INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





tu je inverter znači idemo 10% gore [lol] [lol] [lol]

polako ..tek je puko 8kn suport…to smo cekali… [cool]
[/quote]

reci ljudima otovreno, ako padne ispod 7,5 otvoren je put sve do ispod 6, opet [cool]
[/quote]

hoće izdržati 6, ovaj put ??
[/quote]

zadnji put je uz odbijanc od 20%, ovaj put.. [bye]

free flow information


Iako većina ovdje prisutnih nije zaslužila da pročita ovo što ću dole napisati, uložit ću malo truda da pojasnim budućnost ove firme.
Ingra će biti nositelj velikih infrastrukturnih i energetskih projekata na stranim tržištima u koje će biti uključene i mnogi drugi domaći građevinari. Izvoz se mora pokrenuti, a izvesti možemo jedino ono što imamo i u čemu smo poznati već od prije. Imamo iskustvo i potrebno znanje za izvođenje takvih poslova što smo i dokazali u minulim desetljećima. Pojedinačno niti jedna domaća tvrtka sama nema neke veće izglede da dobije posao većeg "kalibra". Ingra se vani dokazala i na području Iraka, Alžira, Rusije, Libije i još mnogih zemalja koje trenutno imaju novac za pokretanje investicionog ciklusa. Do sada su jedini i najveći problem bile bankovne garancije, i to iz razloga što imamo strane banke koje nisu zainteresirane za razvoj domaće građevinske industrije, nego su za takve poslove radije davali garancije građevinarima iz zemalja iz kojih su im matične banke. Ali evo i tome je došao kraj. Ingra bi prijevremenim otkupom Arene od strane HABOR-a pružila državi mogućnost za uštedu nemalo milijuna, a od dijela novca koji dobije od HABOR-a imala bi keš za pokriće kratkoročnih financijskih obveza, a preostali dio može joj poslužiti kao garancija za buduće poslove. Naravno da će tu sada priskočiti i neke banke, jer i njih je počela "svrbiti" gomila keša kojeg moraju plasirati a zainteresiranih investitora baš i nema u zadnje vrijeme. Godine prolaze, a banke ne obavljaju svoju kreditnu ulogu i to bi ih u suprotnom moglo koštati gubitka političke potpore. Bankari dobro znaju da su slijedeći na redu da potpadnu pod "recesijske škare" ukoliko ne "odriješe kesu".
Sve u svemu slijede nam dinamični mjeseci ili nas uopće više neće biti. Ukoliko se ovo ne desi slijedećih mjeseci, onda će za bilo kojeg domaćeg građevinara biti puno dati i 1 kunu za dionicu.
Trenutna trgovina ovom dionicom liči na prepucavanje pojedinaca, što iz dosade, što iz želje za zaradom od par sto kuna dnevno, što uopće i ne smatram trgovinom.
Prošlost je mnogima usadila averziju i strah od ove dionice, istina s razlogom, tako da mnogi neće prepoznati vrijeme ulaska, ili će se zadovoljiti "burekom", prodati iz straha jer do sada je uvijek padala pa će i u budućnosti. Tako razmišlja većina.
Pošto ovdje ima preko 4 tisuće ulagača, a tržište je trenutno nelikvidno i plitko, logično je i za očekivati da će još biti svega i svačega. Tko vjeruje u budućnost firme gledat će sve to iz prikrajka i brojati "novčiće"!
Pozdrav, uz dužno poštovanje i malim i velikim i drukerima i špekulantima raznoraznih profila!

Na žalost kolega, u ovom vašem postu nema niti malo kritičnosti, realnosti, a previše toga je napisano pogledom kroz ružičaste naočale…
Realnost je sasvim drugačija i što prije postanete svjesni toga to će vam biti bolje…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


naravno…samo di?
na 5?
4,6?
Sukladno čl. 424. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala dionice INGR-R-A u Segment promatranja radi obavijesti društva o blokadi računa

Treba pokušat uhvatiti neke količine do 5, 5 kn…za danas…ja se ne mislim izlagati padajućim noževima i šurikenima…znam da bez rizika nema profita, ali nisam spreman za takav rizik…to je ko skok iz aviona, sa zavezanim očima, sa nepoznate visine, gol, sa 8 balona na kojima piše Happy Brzdej…ne hvala [undecid]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ingra radi za nekoga tko se krca i krca a poslije se dijeli dobit. Oprez samo oprez sve su to igre. Znamo kako se to radi jer živimo u poštenom svijetu.

Ja sam mislio da je INGRA građevinska firma a ne brokerska…[lol]

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

bit će "veselo" uskoro
dražba uravnoteženja je na 6,33 kn

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Pa to je na donjoj blokadi [shocked] [shocked]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ovo je katastrofalno!
Ovdje bi najbolje bilo da Ingra ode u stečaj bar ljudi nebi više strepili u ovoj dionici!
Više uprava nebi lagala kako se sve rješava da se dobivaju novi poslovi i sve ide u pozitivnom smjeru.
Jednostavno nevjerojatno.

Uživajte!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

JOS MALO I PRVA BLOKADA
ISPRAVAK…BLOKADA

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Ma daj plavi. Iskreno vjerujem da su svi koji se igraju s ovim vrućim krumpirićem svjesni da bi mogli popušiti sve. Privlači ih niska cijena, relativno dobra likvidnost i prilična volatilnost. Sve ostalo im je u potpunosti nebitno [lol]

Apsolutno se slažem sa Tobom.
I sam sam nekoliko puta upozoravao na INGR, ali neki su to shvaćali kao osobni napad na njih…

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

drazen83 @ koja strepnja,,pa ovo je jedina trejderska dionica na zse…necemo stecaj [angry] [shocked]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Mogao bi danas opet investor zaštekati kad pojure svi prodati ingru [sealed]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Ooooo, kak ‘zgleda … vraćam se u i(n)gru.
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close