INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@tszsnss

i unatoc cinjenici da se netko moze s vama sloziti oko toga da li gradjevinari zasluzuju poslovnu pomoc ili ne, drzim da ste naprosto zamijenili teze. naime, nije na nama odredjivati sto je nacionalni interes, vec na izvrsnom tijelu vlasti, a to je Vlada.

a Vlada smatra da je nacionalni interes novi investicijski ciklus koji prije svega ide u energetici. a to vam cinjenicno znaci da se planiraju graditi novi energetski objekti, jer smo trenutno energetski zabrinjavajuce ovisni o uvozu. ili, drugim rijecima, gradit ce se nove elektrane koje ce proizvoditi el. energiju. a kako elektrane grade gradjevinari, a ne slasticari ili recimo drvna industrija, proizlazi da su u tom i takvom gospodarskom usmjerenju i odredjenju strateski bitne gradjevinske tvrtke sa znanjima, referencama i sposobnostima izgradnje elektrana. ingra jest, svidjelo se to nekome ili ne, prva i referentna na takvim projektima (i u tuzemstvu i u inozemstvu), a to dokazuje i cinjenica da i trenutno u inozemstvu grade elektrane. dapace, kod nas im vrlo tesko moze netko konkurirati, vec se pojaviti tek eventualno kao podizvodjac.

inace, sukladno Zakonu o bankama i Zakonu o platnom prometu, sasvim je zakonito i legalno da poslovni subjekt ima vise ziroracuna i da preko njih posluje prema svojim potrebama. tako da ne stoji vasa prethodna tvrdnja s tim u svezi glede ingre.

i na kraju, neka vas ne cudi ovakav razvoj situacije. dapace, u narednih 7,5 godina Vlada predvidja u energetiku investirati svake godine po 1,5-2 milijarde eura, sukladno ugovoru sa EU i njenim zahtjevima o energetskoj neovisnosti clanica EU. a to prakticno znaci hrpa poslova za ingru i tvrtke poput ingre ili iz iste branse u kontekstu podizvodjenja radova. dapace, ovo bi nas sve trebalo veseliti, i kao dionicare ingre (glede buduce cijene dionice), ali i kao primatelje racuna za struju koji ce se u perspektivi ostvarenja ovih projekata morati smanjivati u nasu korist!

ajde koju to elektranu ingra trenutno u inozemstvu radi???

a one koje je "napravila" – napravila je neka sasvim druga ekipa…… ova što je ostala nema nikakvog poslovnog iskustva…. inače, samo kroz ovaj mjesec iz ingre će otići ili je otišlo još 6-7 ljudi……
kad pričate o ingri i njenim referencama, pričate o nekoj drugoj ingri iz prošlosti…. to vam je kao da Mađari pričaju kako su jaki u nogometu jer je njihova reprezentacija ima dobre reference (iz 50ih!)

da, zakon kaže da možeš imati više račna, a isto tako kaže da kad je račun blokiran, da to znači da su svi računi poslovnog subjekta blokirani i da se preko nijednoga ništa ne može raditi….. malo si bolje pročitajte te zakone koje navodite i zakon o poslovanju u uvijetima blokade računa…..
[/quote]

A reci mi kako se onda radnicima isplacuju i dalje place a i ne samo place.
Lazes da bi sebi ostvario profit a mislim da je to kaznjivo.Mislim da bi morao zaustaviti dok jos mozes.

bit će bolje................

INGR-R-A : Promjene dioničara 15.06.2012 > T: 12.06.12

7. Raiffeisen OMF 306.540 2,26% – 59.534
8. LUDVIGER JASNA 282.570 2,09% -33.780

no gud [undecid]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA






Bit će lijep osjećaj boraviti u ovoj dionici ovaj mjesec! [cool]A 15.06.2012 sve bliži i bliži!

Fala bogu, došao je i taj dan [smiley]
[/quote]

Iiiii bananarama? trebamo još čekati do ponoći ili?

ili je taj famozan 15.6. koji ste najavljivali u par navrata, bila samo jedna od izmišljotina?

ili vi to najavljuete svaki put kad ćete "zaraditi" tisuću i nešto kuna?
[/quote]
A šta Vi uopće radite u ovoj dionici? Tko Vas je "namamio" u ovu "stečajušu"? Pohlepa ili neznanje?

[/quote]

u ovoj dionici već odavno ništa ne radim, mislim da nema potrebe da itko u njoj išta radi s obzirom da se zna gdje ide…..

a kao što sam rekao, imam pravo pisati o njoj isto kao što svaki investitor koji ima dionicu ingre ima pravo pisati….ok, neću imat pravo sudjelovat u stečajnom postupku, neću kao neki izgubiti živce (mislim da su neki, po pisanju u petak stvarno malo skrenuli) i novce…..al ne žalim za tim!

bolje se vi držite vaših ruža (ako se bavite ružama onda mi je i jasno zašto toliko volite ingru i njenu upravu) i prestanite najavljivati raznorazne datume u kojima će se nešto veliko i pozitivno dogoditi jer svi vrlo dobro znamo da od toga ništa! svaki post vam je navlakuša sa neistinama!
[/quote]

bananarama @ nista kolega, obzirom na neprekidnu visemjesecnu rafalnu paljbu iz tszsnss svjetonazora, vise se ovdje ne smije nista pozitivno vidjeti ni napisati. smijemo, izgleda, samo pisati o blokadi i najavljivati siguran stecaj ingre. cak i ako u to ne vjerujemo. cak i ako vidimo perspektivu za ingru. cak i kad drzava otvoreno najavljuje gradjevinske energetske projekte i stavlja ih kao prioritet, neki forumasi se vide iznad toga i misle da se pita njih a ne Vladu. iskreno govoreci, polako gubim volju za nadmudrivanje s drukerima, iako znam da oni to jedva cekaju i da se vesele da nas nema ovom forumu iz sasvim jasnih razloga. kome jos nije jasno kako ovdje stvari stoje s namjerama nekih forumasa, nikad mu niti nece biti.

disclaimer: ovaj post nije nagovor na kupnju ili prodaju, vec je izraz osobnog misljenja

vlasnici su se promjenili i ne boje se kupnje prestanite cmizdrit

Rekao bi da INGRA ima najviše ugovorenih poslova upravo u Grčkoj, pored krasnog rasta!

Do kraja dana 5,3 vjerojatno

[sealed]

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


INGR-R-A : Promjene dioničara 15.06.2012 > T: 12.06.12

7. Raiffeisen OMF 306.540 2,26% – 59.534
8. LUDVIGER JASNA 282.570 2,09% -33.780

no gud [undecid]

A promjene za trgovinske dane 13.06., 14.06., 15.06. ?

15.6.2012 količina: 118.488
14.6.2012 koliličan: 126.600
13.6.2012 količina: 17.268


INGR-R-A : Promjene dioničara 15.06.2012 > T: 12.06.12

7. Raiffeisen OMF 306.540 2,26% – 59.534
8. LUDVIGER JASNA 282.570 2,09% -33.780

no gud [undecid]

Da je ona znala prodala bi na 60 000kuna.vjerovatno misli da će sada pasti na kunu pa prodaje.

bit će bolje................

Nema beda…samo neka ona prodaje ima već netko tko će to kupiti….povijest se ponavlja!!! [thumbsup] [thumbsup] [cool]….dobro je jedanput rekao jedan forumaš i da se ponovno spusti na 4kn opet bi ih hrpa bila koji bi bili vani i kad bude rast usli bi tek na 8 ili 9 kn(i onda će im biti zao…) [thumbsup] [thumbsup]

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Danas namjeravam vratiti i ono što prodah na 6,11 prije neki dan. Čekat ću do kraja dana da prvo potrošite "municiju" po bidu. Nadam se što nižoj kupnji. Bio bih zadovoljan sa 5,11. Zato ne štedite dionice. Adio do 15,30 sati!


Danas namjeravam vratiti i ono što prodah na 6,11 prije neki dan.

da, sjećam se da si prodao 500 komada po 6,11 i hvalio se da si zaradio za bureke…a isto tako se sjećam da si se par sati kasnije hvalio kako si opet kupio nazad te dionice u portfelj (cijena je u vrijeme tvoje kupnje bila 5,90-5,93 kn) …tako da ne znam koga sad pokušavaš farbati ovdje na forumu [bye]

prodali smo za šaku EUra svoju slobodu, ponos i samostalnost .....amen

TOP 10 prodaje i na drugim pozicijama, nemojte se rukovoditi takvim potezima.

OM moraju skratiti rizične pozicije zbog poslovne politike, a ostali ionako imaju još mnogo komada tako da mogu prodavati kada požele, neće valjda pitati forumaše za dozvolu kada im zatreba novac za osobne potrebe.

CAPISCO!!!

Ozbiljan investitor ne vjeruje da se obogatio ili da je osiromašio zbog dnevnih ili mjesečnih fluktuacija cijena.


TOP 10 prodaje i na drugim pozicijama, nemojte se rukovoditi takvim potezima.
….
CAPISCO!!!

rasprodaja dioničara iz top10 Ingre neusporediva je s bilo kojo drugom dionicom! pa ovdje je top10 imao 50% manje dionica nego prije cca. 2 godine!!!

PURTOPPO, TU NON CAPISCI PROPRIO NIENTE!

moje pisanje nije savetovanje niti preporuka za kupnju/prodaju dionica!

New Report

Close