INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

karoje:

A ovi danas radnici koji su prodavali, jesu li oni prodavali van burze ??? Bogme dobro su prošli, kupili po 1600 a prodali za 50.000. Dokapitalizacija po nominali.[bye] S poštovanjem Karoje”

Radnici dobili po tržišnoj cijeni, sa lock up-om.
A trezor je prodao , dakle biti će lijepi izvanredni prihodi u godišnjem izvješću[kiss][kiss]

pa kaj su radnici sisa veslali da bi kupovali ingru po tržišnoj cijeni s lock-upom!?! [wink]

kaj nisu to mogli i na burzi kupit po tržišnoj cijeni il u ingri hoćeš reć rade ne baš pametni radnici? [proud]


plavi: ” karoje: ” A ovi danas radnici koji su prodavali, jesu li oni prodavali van burze ??? Bogme dobro su prošli, kupili po 1600 a prodali za 50.000. Dokapitalizacija po nominali.[bye] S poštovanjem Karoje” Radnici dobili po tržišnoj cijeni, sa lock up-om. A trezor je prodao , dakle biti će lijepi izvanredni prihodi u godišnjem izvješću[kiss][kiss] ” pa kaj su radnici sisa veslali da bi kupovali ingru po tržišnoj cijeni s lock-upom!?! [wink] kaj nisu to mogli i na burzi kupit po tržišnoj cijeni il u ingri hoćeš reć rade ne baš pametni radnici?

Pa nekakav popust su dobili, a dobili su i kredit da to mogu kupiti, jer cash-a sigurno nemaju zar ne,ali sigurno nisu kupili po ne znam koliko pa da mogu prodavati odmah na burzi.
Ne budi naivan. Misliš da će uprava i NO kao većinski dioničari dozvoliti da im cijenu srozaju?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

ak je s popustom onda nije tržišna bemu mišeka, kaj ne!? [rolleyes]

ma ingra je super dionica i super firma, mene samo strah oće moć prihode 2009ete kontinuirano nastavit…

iskreno, ne znam, al oppenheim ak se ne varam tad i napušta ingru (načuo tako) i tu bi moglo u priči nastat problema…

no to je daleko i ko zna što će se sve do tad dogodit i ako budu uspijevali svake naredne godine održavat tu razinu prihoda nema se što reć nego – svaka čast! [wink]


ak je s popustom onda nije tržišna bemu mišeka, kaj ne!? [rolleyes] ma ingra je super dionica i super firma, mene samo strah oće moć prihode 2009ete kontinuirano nastavit… iskreno, ne znam, al oppenheim ak se ne varam tad i napušta ingru (načuo tako) i tu bi moglo u priči nastat problema… no to je daleko i ko zna što će se sve do tad dogodit i ako budu uspijevali svake naredne godine održavat tu razinu prihoda nema se što reć nego – svaka čast! [wink]

Slažem se.
Ali njihova prednost je što ne morajku ganjati nove prihode , sve su javno i transparentno objavili na temelju već ugovorenih poslova.
Sve novo što ugovore u razdoblju do kraja 2009. je povrh svega i svojevrsni bonus.
Malo je takvih tvrtki , evo ERNT svako malo objavljuje svaki novi ugovor koji sklope ( a sve sića ) , oni tu imaju po meni problema ( sa rastom prihoda ), oko dobiti ne znam.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


ovo ce roknut ko kamen najkasnije u ljeto.. IMHO.. trenutno se nesto mora drzati visoko da ne bi fond totalno potonuo, al kad HT pocne rasti ovo ide dole..

*** obrisano ***, ne laprdaj, nego izracunaj to po DCM metodi, pa ces vidjet da je fer cijena ingre u ovoj situaciji oko 87 343 kn ne racunajuci dividendu.

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

ma poanta ti je u cikličnosti i specifičnosti sektora i tu treba bit oprezan…

s oppenheimovom prezentacijom u top godini 2009ete ingra se penje na 130m dobiti i ak se ne varam 1,3 miljarde prihoda…

book će štimat, ps će se smanjit iako i preko 3 po meni ne baš previše prihvatljivo, pe na ovim cijenama je ugrubo oko 20etke i znači dionica vrijedi ove novce, ali…

jedino i ključno pitanje je da li ingra može 20 godina nakon toga održavat tako visoku razinu projekata i naplatit godišnje 1,3 miljarde?

tu treba bit oprezan jer što ako ingra 2010te bude imala prihode 900 miljona npr, a 2011te npr 700? [proud]

kolko onda vrijedi dionica?

no ja se nadam da je moguće da sljedećih 100 godina raste bar 10% godišnje, no da li je to realno?

DCM je potpuno neprimjenjiva metoda na našem tržištu, a Karoje vas provocira, kao i na svakoj dionici koja izgubi na vrijednosti.
Ne bih dalje , a imao bih što za napisati, da Vjeki ne dajem posla previše ( nepotrebnog ).

Hrvoje Stojić iz HAAB je prociejnio da Ingra u ovom trenutku vrijedi 75 000 kuna, bilo je u novinama prije koji tjedan.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


DCM je potpuno neprimjenjiva metoda na našem tržištu, a Karoje vas provocira, kao i na svakoj dionici koja izgubi na vrijednosti. Ne bih dalje , a imao bih što za napisati, da Vjeki ne dajem posla previše ( nepotrebnog ). Hrvoje Stojić iz HAAB je prociejnio da Ingra u ovom trenutku vrijedi 75 000 kuna, bilo je u novinama prije koji tjedan.

Rekao je Hrvoje i da HT vrijedi između 400 i 450 kuna. A sad je trenutno 335.
[cry]

A što se tiče Karoja, njega mogu svrstati u kategoriju Fuj. Piše da INGRA ništa ne vrijedi, a istovremeno je kupuje i prodaje.

naravno da je nepriomjenjiva, a Karoje je jedan simpatican gospon koji se odlicno zabavljana ovom forumu, tko misli da ne vrijedi nek proda, tko misli da je dobra kupit ce i gotovco, meni je bila skupa na 30, pa mi je sad mi je ok na 51 ..nema smisla vise prepucavati se oko toga.

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod


plavi: ” Upravo sam provjerio u Ingri , kako sam i mislio informacija sa portala o prodaji dionica g. Oppenheima je netočna. Dionice nisu prodavane preko http://engine.xclaimwords.net/click.aspx?tid=3364&partnerid=114786&linkOut=http://engine.xclaimwords.net/redir.htm?url=www.kvarner-wiener.hr/promo/goldinvest.html”)’ onmouseout=HideAd(2); name=”link2″>burze, tako da očekujem da portal to provjeri u Ingri i da demantij.[thumbsup] ” Naravno da nije prodavano na burzi jer van burze može dobit bolju cijenu!

Da na svakaakav način može se platiti bivša usluga ,ili usluga koja traje, samo ne kroz redovno tržište i transparentno, pa fala bogu ima dovoljno režisera.,
Ipak ste kako izgleda vi svi zeleni i naivni.
Oprosti im bože ne znaju što čine.!!!!!


wunderkind: ” plavi: ” karoje: ” A ovi danas radnici koji su prodavali, jesu li oni prodavali van burze ??? Bogme dobro su prošli, kupili po 1600 a prodali za 50.000. Dokapitalizacija po nominali.[bye] S poštovanjem Karoje” Radnici dobili po tržišnoj cijeni, sa lock up-om. A trezor je prodao , dakle biti će lijepi izvanredni prihodi u godišnjem izvješću[kiss][kiss] ” pa kaj su radnici sisa veslali da bi kupovali ingru po tržišnoj cijeni s lock-upom!?! [wink] kaj nisu to mogli i na burzi kupit po tržišnoj cijeni il u ingri hoćeš reć rade ne baš pametni radnici? ” Pa nekakav popust su dobili, a dobili su i kredit da to mogu kupiti, jer cash-a sigurno nemaju zar ne,ali sigurno nisu kupili po ne znam koliko pa da mogu prodavati odmah na burzi. Ne budi naivan. Misliš da će uprava i NO kao većinski dioničari dozvoliti da im cijenu srozaju?

Ma molim vas koji to i kakvi radnici, kada je INGRA imala radnike osim u knjigovodstvu? , ,
Osim toga zadnje otpuštanje ” radnika”-tehnolođkog viška uz otpremnine samo je riješavanje balasta ,odnosno onih koji znaju, odnosno poznaju genezu razvoja,a to trenutnoj strukturi nimalo ne odgovara , stvarno ste pravi poznavaoci ,ne mogu bilivit u kakvom društvu se krećem.


DCM je potpuno neprimjenjiva metoda na našem tržištu, a Karoje vas provocira, kao i na svakoj dionici koja izgubi na vrijednosti.
Ne bih dalje , a imao bih što za napisati, da Vjeki ne dajem posla previše ( nepotrebnog ).

Hrvoje Stojić iz HAAB je prociejnio da Ingra u ovom trenutku vrijedi 75 000 kuna, bilo je u novinama prije koji tjedan.


Naravno da je neprimjenjiva kad ne postoji (kolega parafrazira DCF metodu koje se svi drže ko pijani plota 🙂 ).

A to što je Stojić procijenio, ne znam da li je imalo vjerodostojnije od procjene kolege Karoja. [smiley][wink][wink]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

New Report

Close