INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Na tajnom sastanku prvog potpredsjednika Vlade RH Radmira Čačića s vodećim građevinarima predstavljena je ideja da Ingra postane krovna tvrtka koja će okupljati građevinare za zajednički nastup u inozemstvu, objavio je poslovni tjednik Lider. [smiley]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/vlada-ulazi-u-vlasnistvo-ingre-igh-konstruktora-i-dalekovoda/

Sve u svemu, ne postoji ni najmanja šansa da INGRA ode u stečaj, lijep pozdrav.

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.

3 su strateške odrednice koje bi trebalo realizirati da se spasi građevinski sektor:

1. ulazak države u strukturu navedenih građevinskih tvrtki

2. Ingra postaje stožerna građevinska tvrtka za nastup ostalih u inozemstvu

3. uključenje banaka labavijim postupkom izdavanja bankovnih jamstava

http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/vlada-ulazi-u-vlasnicku-strukturu-ingre-igh-konstruktora-i-dalekovoda/ar-39825/

tko bi naivan uopce povjerovao da bi ingra isla u stecaj, ode ovo sada na iznad 10kn!

sad je jasno zasto je dionica cijelo vrijeme dosada imala takvu podrsku na bidu. ocito su insideri znali rasplet situacije. ovaj ce put grdno zaraditi!

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

Već duže vrijeme pišem da je Ingra jedina firma koja ima znanje da bude predvodnik građevinskog sektora. Sad je to prepoznao i prvi potpredsjednik.

Diadra, a što to znači da Vlada ulazi u vlasništvo, što je sa dosadašnjim vlasnicima ?
Ali nije ni važno, bitno je da dobijem priliku sutra za iskrcaj na +20 %, osim ako ovo brutalni kapital ne protumači kao lošu vijest.
Ako netko preuzima vlasništvo Ingre, valjda preuzima i Arenu, i ostalu imovinu, gdje smo mi u toj priči ?

Ne vidim prostora za radost ako sam ja vlasnik necega da mi drzava ulazi u vlasnistvo. Naravno da je za Ingru to bolje od stecaja,ali oni koji su tako sigurni da ga nemoze biti, ne mogu biti sretni razrjedivanjem vlasnistva.


Ne vidim prostora za radost ako sam ja vlasnik necega da mi drzava ulazi u vlasnistvo. Naravno da je za Ingru to bolje od stecaja,ali oni koji su tako sigurni da ga nemoze biti, ne mogu biti sretni razrjedivanjem vlasnistva.

ma ta ideja je obična glupost, od nje neće biti ništa….opiju je voda došla do grla i sad juri od jednog do drugog ministra, ali sve je to jalov posao jer blokadu i dalje drže banke koje nisu državne niti ih zanima ingra… probajte smisliti nešto bolje jer blokada računa ostaje i dalje , već 63. dan [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


Otkada je to IGH pred stečajem, izveli su uspješno restruktuiranje i imali su samo jedan blago negativni kvartal, ja mislim da ovi svi lagano laprdaju.
……

po ovome se vidi da je članak čista nebuloza, tj.pokušaj da se nagovori vjerovnike da odustanu od stečaj. No nisu ljudi naivni da povjeruju u te bajke. uostalom IGH je već odradio uspješan dokap tako da je ta ideja o udruživanju besmislica

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

Vaš link

http://www.poslovni.hr/vijesti/zse-opce-potonuce-gradevinara-209929.aspx

Obećanja,nama dioničarima(ludom radovanje),iskreno ovo je sad sve rekla kazala,dobro je jedan kolega napisao,dok se uprava ne oglasi s nekim priopćenjem nema tu za nas kruha….

cash je cash,a sve ostalo je sex!

nadam se da je onima u vladi ostalo toliko mozga da odmah u startu odbace ovu promašenu ideju koja bi na kraju porezne obveznike koštala stotine milijuna kuna!

Sve što pišem je osobno mišljenje, ne invest. savjet!

New Report

Close