INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ingroman @ to znaci da je ingra spasena. nacin ulaska Vlade se ocito dogovara, a postoji mali milijun nacina kako to uciniti. no, kako god to bilo, ide u korist postojecih dionicara, jer stecaja nema. sama akcija i jest radi spasavanja tvrtke i izbjegavanja stecaja.
ali nije vazno, bitno je da pokusam sada obezvrijediti tu ekstremno dobru vijest, jer sam po definiciji negativisticki nastrojen, osobito jer sam prethodno puno izgubio na ingri a onda prodao, pa krivo procijenio buduca zbivanja oko ingre.
detalje akcije cete moci pratiti narednih dana, pa cete dobiti odgovore na vasa pitanja.

i da, sutra nece biti +20%, nego puno, puno vise! sorry…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Aj diadra, ne piši gluposti, ostajemo bez jedine imovine koja je donosila prihod, sve je bilo u tom smjeru odrađivano, ne plaćati rate za Arenu i onda je mukte preuzeti. Ne smijem ništa pisati o Mesićevoj ulozi, jer ću biti obrisan, razumijem oprez moderatora, s obzirom o kakvim se likovima radi.
Što bi rekao jedan moj imućniji prijatelj: " Mogu si priuštiti da nestanete."

to doista jest priprema i okrupnjavanje za nove poslove u zemlji i inozemstvu, jer, gradit će se bar u javnom sektoru u Hrvatskoj, a i tu i vani smo i popušili jer nije bilo sinergije

normalno je ovo za zemlje u krizi, državni intervencionizam protiv privatnog egocentrizma, što osobito važi na bankarski sektor koji zna u pravilu uzimati, najprije od građana, i do sada ih drugo nije baš previše zanimalo: vrijeme je da podijele bar s državom rizike / ali i dobiti / investicijskog ulaganja – to se počelo događati i vani, na razini EU, npr.

A neki dan sam Vam lijepo i pošteno napisao da će Igor biti proglašen menadžerom godine. Čovjek može ugovoriti izvoznog posla koliko sve građevinske tvrtke u RH ne mogu odraditi za par godina. Ingra je brend još iz bivše Juge, odradili su u ovih 57 godina postojanja preko 700 razoraznih objekata, elektrana, dvorana, stambenih i pslovnih kompleksa, bolnica, autoputeva širom svijta.
Da se razumijemo, Ingra nije državi ništa dužna, nego je država skupa sa gradom Zagrebom dužna uplaćivati kvartalne rate za Arenu, tako da Ingra ne traži nikakvu milostinju kao što neki navode, nego samo svoj novac ugovorom dogovoren.

Ulazak države u privatne tvrtke kad dođu u probleme je van svake pameti. Pojedinci će radi toga biti prozivani sljedećih 100 god. Danas bi se svaki posao trebao dobivati preko javnog državnog natječaja, tako da ingra kao državna tvrtka uopće ne mora dobiti posao. Audio prodaje zdrave tvrtke zato da može ulagati u propale [rolleyes]


Aj diadra, ne piši gluposti, ostajemo bez jedine imovine koja je donosila prihod, sve je bilo u tom smjeru odrađivano, ne plaćati rate za Arenu i onda je mukte preuzeti. Ne smijem ništa pisati o Mesićevoj ulozi, jer ću biti obrisan, razumijem oprez moderatora, s obzirom o kakvim se likovima radi.
Što bi rekao jedan moj imućniji prijatelj: " Mogu si priuštiti da nestanete."

i ocekivao sam ovakav vas odgovor.

nemate pojma o detaljima aranzmana, ali vi vec ostajete bez arene. a i puni ste tajnih informacija koje, eto, ne mozete podijeliti s nama kao radi moderatora. ma sto bi mi bez vas…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

vidim da su se dezurni drukeri za stecaj silno uzbunili radi ovog sretnog ishoda s vladom. jednostavno, ona im ne pase, pa je zato treba pokusati obezvrijediti. ne trudite se, ovaj put nema prostora za vas. sasvim je jasno i nedvojbeno sto ovo znaci.

samo sljepci u ovoj vijesti nece zapaziti da se radi o strateskom spasavanju gradjevinskog sektora odnosno njegovih najistaknutijih tvrtki. jer (isti) problem ima cijeli sektor, a ne samo ingra. ulazak vlade je samo oblik pomoci da se spasi cijeli sektor, a od njega ce imati koristi i sve ostale tvrtke iz sektora. ovo je biti ili ne biti i za gradjevinski sektor ali i za vladu. ovo je prekretnica.

mozaik se slaze, sve je sasvim logicno i konzistentno: plomin, ombla, zagreb na savi, elektrane na savi, novi zeljeznicki koridor prema rijeci i omislju i drugi gradjevinski projekti, i sada ova vijest. ovo ne vide samo oni koji ne zele vidjeti. a jasno je zasto.

zao mi je, gospodo…

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Meni nije jasno ovoliko čuđenje forumaša o ulasku države u vlasništvo, pa sam Opi nam je u jutarnjem listu najavio mogućnost ulaska države u vlasničku strukturi isplatom vjerovnika tj. otkupom dugova, ja u tome ne vidim ništa loše pogotovo ako će Ingra biti krovna tvrtka, hmm a koja bi druga tvrtka uopće to mogla biti, radujem se sutrašnjem trgovanju [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

http://www.business.hr/kompanije/oppenheim-sastali-smo-se-s-cacicem-i-sad-cekamo-sluzbeni-stav-vlade

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Čak i tjeraju svoje radnike da ne vide što se radi, jako dobar aranžman, da mi je znati kome misle premjestiti sadašnje dioničare, možda u kakvo sirotište, sramota, fuj Ingrai sve što ima veze s njom.

Vaš link

Kako doznajemo iz drugih izvora,
planu prema kojemu bi se radnici blokirane Ingre premjestili u tvrtke kćeri, naišao je na negodovanje dijela radnika ove građevinske kompanije.

[shocked]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vaš link

Kako doznajemo iz drugih izvora,
planu prema kojemu bi se radnici blokirane Ingre premjestili u tvrtke kćeri, naišao je na negodovanje dijela radnika ove građevinske kompanije.

[shocked]

znači li to da bi se Ingra kao d.d. zapravo ugasila, a dioničari sve izgubili?!!?!? [shocked]

pisanje na forumu nije savjet za ulaganje ili K-P dionica!

New Report

Close