INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Zašto uvijek loši članci kad sam ja unutra…

Danas bežanija "velikih" igrača sa po 100-300 dionica, da se malo konzumira vijest.

Kad izađe 1Q izvješće imamo:

a) pravu "bežaniju"
b) INGRAketu?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Auuuu, gadno! Povratak na 4 kn??? [undecid]

Teški dani građevinara: Gube poslove jer ne mogu dokazati kreditnu sposobnost

Konstruktor – inženjering, Grupa Dalekovod, Ingra i Institu IGH, perjanice hrvatske građevinske industrije u vrijeme Sanaderove vladavine doživljavaju svoje dramatične dane piše Lider u novom broju.

Unatoč tome što svoje ogromne nagomilane dugove pravdaju lošim stanjem u građevinskoj industriji i prikazuju situaciju manje dramatičnom, Lider piše kako iz dobro upućenih izvora doznaje da su tvrtke u ogromnim problemima te da gube vrijedne poslove jer ne mogu dokazati svoju kreditnu sposobnost.

Tako je primjerice dug Konstruktor – inženjeringa prema Liderovim izvorima dosegnuo 500 milijuna kuna, "a da je voda došla do grla pokazuje i informacija da su nedavno izgubili vrijedan posao u BiH jer iako su imali najbolju ponudu nisu mogli dostaviti bankovno jamstvo". Dug Dalekovoda pak doseže 300 milijuna kuna što izaziva zabrinutost bankara ponajviše Zagrebačku banku koja je toj tvrtki najizloženija, piše list.

Iz Ingre, nastavlja se u tekstu, poručuju da nije točno da su u dubiozi od 140 milijuna kuna te da ih očekuju neki važni poslovi – no Liderovi izvori se ne slažu i kažu da su izgledi za spas vrlo mali što pokazuje i činjenica da uprava trenutno razmatra nekoliko opcija za restrukturiranje." Ovu četvorku zatvara IGH koja neće uspjeti, barem kako sada stvari stoje, financirati komercijalne zapise nominalno vrijedne 11,1 milijun eura koji dolaze na naplatu u lipnju. Zaključak je da se sada kada više ne dobivaju tako lako poslove od države, nekoć privilegirani građevinari grčevito se bore za opstanak. Njihovo preživljavanje ovisi o i novoj vlasti koja ima nije naklonjena, ali sada mogla lako i vrlo jeftino steći udjele u njima", piše list.

(pd)

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Što to piše Lider što nije poznato?
Pa to je prožvakano sto puta.


Zašto uvijek loši članci kad sam ja unutra…

nisu to loši članci..to su istiniti članci, samo kaj ne odgovaraju dok si IN….ali pričekaj FI…e onda češ vidjeti loš…ovaj istinitih članaka [thumbsup]

Ja nisam ko birtić.... ...ja od žena ne tražim savjet, al bi im GA dao....i dvaput ako treba [emo_smijeh]


Što to piše Lider što nije poznato?
Pa to je prožvakano sto puta.

a imas li dobrih vjesti da malo žvačemo ????? [huh]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Malo jače isresanje i idemo danas prema 6 kuna.

@inverter,nisam rekao da ima dobrih vijesti,samo sam rekao da vijest o dugovima građevinara
nije ništa novo.Imam dionice Ingre i nadam se dobrim vijestima bez suvišnog drukanja.

Pozdrav


Što to piše Lider što nije poznato?
Pa to je prožvakano sto puta.

nebih se slozio u potpunosti
da je lose svi znaju
ono ste se nezna a ovdje se navodi je
citat:
no Liderovi izvori se ne slažu i kažu da su izgledi za spas vrlo mali što pokazuje i činjenica da uprava trenutno razmatra nekoliko opcija za restrukturiranje.
dakle opet restrukturiranje ili jos ovo prvo nije gotovo,
ako nije gotov , pa do kada ce trajat?
pocelo je prije vise od godinu dana…
a mozda i bude neka vijest nova….
jedan kolega ovdje tjednima ceka poput POBJEDE dobru vijest…
cinjenica je da je , zasada nema
a INGRA treba lovu za prezivljavanje .

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Radi se o spletkama i podmetanjima jer se nekoliko struja očito bori za prevlast u firmi.

Poslovna situacija je i dalje loša, ali ipak bitno bolja nego prije godinu-dvije.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Radi se o spletkama i podmetanjima jer se nekoliko struja očito bori za prevlast u firmi.

Poslovna situacija je i dalje loša, ali ipak bitno bolja nego prije godinu-dvije.


Trenutno je najvažnije da danas ode na 7kn, da se može fino dokupit… šteta samo dva paničara jutros na prodaji…

idući tjedan će bit bolje...



što kaže moderna TA tehnika ili možebitan nečiji bid/ask keš (mežebitan kamikaze…) inat na ovo…?
http://www.poslovni.hr/vijesti/teski-dani-gradevinara-gube-poslove-jer-ne-mogu-dokazati-kreditnu-sposobnost-202211.aspx
Lp



http://liderpress.hr/tvrtke_i_trzista/poslovna_scena/–dramaticni-dani-sanaderovih-gradevinara/

Lose pisu o ingri.
Samo de sambi nestade sa homblom
Ja pomislio da se vec kopa. Barem po pisanju
[/quote]

http://liderpress.hr/tvrtke_i_trzista/poslovna_scena/–dramaticni-dani-sanaderovih-gradevinara/

Evo za sve koji bi željeli da cijena padne ponovit ćemo samo još jednom radi njih.

Pozdrav ingrašima
[/quote]

ja sam ingraš, i ja bi da još padne da nadokupim 🙂



Što to piše Lider što nije poznato?
Pa to je prožvakano sto puta.

nebih se slozio u potpunosti
da je lose svi znaju
ono ste se nezna a ovdje se navodi je
citat:
no Liderovi izvori se ne slažu i kažu da su izgledi za spas vrlo mali što pokazuje i činjenica da uprava trenutno razmatra nekoliko opcija za restrukturiranje.
dakle opet restrukturiranje ili jos ovo prvo nije gotovo,
ako nije gotov , pa do kada ce trajat?
pocelo je prije vise od godinu dana…
a mozda i bude neka vijest nova….
jedan kolega ovdje tjednima ceka poput POBJEDE dobru vijest…
cinjenica je da je , zasada nema
a INGRA treba lovu za prezivljavanje .
[/quote]

To što ste masnim slovima istaknuli da se "ne zna" se zna, pretražite internet, prethodne postove na ovom forumu, članke u novinama, pa će te i Vi znati.

Mortadela je konj s maslinama.

New Report

Close