INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

HBOR

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

I ovdje je popraćeno:
http://business.hr/kompanije/ingra-opet-na-sudu-zbog-duga-od-6-2-milijuna-dolara-112048

Mortadela je konj s maslinama.

Očito u toku kampanja radi rušenja cijene,.da bi se kupovalo jeftinije.
Pitanje je:Dali prodati i kupiti jeftinije.S obzirom da se očekuje financijsko izvješće kao lani tj.gubitak
bilo bi logično da cijena ide doli.
Prošlogodišnji gubitak je iznosio oko 90 mil ,prosječno 23 mil kvartalno i sve ispod toga bi bilo
poboljšanje.Međutim,prvim kvartal prošle godine je donio gubitak od cca 11 mil kn tako da ako bude
20 mil kn gubitka,novinari će pisati u ovisnosti o tome koliko će im se dati sistemom lijeva ruka desni đep.
Recimo 20 mil kn gubitka ili 1,5 kn po dionici u ovom kvartalu je skoro pa duplo veći gubitak u odnosu na prvi kvartal prošle godine,ali je istovremeno i smanjenje gubitka na godišnjoj razini od cca 10%
što predstavlja poboljšanje.
Svatko od nas bi trebao postaviti plan.Smatram da je svaki gubitak manji od 23 mil kn u prvom
kvartalu dobar rezultat.
Kako se ponašati kod divljih konja kao što je INGRA.
Firma je u problemima radi tekuće nelikvidnosti,koja polako prerasta u kroničnu i prijeti joj
blokada računa,a samim time i stećaj.Gubici se gomilaju i ne vidi se svjetlo na kraju tunela.

Ali zato se i trži na četvrtinu BV sa tendencijom da bude i niže.

I što raditi:
Rizične investicije treba imati u svom portfelju,ali nikako više od 20% cjelokupnog portfelja.

1.Svedite INGRU na maksimalno 20% portfelja
2.Ako poklizne dokupljujte tako da vam u cjelokupnom portfelju ni u jednom trenutku ne bude
ispod 20%.Naravno da od toga uvijek možete odustati ako taj pad izgleda kao padajuči nož.
3.Ako raste kao nabujala rijeka,a nema pokrića u poslovanju i konkretnih velikih poslova ,režite poziciju ako probija 20% ili neki drugi postotak u cjelokupnom portfelju,koji vi sami odredite.
4.Napravite plan izlaska i to prema maksimalnoj cijeni koju očekujete u nekoliko slijedečih godina
Recimo ako smatrate da je vaš konačni cilj prodati po 30 možete čekati,ali ne dozvolite da ni u jednom trenutku ne budete više izloženi od 20%.Dakle,postepeni izlazak i što god je veći target
imat ćete veći broj izlaznih pozicija.
5.Zaboravi da je bila minimalno 3.8 kn,a maksimalno 440.
8.Zaboravi prosječan ulaz
9.Sadašnja cijena je 7,5 i treba se ponašati isto onaj koji je ušao po 4 ili po 12.Zvući nelogično.
Zanemari prošlost i gledaj u budučnost.

U INGRI će biti meda i mlijeka u potocima …ili ne deaj Bože!


I ovdje je popraćeno:
http://business.hr/kompanije/ingra-opet-na-sudu-zbog-duga-od-6-2-milijuna-dolara-112048

navedeni možebitan dug INGRE + zatezna kamata za (ako se ne varam min. 7 ili možda čak za svih
17 god…) + parnični troškovi = … USD ili kn…?
btw: možda ima veze, a možda nema nikakve veze…. no, tko je u NO Ingre…
Kada je ova zadnja presuda za sada na štetu INGRE… donešena?
Zar nije netko nedavno… xy javno izjavio: …"Znam tko mi podmeće, ali zbog stabilnosti države neću iznositi detalje…." [rolleyes]

ingra sud za irački dug, ingra sud sa međ.vis.gradnja, ingra sud sa dub.žup oko marine slano, to su hit novosti u zadnjih dva miseca iz ingre.

idući tjedan će bit bolje...


ingra sud za irački dug, ingra sud sa međ.vis.gradnja, ingra sud sa dub.žup oko marine slano, to su hit novosti u zadnjih dva miseca iz ingre.

Kolega, ovo doli Vam je kao malom ulagaču odaslana "šifrirana" poruka. Drugu svrhu ove objave ne vidim. Pitanje je samo da li u glavi imate "kodove" za odgonetnuti "šifru"! LP
http://www.ingra.hr/index.php?page=annews&id=163

Kolega klisko, i…? zar nije po vama 06.02.2012. INGRIN dug bio naftalinski…
http://business.hr/kompanije/ingra-opet-na-sudu-zbog-duga-od-6-2-milijuna-dolara-112048

06.02.12




Trgovački sud u Varaždinu
Ročišnik
8. Veljače, 2012

12:00 7 P-171/09
Tužitelj: INGRA d.d. Zagreb
Tuženik: Stečajna masa stečajnog dužnika MEĐIMURJE VISOKOGRADNJA u stečaju
Sudac: Marija Levanić-Škerbić (soba br. 223/II)

http://www.poslovni.hr/Content/PrintArticle.aspx?Id=111142


kolega zz, ne znam zašto vadite stvari iz naftalina koji su odavno riješeni..naime ovo je članak još od ožujka 2009. Međimurje je namireno kao i ostali kooperanti s dionicama, a možda ih je baš netko od njih iskrcava preko pbz.
[/quote]
ne nih baš rekao da 8. Studeni 2011 naftalinski…
http://www.medjimurje.hr/clanak/2950/2011-11-08/stecajevi-medimurje-beton-i-visokogradnja

nadalje da je sve odavno riješeno… pitam se ćemu ovo naftalinsko ročište zakazano za prekosutra…
tko će biti naftalinsko maratonski dobitnik?
Trgovački sud u Varaždinu
Ročišnik
8. Veljače, 2012

12:00 7 P-171/09
Tužitelj: INGRA d.d. Zagreb
Tuženik: Stečajna masa stečajnog dužnika MEĐIMURJE VISOKOGRADNJA u stečaju

[/quote]
[shocked]

ZIZI UVIJEK SI NA KRIVOJ STRANI

bit će bolje................

HBOR

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Ingra je ili dužna ili joj duguju…a novih poslova nigdje…ili računate onu hidromehaničku opremu kao posao za developera u građevini????
Ovaj tjedan bi trebala izvješća jel??? Auuuuuu živo me zanima [thumbsup]
I komentari kasnije…e to bu za 10
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Ingra je ili dužna ili joj duguju…a novih poslova nigdje…ili računate onu hidromehaničku opremu kao posao za developera u građevini????
Ovaj tjedan bi trebala izvješća jel??? Auuuuuu živo me zanima [thumbsup]
I komentari kasnije…e to bu za 10
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

I koja su tvoja očekivanja Ingra na 4 ili 20 kuna ?



Ingra je ili dužna ili joj duguju…a novih poslova nigdje…ili računate onu hidromehaničku opremu kao posao za developera u građevini????
Ovaj tjedan bi trebala izvješća jel??? Auuuuuu živo me zanima [thumbsup]
I komentari kasnije…e to bu za 10
[thumbsup] [thumbsup] [thumbsup]

I koja su tvoja očekivanja Ingra na 4 ili 20 kuna ?
[/quote]

kad vatrenog prokljuvimo na koju stranu druka, ode ingra gore… [lol]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

New Report

Close