INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam ljudi,ovo je sve više u bxxxxx,ja čekam objavu pa valjda moraju staviti nekakvu objavu ili očitovanje iz INGR-e,tek kada vidimo šta kažu tek onda ću da im vjerujem i vidim na čemu smo mi dioničari…sve nešto "tajna ova" "tajna ona"…nema jxxxxx naslova bez upitnika"stečaj,vlada,kaže ovo misli ono,!DLKV,IGH wthf???!?"

p.s.Ne zaboravimo DIOKI kad je Linić rekao država ulazi ,i onda demant sutradan,kao ispade Linić bunca… [lol]

cash je cash,a sve ostalo je sex!


Totalno krivo razmišljate. Čačić će naplatiti na ovaj način sve dugove. Dužni su za Merkur, Arenu
i ostalo…potražuju za poreze, kamate ….
Kod Dalekovoda slična priča, duguju zaostala plaćanja, potražuju poreze, doprinose,
kamate i sl…tu je već lakše
Kod Konstruktura isto , vjerojatno…
Kod IGH isto tako..
Itekako je bitno , da svi dalje rade……….!!! DRŽAVA I NJIMA DUGUJE, samo to nitko ne spominje.

Većina to zna, ali eto draže im je da pišu samo o propasti! Mediji u hrvatskoj su izgleda dobro obavili svoju plaćeničku ulogu, uspjelo im je da oblikuju naciju "propalih"!

ovime što se sada događa mogao bi se objasniti nagli uzlet INGRE početkom godine, naime, ovo što se sada događa ostvarenje je namjere koalicijske vlasti za koju su neki znali da će se ostvariti, zato su ulagali, mada preuranjeno

jer naknadna procjena je očito bila da se sve ovo odgodi na sredinu ljeta, kada će pažnja možebitnih kontrolora, EU-a ili konkurencije biti slabija

u međuvremenu: Čačić dosuđeno – ali ide dalje, a HBOR je sada pun love da priskoči u ovom slučaju i sigurno još nekom gdje država ima interesa (možda DIOKI)


Samo se Vi katastrofičari replicirajte, dozvoljeno je to, naročito na ovoj temi. Sutra će Vam stvarnost biti jasnia. Uključite rano svoje gledalice i gledajte! To je jedino mjerodavno mjerilo!
[bye]

mislim da se nitko ne treba rano ujutro dizati… jer sam sklon osobnom mišljenju da će ZSE sutra prije 10:00 postupiti sukladno čl. 330 ZTK…
Lp

Jedno razmišljanje (nakon nekoliko vrlo mutnih i teških tjedana totalne neizvjesnosti).

Nakon objave novih poslova i stanja blokade koja još nije riješena, kao i vrlo čudne ali i zlokobne šutnje uprave mislim da je Ingra zaista bila vrlo blizu toga do ode u stečaj – kao nikada do sada.

Naime – iskrcavanje RBA je moguće bilo baš zbog spoznaje da se radnici premještaju u tvrtke kćeri o čemu mi "smrtnici" nismo znali ništa, a što je bio zaista alarmantan signal da je stanje kritično. Šutnja uprave govori u prilog ozbiljnosti te situacije, ali i ukazuje na vlastito nevjerovanje da se stanje više ikako može pozitivno riješiti.

A sve to je bilo na rubu ponora između ostaloga i zbog toga što je očito vrlo bitan igrač s druge strane – Čačić – imao pametnijeg posla od spašavanja nekave trule i mutne građevine i općenito bilo čega u RH dok je i njegova vlastita glava visila na panju mogućeg višegodišnjeg zatvora. Sada je ta situacija rješena, a isto tako je dobivena i jasna potvrda da premijer unatoč svih afera i pritisaka nema namjeru odreći se sadašnjeg ministra za gospodarstvo.

Stoga i ova najnovija vijest o sastanku svih značajnijih igrača iz građevinskog sektora zajedno sa Čačićem u namjeri da se napravi nešto što još nismo vidjeli da je uopće moguće u našim krajevima može potencijalno biti jedna zaista vrlo moćna stvar za sve igrače – ako se iole mudro pokuša tome pristupiti.

Dakle ispada da je prijetnja stečaja bila vrlo realna i zapravo još uvijek postoji sve dok ovo stvarno i ne potvrdi, a ako se potvrdi ova inicijativa može potencijalno predstavljati jednu posve drugačiju plaftormu djelovanja u tom dijelu gospodarstva.

Možda je ovo Ingrina bitka kod Alameina. Svojedobno je W Churchil rekao. "Saveznici do Alameina nisu protiv nacista i fašista dobili niti jednu jedinu bitku, niti su poslje više ijednu izgubili. Kako god čini se da bi ovo ljeto zbilja moglo biti vrlo vruće, ako se išta od svega najavljenog realizira u pozitivnom smislu.

@ ZZtop
Zašto nisu obustavili trgovanje kad je padalo na temelju neprovjerenih novinskih natpisa? Sutra na raketni pogon

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

@S400
na raketni pogon pa pravo u zid….možda se neki i uspiju iskrcati ako naleti koji naivac, ali realno, što se promijenilo večeras u odnosu na jutros? novine objavile nekakav člančić bez ikakvog uporišta s jedinim ciljem da se zaustavi daljni pad dionice Ingre…. nikakvih vijesti iz vlade, banaka, nigdje ništa! a blokada sutra ulazi u 64. dan…
svatko neka piše kako misli, ali ružno je navlačiti ljude unutra da si burekđije zarade za burek, a s druge strane jasno je da ingra može svaki dan završiti u stečaju

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za investiranje


meni ovo lići na uzrčicu: utopljenik se i za slamku hvata

ovdje jednostavno ne znaš kome je voda više do grla, čačiću kojemu se trese fotelja a energetska obnova nema smisla ako ostane bez operative, ili nesolventnoj operativi kojoj svima od reda visi stečaj…što je tu najgore, svi oni se drže za samo jednu slamčicu… [undecid]

Ti ćeš prvi sutra mlatnit po asku ali vjeruj mi bit će takvih sutra more.Blokada ide odma na otvaranju bez ijedne transakcije a poslje ćemo vidjeti.

bit će bolje................

Baš ste smiješni sa najavama silnih pozitivnih blokada. Čovjek bi pomislio da se zbiva nešto izuzetno pozitivno i dobro za kompaniju da nije pročitao tu nevjerojatno tragikomičnu najavu iz vlade koja samo govori u kojem se katastrofalnom stanju drzava i da ste skupa sutra moze roknut tek tako.
A vi lijepo sutra udarajte po asku. Nadam se da ce biti netko mudar da vam iskrca kojih 200000 komada dok ekipa iz Ingre ne nadje način da izda još kojih par milijuna dionica.

Bilo je i vrijema da se mogu pročitati i dobre vijesti i nastojanja da se konačno nešto pokrene sa mrtve točke.
Na brodogradnju je u zadnjih 10-20 godina potrošeno nekoliko milijarda kuna nas poreznih obveznika bez pozitivnog efekta odnosno nažalost brodogradnja je u daleko goroj poziciji nego što je to bila prije 20 godina.
Iz tog razloga bilo bi jako glupo da Vlada ne pomogne i gradjevinskoj industriji gdje sa daleko manjim novcima se stvar može pokrenuti i postaviti na stabilne noge. Ako se k tome još i uspije napraviti dobar konzorcij koji bi dobivao posla izvan lijepe naše onda bi se s pravom mogli nadati puno boljim vremenima građevinara…

ma o čemu vi buncate? ulazak države u vlasničku strukturu prezaduženih građevinara radi konkuriranja u inozemstvu? pa jeste li vi svjesni da je RH sa EU potpisala obvezu privatizacije preostalih firmi, a kamo li da će sad ulaziti u vlasništvo drugih firmi na ovaj način?!?!
pa to bi bilo izravno protivno slobodi ulaganja i kretanja kapitala i kršenje tržišnog natjecanja što ne bi odobrila niti Agencije za zaštitu tržišnog natjecanja!!!

osim toga, zar ima netko toliko naivan da vjeruje da bi EU dopustila da HR država uđe u vlasništvo navjećih privatnih građ. firmi u RH i onda se s takvim firmama javlja na natječaje po EU i uzima poslove njihovim firmama?!?
ALO????? [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

http://www.vecernji.hr/vijesti/cacic-e-mailom-nudi-38-projekata-koje-nitko-nece-clanak-430137

evo rezultata velikog maga Čačića: 0
uostalom pitajte radnike i dioničare DIOKI-a kako ih čačić spašava zadnjih 7 mjeseci [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

New Report

Close