INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uzalud uspjesi u Alžiru
KAZIN OD PROJEKTA: Dvori Lapad i dalje stvaraju gubitke Ingrihttp://www.portaloko.hr/clanak/kazin-od-projekta-dvori-lapad-i-dalje-stvaraju-gubitke-ingri/0/30060/

bestija2 @ jel ti vidis neke promjene u bilanci ovdje ?????? [yawn]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Dva-tri velika posla očekujmo u 5 mjesecu

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

27.4.2012
INGRA D.D.
Financijski izvještaji na dan 31. prosinca 2011.
zajedno sa izvještajem ovlaštenog revizora
Potencijalne obveze
Na dan 31. prosinca 2011. godine Grupa je tuženik u više sudskih parnica koje su podignute protiv
Grupe radi naknade štete nastale povredom ugovora ili uobičajenih poslovnih uzanci. Ukupni zahtjevi
za naknadu štete i pokrenute ovrhe na dan 31. prosinca 2011. iznosili su 126 milijuna kuna (
2010.: 132
milijuna kuna). Najveći dio pokrenutih ovrha odnosi se na iskazane obveze prema dobavljačima. Na
dan 31. prosinca 2011. godine rezervacija za sudske sporove, uključujući zatezne kamate i troškove
po pokrenutim ovrhama iznosi 13.457 tisuća kuna (2010.: 8.484 tisuća kuna).
Najznačajniji spor odnosi se na spor INGRE s društvom Međimurje Visokogradnja d.d. u stečaju (iznos
spora iznosi 6 milijuna USD) za koji je Visoki trgovački sud u 2010. godini presudio u korist Društva no
zatražena je revizija cijelog postupka na Vrhovnom sudu RH. Dana 21. ožujka 2012. godine Vrhovni
sud RH je prihvatio reviziju tužitelja protiv presude Visokog trgovačkog suda RH i predmet vratio sudu
drugog stupnja na ponovno odlučivanje.
Protiv Društva se vodi spor u iznosu od 3 milijuna USD vezano uz radove u Libiji, Visoki trgovački sud
je ukinuo prvostupanjsku presudu koja je bila donesena u korist tužitelja.

Eno netko na 7,25 – 7,26 – 7,27 prodaje čitav svoj potrfelj: po jednu dionicu ingre

Mortadela je konj s maslinama.


bestija2 @ jel ti vidis neke promjene u bilanci ovdje ??????
DOKUMENTI U PRIVITKU
1. ddjh.PNG (456,68 KB) (456,68 KB) preuzeto: 5x
2. ingr …PNG (35,25 KB) (35,25 KB) preuzeto: 6x

He, he, pa nema ni ovdje razlike

Inverter,jer ti mene [sealed].Da li je bilo promijena na DDJH na 22 kune.Koje su to pitanja.Znači ti bi volio vidit 100 milja dobiti i da ti cijena ingre bude po mogučnosti kunu pa da je ti kupiš.

bit će bolje................


Uzalud uspjesi u Alžiru
KAZIN OD PROJEKTA: Dvori Lapad i dalje stvaraju gubitke Ingrihttp://www.portaloko.hr/clanak/kazin-od-projekta-dvori-lapad-i-dalje-stvaraju-gubitke-ingri/0/30060/


Nadam se da ćemo danas zaokružiti na 6 kuna.

Ali je SAMO pitanje vremena…



kako je gubitak 20 milijuna kad je u izvješću 13 i nešto?
Možda glupo pitanje ali zanima me a spava sam na faksu na računovodstvu paa….

Novinari se zaigrali. Kako li je i zašto im je takva cifra ispala? Hmmm, kao nezna se.
[/quote]

Isto upit 5 milja u rezerve su stavili da ne dobiju 3 milje dobiti?
hmmm a dobro mislim 1 3 milja gubitak
što nije 3-5?2 😀
ok…dug smanjen za 25 milja….
Ali odakle novinama i vama ovdje kvartalni gubitak od 20 milja?!?!

@nemomali
evo odakle:
5. Dobit ili gubitak tekuće godine tj. za 1Q 2012: -19.522.351
Prvi kvartal 1Q., nerevidirano, konsolidirano, 2012. godina.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A
+ točka 37. str. 61 :
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-1Y-REV-K-HR.pdf


Molio bih nekog od računovodstveno potkovanih kolega da mi pojasne ovo :

Budući da je izgradnja stambeno-poslovnog kompleksa Dvori Lapad završena, troškovi kamata povezani s izgradnjom ovog kompleksa, za razliku od prvog kvartala 2011. godine, prikazuju se kao financijski rashod. To je u najvećoj mjeri uzrokovalo rast financijskih rashoda.

Kamate vezane uz Dvore Lapad su se plaćale i prije, pa mi nije jasno gdje su bile prikazivane. Očigledno su ih u Ingri knjižili kao povećanje vrijednosti objekta a ne u troškove što u stvari i jesu.

Hvala


točno tako. znači prošlogodišnji troškovi su bili nerealno prikazani kao niži….i kao posljedicu Ingra danas ima te troškove skivene u "vrijednosti" objekta…. a revizor se lijepo očitovao što misli o vrijednosti tih objekata…..
"Grupa na dan 31. prosinca 2011. godine ima iskazanu vrijednost projekta Dvori Lapad i Mokošica, u
ukupnom iznosu od 311 milijuna kuna, od kojih je dio iskazan kao zaliha namijenjena daljnjoj prodaji,
a dio kao ulaganje u nekretnine Grupe. Procijenjena fer vrijednost navedene imovine je za 27,4 milijuna
kuna manja
od neto knjigovodstvene vrijednosti na dan 31. prosinca 2011. godine."

i kako će to hendlat? kao i ovih 5 m kn jednokratnih otpisa vaj kvartal- u nekom od slijedećih kvartla će reći- da, imali bismo dobit, ali imamo gubitak radi jednokratnih izvanrednih rezerviranja, al inače radimo sa bruto dobiti…. i tako ingra to iz kvartala u kvartal, realne troškove prebacuje u budućnost i onda ih prikazuje kao nešto izvanredno i jednokratno koje nema veze sa uspjehom njihovog poslovanja

Inače uz to, revizor je upozorio na ukupno 84 m kn vrijednosti, što imovine što obveza, koju ingra nerealno prikazuje…..to je dodatnih 84 m kn gubitka (u to naravno nisu uključeni svi sudski sporovi i tužbe koje ingri prijete a zna se koliko oni iznose……)

New Report

Close