5,98kn na otvaranju i smanji prosjek [lol]

HAHAHAHAHAHA…..
Zaista se raspisalo sve u 16. I to sve oni koji bi radije stečaj nego DDJ. Zaista svašta ima na ovom svijetu.
PS: Da nije netko ovdje dežurni igrač od DDJ? Zadržavanje cijene ovako nisko bio je prioritet za dobar start, zar ne? Joj joj joj…prozirno zar ne.
A što ako se odštampa 13 mil. dionica i Đuro plati po 6 kn? INGRI dobar špric a onda DDJ pomalo kupuje na burzi ostale dionice do konačnog preuzimanja. Do tada bi cijena mogla doći i preko 50 kn. SVE JE MOGUĆE. HEHEHEHE.

neće uvijek biti ovako.

Megido po tvojoj logici će se sam ddjh napuhivat cijenu. Te će mu za preuzimanje propale firme trebati 800 milijuna kuna, umjesto 80. Nemoj piskarat gluposti, nego prihvati ponudu i riješi se ovog

Očekujem barem dvije zelene blokade.
PREUZIMANJE? Što li je to? Enigma? [lol]

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close