INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


… je ova situacija idealna za vladu i grad ZG – jednostavno puste Ingru da iz blokade računa ode u stečaj i onda na dražbi kupe Arenu za 15-20 Milijuna EUR… kad se sjetim kako je top 10 masovno rasprodavao i bježao iz Ingre, uopće me ne bi čudio ovakav razvoj situacije

Lako moguće da si u pravu jer sve ovo što se dešava zadnjih mjeseci s Ingrom navodi na bojazan da je sve to režirano s ciljem da se netko domogne Arene za sitne novce kroz prisilnu naplatu i ovrhu, a u tom slučaju dioničarima će ostati muda labudova

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Po meni će ovo samo ubrzati procese ,dobivanja poslova od vlade i sređivanja stvari ako ništa drugo zbog naših mirovina koje su unutra.Pa zamislite samo koja bi paljba bila na vladu kad bi to dopustili.
Mogli bi odmah na prijevremene izbore.Ovo je samo igrokaz da se dobije što više na natječaju.
Uz dva Židova nemoguće je da se desi ovo na što predmijevate.No dobro svatko ima pravo na svoj izbor.
A ja osobno nebih nikad pisao po topićima dionica koje ne posjedujem i još pisao svakakve bedastoće,uglaavnom negativne i posprdne.


Po meni će ovo samo ubrzati procese ,dobivanja poslova od vlade i sređivanja stvari ako ništa drugo zbog naših mirovina koje su unutra.Pa zamislite samo koja bi paljba bila na vladu kad bi to dopustili.

Pogledaj koliki je kapitalni gubitak OMF-ova do sad na Ingri! Pa izgubili su bar 200 kn po dionici, da izgube još ovih 6 kn što bi se se bitnije promijenilo? NIšta!
Uostalom pogledaj primjer Magme i koliko para su tamo mirovinci izgubili pa vlada nije prstom makla! Sve su to privatne firme i vladu boli džon za njih.
Budućnost Ingre sve je neizvjesnija.

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje



… je ova situacija idealna za vladu i grad ZG – jednostavno puste Ingru da iz blokade računa ode u stečaj i onda na dražbi kupe Arenu za 15-20 Milijuna EUR… kad se sjetim kako je top 10 masovno rasprodavao i bježao iz Ingre, uopće me ne bi čudio ovakav razvoj situacije

Lako moguće da si u pravu jer sve ovo što se dešava zadnjih mjeseci s Ingrom navodi na bojazan da je sve to režirano s ciljem da se netko domogne Arene za sitne novce kroz prisilnu naplatu i ovrhu, a u tom slučaju dioničarima će ostati muda labudova
[/quote]
…nije moguće …u arenu je ingra uložila po mojoj procijeni max. 10-15 mil € a ostatak su sredstva banaka tako da taj scenarij možeš zaboravit jer bi banke u tom slučaju preuzele arenu a vlada i grad zg bi umjesto ingri plaćali bankama …. vlada rh i grad zg bi izgubili 125 radnih mjesta i sredstva koja s tim pune obje blagajne, OMF bi isto popušili tj. naše penzije ,mali dioničari da ne spominjem … u biti svi puše osim banaka… i zato ne vuci v…. za rep…

DAJ PET !!!


Budućnost Ingre sve je neizvjesnija.

Prije bih rekao da je vrlo izvjesna….ima samo jedan putić sa ovog izvora [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Pozdrav kolegama

Moje mišljenje je da je Ingra u istim problemima u kojima je bila i prije nekoliko mjeseci. Prisjetimo se samo nemogućnosti iskupa kom. zapisa gdje je zatučena na 3,5 kune a sada se dobro i drži. Trenutno je dobro posložena kupnja, da to nisu špekulativne igre onda ne znam što je.
Zamjeram Upravi što ne izađu sa podrobnijim informacijama o trenutnom stanju blokade, dali je još uvjek u blokadi ili nije jer naša nagađanja mogu bito ovakva ili onakva stoga apeliram Upravu da se izjasne a znamo da prate što mi ovdje navodimo. Možda ovakvo stanje Ingre nekome jako odgovara jer u ponedjeljak je netko imao informacije o blokadi i istresao se kako bi jučer kupio po nižim cijenama. Volumen trgovanja u zadnjih nekoliko dana povećan i to znatno u odnosu na tjedan dva prije.
Nadam se da ćemo iz ovog stanja Ingre povući nekakve zaključke kako se nebi trebalo odnositi prema svojim dioničarima jer ipak ti isti mali dioničari su vlasnici Ingre i do 55% a nekolicina "Faca" odlučuje i loše vodi firmu kao da je njihovo vlasništvo.

Imam dionice Ingre, nisam prodavao ništa jer vjerujem da će se i ova agonija riješiti pozitivno.



Po meni će ovo samo ubrzati procese ,dobivanja poslova od vlade i sređivanja stvari ako ništa drugo zbog naših mirovina koje su unutra.Pa zamislite samo koja bi paljba bila na vladu kad bi to dopustili.

Pogledaj koliki je kapitalni gubitak OMF-ova do sad na Ingri! Pa izgubili su bar 200 kn po dionici, da izgube još ovih 6 kn što bi se se bitnije promijenilo? NIšta!
Uostalom pogledaj primjer Magme i koliko para su tamo mirovinci izgubili pa vlada nije prstom makla! Sve su to privatne firme i vladu boli džon za njih.
Budućnost Ingre sve je neizvjesnija.
[/quote]
…razlika je u tom što ingra potražuje od vlade rh i grada zg cca 800 mil kuna do 2016 na ime arene pa prema tome neka gledaju interes RH i grada zg kako će uštedjeti proračunski novac …. postoji ugovor koga moraju poštovati …razum a na kaos…

DAJ PET !!!

Tko je ono jučer govorio da se zeznuo svatko tko nije kupio po cijeni jučerašnjeg otvaranja?

Mortadela je konj s maslinama.


Pozdrav kolegama

Moje mišljenje je da je Ingra u istim problemima u kojima je bila i prije nekoliko mjeseci. Prisjetimo se samo nemogućnosti iskupa kom. zapisa gdje je zatučena na 3,5 kune a sada se dobro i drži. Trenutno je dobro posložena kupnja, da to nisu špekulativne igre onda ne znam što je.
Zamjeram Upravi što ne izađu sa podrobnijim informacijama o trenutnom stanju blokade, dali je još uvjek u blokadi ili nije jer naša nagađanja mogu bito ovakva ili onakva stoga apeliram Upravu da se izjasne a znamo da prate što mi ovdje navodimo. Možda ovakvo stanje Ingre nekome jako odgovara jer u ponedjeljak je netko imao informacije o blokadi i istresao se kako bi jučer kupio po nižim cijenama. Volumen trgovanja u zadnjih nekoliko dana povećan i to znatno u odnosu na tjedan dva prije.
Nadam se da ćemo iz ovog stanja Ingre povući nekakve zaključke kako se nebi trebalo odnositi prema svojim dioničarima jer ipak ti isti mali dioničari su vlasnici Ingre i do 55% a nekolicina "Faca" odlučuje i loše vodi firmu kao da je njihovo vlasništvo.

Imam dionice Ingre, nisam prodavao ništa jer vjerujem da će se i ova agonija riješiti pozitivno.


Bravo kolega gmaz….lijepo je čuti glas dugoročnog razuma [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Sklonio sam se na 5, 78 pa ako uppali super…više ne dam.
Ovo je samo moje viđenje i špekulacije i one nemaju veze sa stvarnim stanjem na TK [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

@vatreni1
Ti si izgleda jedan obični zajebant…garantirano nmaš niti jedne dionice Ingre ali pališ vatru ama kao i Pero ložać, no bez tebe nebi bio interesantan ovaj forum……skloni se dole oko cca 2 kn, "Sigurno (ne)češ pogriješiti" [lol] [lol]
LP

I very much love INGRA !!

svaka čast mrgude!!!!!

New Report

Close