INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vidim lešinari Ingre su se uznemirili…
kakve cemo samo basne slušat idućih dana… [yawn]

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

Ma daj plavi. Iskreno vjerujem da su svi koji se igraju s ovim vrućim krumpirićem svjesni da bi mogli popušiti sve. Privlači ih niska cijena, relativno dobra likvidnost i prilična volatilnost. Sve ostalo im je u potpunosti nebitno [lol]

pitanje za znalce… koliko obicno iznosi garancija na tim poslovima?? 10,15,20%
ukoliko su odradili i naplatili 85% radova znaci da je ostatak radova u vrijednosti nekih 7,5mil
mislim da je ovdje opet neka igra sa izjavom. ko bi se lud doveo u takvu situaciju.
moje misljenje je da bolje prolazi ingra sa blokadom nego da se sam ugovor izvrsi do kraja.
mozda nema logike ali ovako u sturo lose zvuci sta zapravo ne mora biti….

Ovo je ozbiljnije nego se činilo…teško bu ingra van iz toga….stao je CASH IN, a svi traže da ima se plati ili vrati….ima samo jedan izgledan smjer ili izlaz.
STEČAJ…da stečaj, nekad smo se sprdali sa tim i plašili nesigurne…ali evo izgleda da se došlo do zida i da stečaj jedina opcija. je li najbolja ili ne…ne znam, ali jedina je…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Ovo je ozbiljnije nego se činilo…teško bu ingra van iz toga….stao je CASH IN, a svi traže da ima se plati ili vrati….ima samo jedan izgledan smjer ili izlaz.
STEČAJ…da stečaj, nekad smo se sprdali sa tim i plašili nesigurne…ali evo izgleda da se došlo do zida i da stečaj jedina opcija. je li najbolja ili ne…ne znam, ali jedina je…

pa valjda neće baš stečaj…i druge firme imaju blokirane račune pa ne odu odma u stečaj [pray]

Žao mi je nekih koji su unutra i koje osobno poznajem, ali već par mjeseci ovdje jedino budala ne vidi što se događa…
Meni za izlaz s debelim minusom je bila dovoljna činjenica napuhavanja cijene bez ikakvih pozitivnih informacija, a to je bilo pračeno istovarom najvećih dioničara INGRE…
Volio bi da griješim, a onda i ova blokada…

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."


Ma daj plavi. Iskreno vjerujem da su svi koji se igraju s ovim vrućim krumpirićem svjesni da bi mogli popušiti sve. Privlači ih niska cijena, relativno dobra likvidnost i prilična volatilnost. Sve ostalo im je u potpunosti nebitno [lol]

istina billl…

ovdje je vrlo intenzivna i kupnja i prodaja,….
kako ce samo danas biti….najbrzi prst ili???
moram nabrzinu prodat PTKM….
i stavit se na INGRU…samo gdje…
Ima ko kakav prijedlog?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Vidim lešinari Ingre su se uznemirili…
kakve cemo samo basne slušat idućih dana… [yawn]

Biće kao kad se komerc. zapisi nisu isplatili na vrijeme, posijala se panika a posle opet preko 8 pa iskrcavanje i brojanje zarade. No neko uvijek ostane kratkih rukava. Nadam se da ste se opametili i da nećete opet pasti pod paniku jer će se i ovo riješiti kao i sve do sada i opet preko 8 i više. Neka drukeri prodaju sami sebi i plaćalu članarinu.

neće uvijek biti ovako.


moram nabrzinu prodat PTKM….
i stavit se na INGRU…samo gdje…
Ima ko kakav prijedlog?

Hmmmmm, blokada računa, neuspjelo refinanciranje, gubitak poslova, loša uprava i NO….na kupnju naravno [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

naravno…samo di?
na 5?
4,6?
Sukladno čl. 424. Pravila Zagrebačke burze, Burza je razvrstala dionice INGR-R-A u Segment promatranja radi obavijesti društva o blokadi računa

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Iako većina ovdje prisutnih nije zaslužila da pročita ovo što ću dole napisati, uložit ću malo truda da pojasnim budućnost ove firme.
Ingra će biti nositelj velikih infrastrukturnih i energetskih projekata na stranim tržištima u koje će biti uključene i mnogi drugi domaći građevinari. Izvoz se mora pokrenuti, a izvesti možemo jedino ono što imamo i u čemu smo poznati već od prije. Imamo iskustvo i potrebno znanje za izvođenje takvih poslova što smo i dokazali u minulim desetljećima. Pojedinačno niti jedna domaća tvrtka sama nema neke veće izglede da dobije posao većeg "kalibra". Ingra se vani dokazala i na području Iraka, Alžira, Rusije, Libije i još mnogih zemalja koje trenutno imaju novac za pokretanje investicionog ciklusa. Do sada su jedini i najveći problem bile bankovne garancije, i to iz razloga što imamo strane banke koje nisu zainteresirane za razvoj domaće građevinske industrije, nego su za takve poslove radije davali garancije građevinarima iz zemalja iz kojih su im matične banke. Ali evo i tome je došao kraj. Ingra bi prijevremenim otkupom Arene od strane HABOR-a pružila državi mogućnost za uštedu nemalo milijuna, a od dijela novca koji dobije od HABOR-a imala bi keš za pokriće kratkoročnih financijskih obveza, a preostali dio može joj poslužiti kao garancija za buduće poslove. Naravno da će tu sada priskočiti i neke banke, jer i njih je počela "svrbiti" gomila keša kojeg moraju plasirati a zainteresiranih investitora baš i nema u zadnje vrijeme. Godine prolaze, a banke ne obavljaju svoju kreditnu ulogu i to bi ih u suprotnom moglo koštati gubitka političke potpore. Bankari dobro znaju da su slijedeći na redu da potpadnu pod "recesijske škare" ukoliko ne "odriješe kesu".
Sve u svemu slijede nam dinamični mjeseci ili nas uopće više neće biti. Ukoliko se ovo ne desi slijedećih mjeseci, onda će za bilo kojeg domaćeg građevinara biti puno dati i 1 kunu za dionicu.
Trenutna trgovina ovom dionicom liči na prepucavanje pojedinaca, što iz dosade, što iz želje za zaradom od par sto kuna dnevno, što uopće i ne smatram trgovinom.
Prošlost je mnogima usadila averziju i strah od ove dionice, istina s razlogom, tako da mnogi neće prepoznati vrijeme ulaska, ili će se zadovoljiti "burekom", prodati iz straha jer do sada je uvijek padala pa će i u budućnosti. Tako razmišlja većina.
Pošto ovdje ima preko 4 tisuće ulagača, a tržište je trenutno nelikvidno i plitko, logično je i za očekivati da će još biti svega i svačega. Tko vjeruje u budućnost firme gledat će sve to iz prikrajka i brojati "novčiće"!
Pozdrav, uz dužno poštovanje i malim i velikim i drukerima i špekulantima raznoraznih profila!

Svašta.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


pitanje za znalce… koliko obicno iznosi garancija na tim poslovima?? 10,15,20%
ukoliko su odradili i naplatili 85% radova znaci da je ostatak radova u vrijednosti nekih 7,5mil
mislim da je ovdje opet neka igra sa izjavom. ko bi se lud doveo u takvu situaciju.
moje misljenje je da bolje prolazi ingra sa blokadom nego da se sam ugovor izvrsi do kraja.
mozda nema logike ali ovako u sturo lose zvuci sta zapravo ne mora biti….


Ma to su samo opet igre iz Ingre kao i sa zapisima koji su riješeni isti dan a moglo je bez toga. I ovdje je sve mutno kao i izjava. Ingra radi za nekoga tko se krca i krca a poslije se dijeli dobit. Oprez samo oprez sve su to igre. Znamo kako se to radi jer živimo u poštenom svijetu.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close