INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Poštovana gospodo, dioničari ingre…
Nemam ovu napaćenu dionicu, tako da njena trenutna cijena nije moj problem. Ali osjećam potrebu
da vam pružim podršku. Jednostavno je nevjerovatno i meni nezamislivo kako su ljudi puni jala i naprosto uživaju u potonuću ove nekad cjenjene dionice. Uživaju što su mnogi ljudi izgubili ogromne novce ovdje. Burza nije crveni križ, itekako sam svjestan toga, ali baš sladiti se tuđoj nesreći !? Strašno, prestrašno…
Uistinu, ja vam želim puno sreće kako biste barem donekle ublažili svoje gubitke, te vam želim snažan rast – što prije na više razine. Nedvojbeno je da je ingra u katastrofalnoj situaciji. Isto tako je nedvojbeno da je država koja ju treba spašavati ulazeći u vlasničku strukturu, također u velikom problemu. Ali moje mišljenje je da je već spomenuta odluka vlade početak početka vraćanje ingre na nekadašnje razine. Vjerovatno firma nikad više neće biti snažna i poznata kao nekad ali da će krenuti
na bolje to vjerujem.
Vlada je svjesna da su "vagoni" firmi već otišle u stećaj, te da mnoge galopiraju prema njemu. Jednostavno mislim da moraju nešto učiniti ako žele ostati na vlasti, jer urađeno do sada je jednostavno premalo.
Moje mišljenje je da je ingra spašena a to je ipak ipak ipak u ovom trenutku najvažnije.
E sad hoće li dionici trebat do 10 kn dva tjedna ili sedam godina to – ne znam. Ali – dosegnit će jednog dana, u to sam siguran.
Ovaj post je kao što vidite bez fundamenata, grafova, prognoza, izvješća i sl. Samo je tu golema želja da se svi, ali baš svi, bar djelomično izvuku. Neću se znojiti i plakati kad dionica skoči (što ju nemam) već ću se, vjerovali ili ne – veseliti. Jer na ovoj dionici su se ulagači i previše napatili…

Puno sreće svima, držite se i srdačan pozdrav…

…zaželio je, nakon čega je nehajno "ugazio" u zrakoprazan prostor koji ga je 13 katova dijelio od tla.

Mislim, o čemu ti pričaš? Agonija Ingre ne traje 5 dana, nego već 5 godina. U tih 5 godina bilo je dovoljno vremena da Uprava poduzme odgovarajuće korake i pokuša, barem dijelom, spasiti kompaniju. Što se uradilo? Ništa. Išlo se u Libiju da se dogovori s Gadafijem u trenutku kad je oružani sukob već započeo??? Takve gluposti može napraviti samo retardirana budala ili netko tko nema nikakve veze sa zdravim razumom, a ni osjećaja za trenutak i logičan poslovni pothvat. Ovo je samo jedan od brojnih primjera (vrh sante leda) lakrdijašenja ovom firmom i njenog sustavnog uništavanja. I što sad? Sad bi porezni obveznici valjda trebali sanirati firmu koja nema nikakve perspektive te koja je vjerojatno potpuno nebitna za funkcioniranje građevinske branše u RH. Irak, Libija i cijeli Bliski istok su izgubljeni glupiranjem ove uprave i onog retardanta na čelu NO. Tamo sad zarađuju Ameri, Talijani, Francuzi i ostali sa smislom za biznis i politički trenutak.

Vi koji pričate o nekakvom brendu, ne pričajte gluposti. I Prvomajska je bila brend, kao i Bagat, pa ih odavno nema. Čak i Magma, da se sjetite nekog novijeg primjera. A ako baš mislite da INGR vrijedi, pomozite Openheimu i Ingri i ponudite mu x milijuna kuna za brend i ime, pa spašavajte barem na taj način kompaniju… iako je ne možete spasiti jer je ona već otegnula papke (samo to još nije otišlo službeno u javnost), nažalost. Tko to ne vidi, nije za ovaj posao… i taj slobodno može pisati i dalje ovakve glupave traktate o jalu, zloči i sl. Da ste na vrijeme poslušali nekolicinu od ovdašnjih forumaša, mogli ste spasiti većinu kapitala u Ingri. Ovako, vi vjerujete i dalje u čuda (iako vas stvarnost svakodnevno demantira), a čuda se ne događaju na ovome svijetu, osim u Holywoodu, Bolywoodu i Međugorju.

fahrudine jel ti to objašnjavaš da dokupiš jeftinije!!!!!!


fahrudine jel ti to objašnjavaš da dokupiš jeftinije!!!!!!

Odgovorit ću ti protupitanjem, da li bi ti na dvosmjernom kolosjeku položio svoju lijepu glavicu na jedan od kolosijeka i kada bi vidio da prema tvojoj glavici ide vlak s tisuću tona tereta, da li bi ti u tom trenutku ukolonio svoju lijepu, pametnu okruglu glavicu ili bi nehajno zažmirio i očekivao da će vlak prije nailsaka na tvoju okruglu "bundevicu" iskočiti iz tračnica nekim čudom?

Ako mi je do klađenja, ja odem u kladionicu. Burza nije kladionica odnosno barem ne bi trebala biti.

objašnjenje ti je opet za jeftin dokup ,što ti se to krije da imaš potrebu toliko objašnjavat!!!!!!

Poštovani gopodine i kolega Fahrudin…
Vi ste zaista pomalo čudan čovjek.
Citirat ću jednu Vašu rečenicu upućenu mojoj malenkosti ; "Da ste na vrijeme poslušali nekolicinu od ovdašnjih forumaša,mogli ste spasiti većinu kapitala u ingri."
Malo ste se zaigrali u čitanju pa ste previdjeli jedan važan stavak što sam napisao – NE POSJEDUJEM DIONICE INGRE !
Za svaki slućaj ću Vam ponoviti još jednom – NE POSJEDUJEM DIONICE INGRE !
Uopće ne sumnjam u to da ste Vi u svakoj Vašoj kupnji bili uspješni. Kad budem skupio nešto sredstava zamolit ću Vas za savjet koje dionoce da kupim…

Do tada lijep pozdrav svim dioničarima ingre i nedajte se…

Pogledajte samo što se dogodilo u uljari Čepin pa ćete vidjeti za koga manageri "naših" velikih banaka rade. Citirati ću samo riječi njihova gen. direktora u ostavci koji je rekao otprilike: "FL nas je izdao". Navodno ih je blokirao iako je obećao da to neće napraviti, ali postoji i razlog za to – nekom od zainteresiranih za firmu odgovara stečaj pa se to forsira blokadom računa. Naravno nije to u stvarnosti baš tako jednostavno, ali može se uočiti određena pravilnost u cijeloj priči koja sljedi interese krupnog kapitala.

E pa onda povežite to sa onim što je o "našim" bankama govorio Opi nedavno kao i zanimljivu činjenicu da im te iste banke "savjetuju" da ne idu u Alžir jer je tamo "opasno", dok sve istovremeno vrvi od onih koje fahrudin nabraja i grade što i gdje stignu. Čudna koincidencija zar ne?

Definitivno je uprava Ingre napravila puno grešaka u svojem nastojanju da napravi što može da riješi svoj problem. Tu nema puno dileme jer su neke od njih vrlo teške. No ako malo šire pogledate i ustanovite kome je sve u interesu da tako ispadne (propast čitave građevine u RH) onda vas više ništa ne treba čuditi. Sloveniju su ionako već potopili, a sad je na redu ostatak ekipe na ovom preljepom, ali i vrlo naivnom jugu Europe. Naravno ako im se to dozvoli. Problem je što to neće ići baš tako lako kako su si zamislili. Ipak je ovo zemlja uskoka i hajduka koji su uvijek pravili probleme i najvećim svjetskim muljatorima.

Ono što je zaista Interesantno je vidjeti kako se i ocjene postova zadnjih tjedana ponašaju u skladu sa tom dominacijom mišljenja da sve što ima ikakvog potencijala za eventualni izlaz ili opstanak treba zatući do temelja. Ispada baš kao da je tim istim "lobistima" stalo da to mišljenje nametnu i ovdje.

Jos jedan stan je prodan u Dvorima Lapad. Sada smo na 38 prodanih od ukupno 70 stanova.

Molio bih clanove Ingrinog Odjela za odnose s javnoscu (nadam se da citaju ovaj forum) da naprave malo bolju promociju (PR) vezanu uz objekte u ovom vrlo vrijednom poslovno-stambenom kompleksu.

I usput da malo vise i cesce upoznaju javnost s tim kako ide prodaja i iznajmljivanje… Stanovi, poslovni prostori, garaze… Hvala!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/djuro-djakovic-prezima-ingru-/626181.aspx

Ludnica, prosječna ponderirana cijena u zadnja tri mjeseca (mislim da sam dobro izračunao) koju DDJH u ovom slučaju MORA ponuditi je 5,978 kn. Nije nešto ali čovjeka veseli. E sad ukoliko oni Ingru žele preuzeti, a nisu već s nekim dogovorili ovu cijenu, sasvim je moguće da će ponuditi i koju kunu više. U svakom slučaju dobra vijest za dioničare Ingre, koji su ulazili ispod recimo 6-7 kn [smiley]


http://www.index.hr/vijesti/clanak/djuro-djakovic-prezima-ingru-/626181.aspx

zanimljivo.. [thumbsup]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

http://www.poslovni.hr/vijesti/duro-dakovic-zeli-preuzeti-ingru-210399.aspx

Bolje u stečaj, nego po 6 kuna, nadam se da nitko neće pristati po ovoj cijeni. Ako mirovinci pristanu dajem u novine.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

New Report

Close