INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…o finacijskom restrukturiranju… radi se dakako o areni … ingra ima važeći ugovor s vladom RH i gradom ZG koji imaju obvezu plaćanja godišnje 7,2 mil € plus porez i mogoćnost otkupa arene 2016 god za 80,2 mil eura … u finacijskom smislu to ti je kao obveznica na 80,2 mil € na koju vlada i grad zg plaćaju kamatu od 9 % …ingra je uputila vladi RH dopis s prijedlogom za prijevremeni otkup arene jer se dakako vlada i grad zg mogu zadužiti uz manju kamatu pa bi shodno tomu umjesto da plaćaju 7,2 mil € plaćali između 4-5 mil € tj. ušteda je poprilična … zdrav razum na koji se poziva vlada ti kaže da se ide u prijevremeni otkup arene … jer … svi dobivaju —vlada i grad zg štede kako sam naveo , ingra se oslobađa 600 mil kuna duga a samim time postaje solventnija i dobila bi novi zamah, vrijednost dionice bi poprilično narasla a znamo da OMF imaju udjele a to su naše penzije …..suludo bi bilo da vlada to odbije jer bi tim prisilila ingru da traži druga riješenja a vlada i grad zg od svojih obveza ne mogu pobjeći ….e kad bi ovakav tekst izišao u poslovnom dnevniku to bi bilo nešto..evo i prijedlog za naslov ….. Slučaj arena: u Ingri vjeruju da će pobijediti razum … lp

…autor posjeduje dionice Ingre a tekst nije nikakav nagovor na prodaju ili kupnju dotičnih dionica…

Definitivno dobar i pozitivan text.

bit će bolje................


…o finacijskom restrukturiranju… radi se dakako o areni … ingra ima važeći ugovor s vladom RH i gradom ZG koji imaju obvezu plaćanja godišnje 7,2 mil € plus porez i mogoćnost otkupa arene 2016 god za 80,2 mil eura … u finacijskom smislu to ti je kao obveznica na 80,2 mil € na koju vlada i grad zg plaćaju kamatu od 9 % …ingra je uputila vladi RH dopis s prijedlogom za prijevremeni otkup arene jer se dakako vlada i grad zg mogu zadužiti uz manju kamatu pa bi shodno tomu umjesto da plaćaju 7,2 mil € plaćali između 4-5 mil € tj. ušteda je poprilična … zdrav razum na koji se poziva vlada ti kaže da se ide u prijevremeni otkup arene … jer … svi dobivaju —vlada i grad zg štede kako sam naveo , ingra se oslobađa 600 mil kuna duga a samim time postaje solventnija i dobila bi novi zamah, vrijednost dionice bi poprilično narasla a znamo da OMF imaju udjele a to su naše penzije …..suludo bi bilo da vlada to odbije jer bi tim prisilila ingru da traži druga riješenja a vlada i grad zg od svojih obveza ne mogu pobjeći ….e kad bi ovakav tekst izišao u poslovnom dnevniku to bi bilo nešto..evo i prijedlog za naslov ….. Slučaj arena: u Ingri vjeruju da će pobijediti razum … lp

…autor posjeduje dionice Ingre a tekst nije nikakav nagovor na prodaju ili kupnju dotičnih dionica…

zaboravio si spomenuti da je ova situacija idealna za vladu i grad ZG – jednostavno puste Ingru da iz blokade računa ode u stečaj i onda na dražbi kupe Arenu za 15-20 Milijuna EUR… kad se sjetim kako je top 10 masovno rasprodavao i bježao iz Ingre, uopće me ne bi čudio ovakav razvoj situacije

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

Al su se neki raspisali. Neki bi kupili a neki prodali. Katastrofa od investitora. Pozdrav.

[/quote]

zaboravio si spomenuti da je ova situacija idealna za vladu i grad ZG – jednostavno puste Ingru da iz blokade računa ode u stečaj i onda na dražbi kupe Arenu za 15-20 Milijuna EUR… kad se sjetim kako je top 10 masovno rasprodavao i bježao iz Ingre, uopće me ne bi čudio ovakav razvoj situacije
[/quote]

Ingra je izvozno poduzeće i državi ne bi bilo u interesu da na taj način zabije sebi nož u leđa.

http://www.poslovni.hr/vijesti/makedonski-partner-izigrao-ingru-204710.aspx


…o finacijskom restrukturiranju… radi se dakako o areni … ingra ima važeći ugovor s vladom RH i gradom ZG koji imaju obvezu plaćanja godišnje 7,2 mil € plus porez i mogoćnost otkupa arene 2016 god za 80,2 mil eura … u finacijskom smislu to ti je kao obveznica na 80,2 mil € na koju vlada i grad zg plaćaju kamatu od 9 % …ingra je uputila vladi RH dopis s prijedlogom za prijevremeni otkup arene jer se dakako vlada i grad zg mogu zadužiti uz manju kamatu pa bi shodno tomu umjesto da plaćaju 7,2 mil € plaćali između 4-5 mil € tj. ušteda je poprilična … zdrav razum na koji se poziva vlada ti kaže da se ide u prijevremeni otkup arene … jer … svi dobivaju —vlada i grad zg štede kako sam naveo , ingra se oslobađa 600 mil kuna duga a samim time postaje solventnija i dobila bi novi zamah, vrijednost dionice bi poprilično narasla a znamo da OMF imaju udjele a to su naše penzije …..suludo bi bilo da vlada to odbije jer bi tim prisilila ingru da traži druga riješenja a vlada i grad zg od svojih obveza ne mogu pobjeći ….e kad bi ovakav tekst izišao u poslovnom dnevniku to bi bilo nešto..evo i prijedlog za naslov ….. Slučaj arena: u Ingri vjeruju da će pobijediti razum … lp

…autor posjeduje dionice Ingre a tekst nije nikakav nagovor na prodaju ili kupnju dotičnih dionica…

POTPISUJEM [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!



…..

POTPISUJEM [thumbsup]
[/quote]

kolega, svoje neslaganje ili slaganje izrazite ocjenom posta od 1-100, citiranje ovolikog posta samo da napišete da se slažete ili ne slažete je spamanje foruma… zamislite sad da svako od nas citira svaki post koji mu se sviđa ili ne sviđa i onda to napiše ispod citiranog posta
nadam se da ste shvatili poantu

Svi nešto baljezgate, neki navlače gore, neki dolje, ali nitko nije odgovorio na pravo pitanje
ZAŠTO SU NAS MAKEDNOCI POSLALI U BLOKADU AKO SMO MI IZVRŠILI RADOVE???????????????wtf?

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!

Najava HNB-a da će preko HBOR-a i poslovnih banaka osigurati osam milijardi kuna za tvrtke izvoznike dočekana je s veliki očekivanjima u tom gospodarskom sektoru. U Udruzi Hrvatski izvoznici (HIZ) pozdravljaju svaki napor HNB-a da se pomogne hrvatskim izvozu….

http://www.business.hr/kompanije/oppenheim-najveci-je-problem-gospodarstva-sto-su-nam-banke-u-stranom-vlasnistvu

Što jest jest, tajming za objaviti loše vjesti bio je idealan.
Uz svu tu frku i strku sa grkljanima, vijest o blokadi računa prošla je gotovo neprimjetno.
Pad je bio oko 10, pa tavršio na oko 7, 5%. U normalnoj situaciji takva vijest rezultirala bi padom od min 20%. danas će vjerojatno stići umirujući tonovi iz tvrtke i farsa će nastaviti svojim tijekom.
Naravno to je samo moje mišljenje i neka vas ono ne potakne na nikakve akcije.
Samo razmišljam. Moguće je i da nisam u pravu
[thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

ovo je već treći dan blokade računa!
ovo je već alarmantno!
ovo je velika mogućnost da zbog nemogućnosti plaćanja od strane Ingre još netko pošalje prisilnu naplatu i dodatno blokira račun!
iskup obveznica riješili su u jedno popodne (tj.odgodili za jesen)! zašto se ovdje ništa ne rješava!?!? svaki dan dodatne blokade gura Ingru sve bliže stečaju!!! uprava trgnite se, koga vraga radite!?!?! [angry]

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija ili odgovornosti.

Zašto tjerate ljude da prodaju skuplje kad žele jeftinije

New Report

Close