INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovaj članak iz Lidera mi miriše na naručeno štivo koje bi trebalo unijeti malo panike među drhtave ručice.

A meni ovo današnje "saopštenje" Ingre izgleda kao pokušaj da se smire drhtave ručice koje su nakon loših vijesti počele tući po kupnji od ranog jutra [rolleyes]




upravo stiglo

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/rcEjENp6RpVUIkNxwsvSfQ==.pdf

super…po 3. put nas obavještavaju o ISTOM poslu
ali pročitajte cijeli tekst obavezno, ja sam se odvalio do smijeha i skoro pao sa stolice [lol]
[/quote]

Kolega, daj i meni objasni…
Hocu i ja da se odvalim od smjeha… i obecavam da necu pasti sa stolice…

[/quote]

Možda je smiješna ova usporedba objavljenoga 2008 i danas…:

1. Zagreb, 30. travnja 2008.
HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR
FINANCIJSKIH USLUGA
Miramarska 24 b
HR-10000 ZAGREB
ZAGREBAČKA BURZA d.d.
Ivana Lučića 2a
HR-10000 ZAGREB
Zagreb, 30. travnja 2008.
PREDMET: Obavijest o materijalnim činjenicama
Temeljem članaka 438. – 455. Zakona o tržištu kapitala, te članka 5.3.4. Pravila Zagrebačke
Burze INGRA d.d., Aleksandera von Humboldta 4b, 10 000 Zagreb, objavljuje kako je
iračko Ministarstvo industrije odobrilo je ugovor vrijedan 4,2 milijuna eura na temelju
kojeg će Ingra obaviti radove na rehabilitaciji parnih turbina tvornice fosfata u iračkom gradu
Al Qaimu.
Rehabilitacija parnih turbina uključuje nabavu i isporuku opreme, dok se veći dio ugovora
odnosi na inženjering i specifična stručna znanja koja će Ingrini stručnjaci iskoristiti na ovom
projektu i po kojima je Ingra postala prepoznatljivo ime na inozemnim tržištima.
Početak radova planira se za lipanj i očekuje se da će trajati sedam mjeseci. Ingra očekuje
još dobrih vijesti o sklapanju novih ugovora na tržištima Iraka i Srednjeg istoka.
Ingra u Iraku posluje od 1964. godine i jedna je od rijetkih kompanija koja nije zatvorila
svoje predstavništvo ni u razdoblju najžešćih sukoba. To je sigurno jedan od razloga zbog
kojih Ingra uživa naklonost iračkih investitora.
S poštovanjem,
INGRA d.d.

2. Zagreb, 19. travnja 2012.
HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR
FINANCIJSKIH USLUGA
Miramarska 24b
10000 Zagreb
ZAGREBAČKA BURZA d.d.
Ivana Lučića 2a
10000 Zagreb
OTS HINA
Zagreb, 19. travnja 2012.
PREDMET: Obavijest o materijalnim činjenicama – Uspješno završen posao u
iračkom Al Qaimu
_____________________________________________________________________________
U skladu s odredbama Zakona o tržištu kapitala (Narodne novine broj 88/08, 146/08 i
74/09) i Pravilima Zagrebačke burze, INGRA d.d. (ZSE: INGR-R-A), Zagreb, Alexandera von
Humboldta 4/b, ovim putem obavještava javnost da je INGRA uspješno završila radove
vrijedne 4,2 milijuna eura kojima su rehabilitirane dvije parne turbine tvornice fosfata u
iračkom gradu Al Qaimu. Osim nabavke i isporuke opreme, veći dio ugovora odnosio se na
inženjering i specifična stručna znanja koja su Ingrini stručnjaci iskoristili na ovom
projektu i po kojima je INGRA postala prepoznatljivo ime na inozemnim tržištima.
Električna energija dobivena iz parnih turbina (2×10 MW), koje su bile izvan funkcije još od
Zaljevskog rata, koristit će se za povećanje proizvodnje umjetnih gnojiva te će omogućiti
rehabilitaciju i ostalih proizvodnih linija unutar kompleksa tvornice fosfata.
Višak električne energije distribuira se u nacionalnu mrežu što je izazvalo posebnu radost
mještana u regiji koji godinama nisu imali normalnu opskrbu električnom energijom.
INGRA očekuje još dobrih vijesti o sklapanju novih ugovora na tržištima Iraka i Bliskog
istoka.
INGRA u Iraku posluje od 1964. godine i jedna je od rijetkih kompanija koja nije zatvorila
svoje predstavništvo ni u razdoblju najžešćih sukoba. To je sigurno jedan od razloga zbog
kojih INGRA uživa naklonost iračkih investitora.
INGRA d.d.
Uprava Društva

Možda je smiješna ova usporedba objavljenoga 2008 i danas…:

1. Zagreb, 30. travnja 2008.
HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR
FINANCIJSKIH USLUGA
Miramarska 24 b
HR-10000 ZAGREB
ZAGREBAČKA BURZA d.d.
Ivana Lučića 2a
HR-10000 ZAGREB
Zagreb, 30. travnja 2008.
PREDMET: Obavijest o materijalnim činjenicama
Temeljem članaka 438. – 455. Zakona o tržištu kapitala, te članka 5.3.4. Pravila Zagrebačke
Burze INGRA d.d., Aleksandera von Humboldta 4b, 10 000 Zagreb, objavljuje kako je
iračko Ministarstvo industrije odobrilo je ugovor vrijedan 4,2 milijuna eura na temelju
kojeg će Ingra obaviti radove na rehabilitaciji parnih turbina tvornice fosfata u iračkom gradu
Al Qaimu.
Rehabilitacija parnih turbina uključuje nabavu i isporuku opreme, dok se veći dio ugovora
odnosi na inženjering i specifična stručna znanja koja će Ingrini stručnjaci iskoristiti na ovom
projektu i po kojima je Ingra postala prepoznatljivo ime na inozemnim tržištima.
Početak radova planira se za lipanj i očekuje se da će trajati sedam mjeseci. Ingra očekuje
još dobrih vijesti o sklapanju novih ugovora na tržištima Iraka i Srednjeg istoka.
Ingra u Iraku posluje od 1964. godine i jedna je od rijetkih kompanija koja nije zatvorila
svoje predstavništvo ni u razdoblju najžešćih sukoba. To je sigurno jedan od razloga zbog
kojih Ingra uživa naklonost iračkih investitora.
S poštovanjem,
INGRA d.d.

2. Zagreb, 19. travnja 2012.
HRVATSKA AGENCIJA ZA NADZOR
FINANCIJSKIH USLUGA
Miramarska 24b
10000 Zagreb
ZAGREBAČKA BURZA d.d.
Ivana Lučića 2a
10000 Zagreb
OTS HINA
Zagreb, 19. travnja 2012.
PREDMET: Obavijest o materijalnim činjenicama – Uspješno završen posao u
iračkom Al Qaimu
_____________________________________________________________________________
U skladu s odredbama Zakona o tržištu kapitala (Narodne novine broj 88/08, 146/08 i
74/09) i Pravilima Zagrebačke burze, INGRA d.d. (ZSE: INGR-R-A), Zagreb, Alexandera von
Humboldta 4/b, ovim putem obavještava javnost da je INGRA uspješno završila radove
vrijedne 4,2 milijuna eura kojima su rehabilitirane dvije parne turbine tvornice fosfata u
iračkom gradu Al Qaimu. Osim nabavke i isporuke opreme, veći dio ugovora odnosio se na
inženjering i specifična stručna znanja koja su Ingrini stručnjaci iskoristili na ovom
projektu i po kojima je INGRA postala prepoznatljivo ime na inozemnim tržištima.
Električna energija dobivena iz parnih turbina (2×10 MW), koje su bile izvan funkcije još od
Zaljevskog rata, koristit će se za povećanje proizvodnje umjetnih gnojiva te će omogućiti
rehabilitaciju i ostalih proizvodnih linija unutar kompleksa tvornice fosfata.
Višak električne energije distribuira se u nacionalnu mrežu što je izazvalo posebnu radost
mještana u regiji koji godinama nisu imali normalnu opskrbu električnom energijom.
INGRA očekuje još dobrih vijesti o sklapanju novih ugovora na tržištima Iraka i Bliskog
istoka.
INGRA u Iraku posluje od 1964. godine i jedna je od rijetkih kompanija koja nije zatvorila
svoje predstavništvo ni u razdoblju najžešćih sukoba. To je sigurno jedan od razloga zbog
kojih INGRA uživa naklonost iračkih investitora.
INGRA d.d.
Uprava Društva

Sta je smijesno?
To sto su "PLANIRALI" početak radova za lipanj i "OCEKIVALI" da će trajati sedam mjeseci, a onda nije ispalo tako????
A da li vi znate zasto nije ispalo tako? Da li vi znate ko i sta je zapravo prouzrokovalo to kasnjenje?
Da li uopste ili barem na trenutak razmisljate kako rade gradjevinari ili kontraktori, evo recimo kod nas?
Koliko nepredvidivih stvari i jacih sile se mogu dogoditi?
Koliko bilo kakvi radovi mogu kasniti, pa cak i onda kada se radi samo o nabavci neke opreme?
A sada sve te faktore pomnozite sa 100 ili sa 1000 kada razmislite o situaciji i o okolnostima u kojima je INGRA radila i odradila ovaj posao…
Ne kolega, po meni ove izjave nisu smjesne vec su i one, kao i ostale, dokaz vjerodostojnosti i istinito

Vaš link

A ćaletove milijarede pljušte li ga pljušte…nakraju bu ko jaca imao plan od 100 milijardi i realizaciju od 0%.
Ovi bi bilo dobro za i ngru nda je građevinac…međutim ona je sad više koncentrirana na rehabilitaciju parnih turbina….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


…………..

Sta je smijesno?
To sto su "PLANIRALI" početak radova za lipanj i "OCEKIVALI" da će trajati sedam mjeseci, a onda nije ispalo tako????
A da li vi znate zasto nije ispalo tako? Da li vi znate ko i sta je zapravo prouzrokovalo to kasnjenje?
Da li uopste ili barem na trenutak razmisljate kako rade gradjevinari ili kontraktori, evo recimo kod nas?
Koliko nepredvidivih stvari i jacih sile se mogu dogoditi?
Koliko bilo kakvi radovi mogu kasniti, pa cak i onda kada se radi samo o nabavci neke opreme?
A sada sve te faktore pomnozite sa 100 ili sa 1000 kada razmislite o situaciji i o okolnostima u kojima je INGRA radila i odradila ovaj posao…
Ne kolega, po meni ove izjave nisu smjesne vec su i one, kao i ostale, dokaz vj
[/quote]

a sto ako ih slijede penali zbog rokova?
ko ce to podmiriti?

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


a sto ako ih slijede penali zbog rokova?
ko ce to podmiriti?

ma sve će biti u redu Cacco…do 24-og ovog mjeseca…do sjednice na kojoj će raspravljati o izvješću…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

Vaš link

Kolege, moje je pitanje je li rasopravljanje o izvješću nešto redovito???
Je li još neka kompanija najavila da će raspravljati o izvješću prije nego ga puste u javnost???
To ni magma i đakovština nisu radile….
možda griješim , molim komentare….

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]



Ovaj članak iz Lidera mi miriše na naručeno štivo koje bi trebalo unijeti malo panike među drhtave ručice.

A meni ovo današnje "saopštenje" Ingre izgleda kao pokušaj da se smire drhtave ručice koje su nakon loših vijesti počele tući po kupnji od ranog jutra [rolleyes]
[/quote]

Uff, kolega!
Da je INGRI u cilju podizanje cijene dionice, sigurno je da ne bi u toku rasta na preko 12 kn., a sto je bilo prije svega par mjeseci, izjavljivali (cak i g. Oppenheim osobno) kako im nisu poznati i kako ne postoje (u tom periodu) objektivni razlozi za toliki rast dionice…


a sto ako ih slijede penali zbog rokova?
ko ce to podmiriti?

Pa evo, ako vas to zaista interesuje, prvo se raspitajte kod INGRE.
Vidjecete da su vrlo ljubazni i susretljivi i da ce vam sve reci.
A nakon toga, i ako zaista postoje ti penali, mogli bi i o tome popricati…

Evo vam i njihovi kontakti da ih sto lakse i brze mozete kontaktirati:
Tel.: (+385 1) 6102 555, 6115 355
Fax.: (+385 1) 6150 383, 6115 741
Email: ingra@ingra.hr

Koliko se sjećam radilo se i radi se o više tih turbina i još ih ima za rehabilitirati, tako da se one iz 2008 i 2010 razlikuju a biti će ih još.
A u tekstu se navodi i još nešto:INGRA očekuje još dobrih vijesti o sklapanju novih ugovora na tržištima Iraka i Bliskog
istoka.
Pozz…

neće uvijek biti ovako.



a sto ako ih slijede penali zbog rokova?
ko ce to podmiriti?

ma sve će biti u redu Cacco…do 24-og ovog mjeseca…do sjednice na kojoj će raspravljati o izvješću…

[/quote]

NO raspravljat će o već poznatome FI za 2011 god. tj. o godišnjem gubitku od -89.588.657 Kn
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
Shodno tome tj. istome … ne vidim u tome baš ništa zanimljivoga…

Zanimljivo i bitno je/ili biti će za sada nepoznato FI za 1Q 2012… ??


NO raspravljat će o već poznatome FI za 2011 god. tj. o godišnjem gubitku od -89.588.657 Kn
http://www.zse.hr/userdocsimages/financ/INGR-fin2011-1Y-NotREV-K-HR.pdf
Shodno tome tj. istome … ne vidim u tome baš ništa zanimljivoga…
Zanimljivo i bitno je/ili biti će za sada nepoznato FI za 1Q 2012… ??

Aha, joj da to je za izvješće iz 2011 godinu i skoro 90 milijuna minusa [embarass], mea culpa…vjerovatno će utvrditi kako je to bila odlična godina u usporedbi sa 2012…

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]

New Report

Close