INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovaj lopina nije normalan…

Lopina trgujes na ZSE i idalje mislis da ako DDJH kupi pola dionia INGR na javnoj nudi za 40 milijuna kuna, da će ti novci završiti na INGRinom računu? Normalno da neće, nego na računima vlasnika dionica !!!

Također o kakvom mjenanju bilance i BVa DDJHa pricas, pa radi se o preuzimanju ne spajanju !

@diadara

Fer vrijednost bi vam bila 1kn jer ponuditelj kupuje samo probleme i ništa drugo…Trebali su cekati do 9mj i onda dati ponudu kada bi tromjesecni prosjek pao ispod 5kn

Prva informacija je bila da u INGRU ulazi država i javna poduzeća.
U INGRI slijedi najprije dokapitalizacijado 22,5 mil dionica tj novih 9 mjil dionica koje bi vjerovatno
trebala pripasti državi i ĐURI.To je predviđeno u ranijim odlukama SkpštineII to može krenuti odmah tek poslije toga slijedi ponuda malim dioničarima.
Dokapitalkizacija je neminovna da bi se upumpao novac na nastavak poslovanja INGRE.

Naravno da ne mora biti tako,ali je logično.

Zanimljivo je kako se DOBRA vijest pretvara u lošu od dežurnih katastrofičara.
PREUZIMANJE! Što je preuzimanje? Mora li biti 100% dionica kod DDJ ili? Znate vi svi dobro. Ugodan dan želim svim imaocima INGRE pa i onima koji nemaju a htjeli su kupiti po 4,3. Pozz

neće uvijek biti ovako.



http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-zeli-preuzeti-ingru-210399.aspx

bilo bi interesantno sada cuti nase dezurne forumase (mozda najprije fahrudina, zztopa, vatrenog1, borism, bisakovi i druge) koji su stalno prorokovali stecaj ingre da nam prokomentiraju gornji post.

bas me interesiraju ti komentari.

Evo ti moj komentar, ovo je stečaj odnosno izbjegavanje stečaja na kratak rok u Ingri, a omogućavanje istog na dulji rok u DDJH. A vjerojatno, ako se sad pobune neke interesne skupine u Brodu, ništa od svega, a onda imaš slučaj Dioki za koji vidiš kako se završava. Ne možeš od govna napraviti pitu, koliko se god trudio i ma kojim god kuharskim sastojcima i umijećem raspolagao.
[/quote]

evo tebi jedno pitanje pa razmisli, zasto djuro nece nikad otici u stecaj bez obzira koliki dug imao?



Vaš link

Ovo me je najviše iznenadilo.
Stvarno cijenim ovu stranicu, ali ovo nije razumno.
Ingra pred stečajem a DDJH još i nije stao na noge.
Veća vjerojatnost da INGR povuče DDJH dole, nego DDJH INGR-u gore.

[bye]
[/quote]

Kolega, i ja cijenim dotičnog kolegu, ali s druge strane morate ga shvatiti. Kada imate niz pokazatelja koji sugeriraju na takav zaključak i još ste jako financijski izloženi onda ne možete drugačije pisati.
Eksperti tehničke analize moraju shvatiti okolnosti u kojem se nalazi hrvatsko, odnosno svjetsko gosodarstvo, moraju shvatiti da je trend da se gospodarvstvo ne oporavi, baš suprotno. Dok god to ne shvate svaku takvu klasifikaciju će pripisati teorijama zavjere, jer to im je najlakše.
Kirurg nekada mora odrezati pacijentu bolesnu ruku da bi ga spasio od sigurne smrti.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Dečki ovo vam je patka. Od preuzimanja neće biti ništa, zato što ddjh nitko neće dati toliko rizičan kredit. Pa dugovi ingre su preko milijardu kuna. To je namještaljka ne bi li se ekipa iskrcala

ZSE je blokirala trgovanje zbog promatranja, ali što promatraju na blokiranom trgovanju, ptice u letu ?

…ingra ima neto dug oko 930 mil kuna ….
…arena je vrijedna 80,2 mil € ili oko 600 mil kuna …
…u dvori lapad imju oko 200 mil kuna …
…upravna zgrada vrijedi između 70-80 mil kuna ( nije u bilanci zbog nekih sporova oko zemljišta na kom je izgrađena )…
…irački dug -imju potraživanja više od 20 mil § –kad bi išli u nagodbu minimum 10 mil § …oko 70 mil k
…imaju zemljište u dubrovačkoj mokošici za izgradnju 100-njak stanova …
…i ugovorenih poslova u vrijednosti 100-njak mil € …
I SAD SVE ZBROJITE PA VIDITE…
…ingra ne može u stečaj jer ima veću vrijednost od dugova …
…ingru je uništila sadašnja uprava koja je jednostavno nekopetentna i ovim putem ih pozivam da daju ostavku jer čine zlo dioničarima a znamo da uprave dionički društava moraju raditi u korist svojih dioničara …
…ovo je jedina demokratska država u kojoj firme ako im duguje država ta ista nad njom vrši "mobing" ( kako drugo to nazvati – mislim na arenu ) ….
…ovo preuzimanje sigurno neće proći samo treba sazvati izvanrednu skupštinu i postavit novu upravu….
…i na kraju bolje i ENKA nego DDJH (jer će na kraju propast i đuro i ingra)…

DAJ PET !!!

16.04.-16.07.2012. prosjek 6,12 kn

app komentara i epiteta normalan/nenormalan itd – kao prvo moderator(i) bi trebao imati osjećaj i profesionalnost za (pro)puštanje pojedinih postova, jer ih dobar dio ovdje prikazanih nema blage veze s namjenom i svrhom ovog topica … što se samih biz poslova tiče, prevelik je to zalogaj za shvaćanje i racionalnost većine dioničara koji su u njoj. Sjećam se prije par god kad je atpl bila alfa i omega na zse i kako se vremenom trejderski ološ posložio ovdje (uključujući dakako i bajne brokere iz mirovinskih i ostalih fondova/društava – o čemu je rekao svojevremeno i čovjek na čelu ingre) … a ovo što se sad pokušava je izvrsno zamišljeno – ideja koja puno toga rješava … hoće li uspjeti neznam … dakako da bih volio da, jer unutra sam odavno s prosjekom na ca 30 i s uloženih o kojima većina muljavaca ovdje može samo sanjati … i? … boli me ona stvar … odavno znam da burza nije za slab stomak i živce, a ako stvar prođe pošteni ovdje imaju i zašto biti nagrađeni … odao bih i priznanje članovima uprave koji su unatoč svemu ostali s vrlo visokim ulozima unutra do kraja …


Zanimljivo je kako se DOBRA vijest pretvara u lošu od dežurnih katastrofičara.
PREUZIMANJE! Što je preuzimanje? Mora li biti 100% dionica kod DDJ ili? Znate vi svi dobro. Ugodan dan želim svim imaocima INGRE pa i onima koji nemaju a htjeli su kupiti po 4,3. Pozz

Zanimljivo je kako se LOŠA vijest pretvara u dobru od dežurnih naivaca, da ne kažem manipulanata.

Teško onome koji gleda, a ne vidi.

Za ingraše koji imaju prosijek ispod 5kn je ovo dobra vijest. A ostali neka računaju

Ingra ima dugovanje od 950 milijuna kuna od čega je 160 milijuna prebačeno na 2016 godinu. INGRA dobiva godišnje 54 milijuna kuna + PDV + troškove održavanja od države i grada. JEDINI problem je tekuće poslovanje te bi recimo HBOR ubrizgavanjem injekcije INGRU vrlo brzo doveo na noge. Ako mirovinci prodaju udjele po 6 kuna onda je to za u novine. Bolje neka ode u stečaj, ja sam spreman žrtvovati svoje dionice ,ali ne dam po 6 kuna, već sam dao dovoljno kroz mirovinske fondove.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close