INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

http://www.poslovni.hr/vijesti/dionioce-bi-lako-mogle-izgubiti-i-10-posto-vrijednosti-u-nekoliko-tjedana-206100.aspx

nerealno je očekivati neke trajne skokove cijene Ingre, osim tu i tamo koji špekulativni pokušaj…

A random walk down Wall Street...

rasprava se rasplamsala.
Postovi 2 sata čekaju na moderatora [thumbsup]


Kratko pitanje… neki vele da je INGRA u čvrstim rukama… ako je tome tako… kako to da TOP 10 drži samo 32,49% dionica iste… te tko i kako donaša bitne odluke..?

Prvih 10 računa s najvećom količinom vrijednosnog papira

Vrijednosni papir

* Važeći podaci za uredovni dan 30.05.2012 .

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR (98088847646) 773.908 5,71 Osnovni račun
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 603.877 4,46 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 564.324 4,17 Skrb. račun
4. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543) 516.658 3,81 Osnovni račun
5. TEHNIKA D.D. (73037001250) 451.800 3,34 Osnovni račun
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 366.074 2,70 Skrb. račun
7. TROMONT D.O.O. (30461667075) 319.970 2,36 Osnovni račun
8. LUDVIGER JASNA (27652168612) 316.350 2,34 Osnovni račun
9. INGRA-GRADNJA D.O.O. (12161287436) 274.271 2,02 Osnovni račun
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D. (92963223473) 213.787 1,58 Skrb. račun
Ukupno: 32,49

Kupi CD

bit će bolje................


Poštovana gospodo, stvar je ovakva: Ingra može sada dobiti i poslove od 500 T Eura. Odletjeti će preko 10-15kn a onda će se opet vratiti na cca 6-8. Zašto? Dionica ima u milijunima komada i previše ih je u tisućama različitih ruku. To se mora koncentrirati na manje imaoca dionca. Da bi se to postiglo po jeftinoj cijeni održava se prisilno ovakve niske razine. To se radi planski i dugoročno, čemu smo svjedoci podosta vremena. Tek tada će pozitivne objave imati veći značaj i veće skokove, što prirodnim što umjetnim tijekom. Do tada se koriste sve raspoložive metode da se cijena drži nisko a svjedoci smo toga-nemogućnost iskupa zapisa, problem sa klinikom, blokada računa zbog sitnih novaca i još puno toga. Sve to ima svoj planski smisao do određenog vremena i cilja. Prema tome onaj tko se uklopi u planove moćnih dobro će i zaraditi a ostali će se baviti trejdom i kljucati mrvice i zbog toga biti sretan. To vam se dešava. Kako znam? Pa….. . Ne vjerujte nikome što piše na forumu, pa ni meni, ako se radi o pisanju o dionicama. Sve je to špekulacija. Cijeli svijet je špekulacija a kamoli Burza. Pozdrav svima.

definitivno se ne slažem da ima previše dioničara i da je bolje da se koncentrira na manje vlasnika, jer što manje ljudi to veća mogućnost manipuliranja cijenom, time i manja mogućnost zarade.
Ne možemo ni očekivat da se ljudi pomame za dionicom kojoj je blokiran račun, bez obzira koliko poslova dobije. Jer i do sad je bilo poslova, ali šta vrijedi kad su se ostvarivali gubitci na njima. Dobivanje posla je tek preduvjet, ali ipak je bitnija dobit na poslu a ne samo odrađivanje. A dali će na ovom poslu imat dobit to ne znamo.
Ovo je ipak visoko rizična dionica i moja preporuka je da vam nije više od 20% u portfelju.
A ja obožavam visoko rizične dionice i na njima sam ostvario daleko najveću zaradu.

Kratko i jasno.. uskoro se očekuje odblokada računa pod br 1
i uskoro se očekuje potpisivanje još jednog većeg ugovora, gdje, tajna, kada, uskoro.
Jučer je netko napisao Mrgud pun dionica pa crta za gore. Je istina je pun kao brod i ZNAM da će gore..uskoro !!
Živi bili pa vidjeli !!
P.S: Udjelite mi 1 a kasnije kada se dogodi narečeno ispravite na barem 2 !!
LP [angry]

I very much love INGRA !!

Čudna je ljudska psiha, pred 2 dana su kao mahniti kupovali po 7 kn, a sad pola sata nitko nije htio na 6,50 kn…kad opet prijeđe 7, onda će navaliti skidati po 7,50 kn [rolleyes]

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica, samo izraženo mišljenje koje se može mijenjati


Čudna je ljudska psiha, pred 2 dana su kao mahniti kupovali po 7 kn, a sad pola sata nitko nije htio na 6,50 kn…kad opet prijeđe 7, onda će navaliti skidati po 7,50 kn [rolleyes]

nema tu ništa čudno, odgovor je u percepciji kretanja cijene dionice.

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Ovo je moje viđenje (inverter ima drugu kombinaciju zasigurno), vidjet čemo daljnja razvijanja i to već idući tjedan ako ne i sutra, no petak je petak. Ja se iskreno slažem sa sadašnjom cijenom, grafom i raspletom događaja. Idući tjedan druga prića i drugi par opanaka !!
LP

I very much love INGRA !!


Ovo je moje viđenje (inverter ima drugu kombinaciju zasigurno), vidjet čemo daljnja razvijanja i to već idući tjedan ako ne i sutra, no petak je petak. Ja se iskreno slažem sa sadašnjom cijenom, grafom i raspletom događaja. Idući tjedan druga prića i drugi par opanaka !!
LP

sve ovisi kad će deblokirati račun…kad se to dogodi bit će žestok rast ,slično kao onaj puta sa 4 na 12 kn

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti investicijski savjet za ulaganje


Ovo je moje viđenje (inverter ima drugu kombinaciju zasigurno), vidjet čemo daljnja razvijanja i to već idući tjedan ako ne i sutra, no petak je petak. Ja se iskreno slažem sa sadašnjom cijenom, grafom i raspletom događaja. Idući tjedan druga prića i drugi par opanaka !!
LP

Lijepo ste se potrudili iscrtati ovo.
Pozdrav

Mortadela je konj s maslinama.

Mrgud28@ nece da mi otvori graf [huh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Neka me netko ispravi ako griješim, pa zar nemora ingra sa današnjim datumom iplatiti plaće za 04/12, i to u cjelosti brutto. ako to ne učini kakve bi mogle biti sankcije., jer ako je još uvijek blokada to nije moguće učiniti.

New Report

Close