INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@therion
Ako tome pridodamo još i Irački dug, pa to sve pošečerimo s nekakvim Šterno-Ruskim poslom…onda čemo zbrajati kune a do tada zbrajajmo dionice u portfelju [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Po meni kriza je nastala kad je došao Openheim,,,,i stvarno nevidim logike da se dioničari nemogu suprostavit toj upravi koja je napravila stok split sa ingrom u svoju korist,,,,mislim i siguran sam da se na sjednici može tražit smjena direktora koji je svojim postupcima unakazio ovu dionicu ,,, [angry]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

@Therion


@pozitiva

Znam da znaš izračunati, ali za one koji ne znaju ili im se ne da…
To je cca. 134 kn prihoda po dionici. Ako uzmemo da je čista dobit 10% (ne znam da li je to puno ili malo, ali onako otprilike), to je 13,4 kn po dionici dobiti.
Samo je pitanje kada i ako.

lijep račun – da se i pola uračuna od onoga što dolazi ni 50 kn po dionici nije previše. [thumbsup]

Vaš link

"- Slijedi spektar projekata, i to primarno vezan uz energiju. Projekti počinju već u petom, šestom mjesecu i vrijedni su nekoliko milijardi eura. Radi se o privatnom stranom kapitalu, rekao je Čačić."

Da li netko zna što bi to konkretno značilo? Da li Ingra može imati ikakve veze s tim?

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.


To je cca. 134 kn prihoda po dionici. Ako uzmemo da je čista dobit 10% (ne znam da li je to puno ili malo, ali onako otprilike), to je 13,4 kn po dionici dobiti.

kad je Ingra zadnju put nešto napravila s dobiti?


kad je Ingra zadnju put nešto napravila s dobiti?

Kad bi država podmirivala svoje obaveze, ne samo Ingri, nego cijelom sustavu, ne bi bilo toliko dubioza. Moraš uplatiti u proračun sve na vrijeme, a ne možeš naplatiti od države ništa u nekom razumnom roku. Tu je najveći problem ove države.
A da je problem nastao u kombinaciji ekspanzije poslovanja kad je gospodarstvo bilo na vrhuncu i naglog prizemljenja tog istog gospodarstva neposredno nakon toga, to znamo i tu nije bilo pomoći.
Kao što nitko nije vjerovao da je 2007. bila peak, tako nitko ne vjeruje da je 2012. bottom. Možda stvarno nije, ali to ćemo možda znati druge godine.

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.



To je cca. 134 kn prihoda po dionici. Ako uzmemo da je čista dobit 10% (ne znam da li je to puno ili malo, ali onako otprilike), to je 13,4 kn po dionici dobiti.

kad je Ingra zadnju put nešto napravila s dobiti?
[/quote]
Arenu Zagreb
I to sa ogromnom dobiti, samo što toga dosta ljudi nije svjesno.
Građani RH i ZG-a su se obvezali plaćati najamninu INGR-i 28god po 7…mil. eur godišnje (banarama je vec nekoliko puta prezentirao ugovor na ovom forumu, tako da nećemo ici u detalje), a ugovor su potpisali oni koji su bili birani od tih istih građana..
Ali isto tako mislim da s tom Arenom niti jedna strana nije presretna (INGR-a VS RH/ZG), INGR-a zbog nje teško riješava obaveze prema bankama,a mi ostali moramo otplaćivati nešto što nam nije bilo potrebno (isti je slučaj i sa većinom ostalih arena).

graditeljstvo je pokretac svega!
tako ako se pokrenu investiciji to je prvo u ovom sektoru tako da znam da ce dionice gradavinara kao ingre porasti za 100% do kraja 4 mjeseca

dan poslje sutra




To je cca. 134 kn prihoda po dionici. Ako uzmemo da je čista dobit 10% (ne znam da li je to puno ili malo, ali onako otprilike), to je 13,4 kn po dionici dobiti.

kad je Ingra zadnju put nešto napravila s dobiti?
[/quote]
Arenu Zagreb
I to sa ogromnom dobiti, samo što toga dosta ljudi nije svjesno.
Građani RH i ZG-a su se obvezali plaćati najamninu INGR-i 28god po 7…mil. eur godišnje (banarama je vec nekoliko puta prezentirao ugovor na ovom forumu, tako da nećemo ici u detalje), a ugovor su potpisali oni koji su bili birani od tih istih građana..
Ali isto tako mislim da s tom Arenom niti jedna strana nije presretna (INGR-a VS RH/ZG), INGR-a zbog nje teško riješava obaveze prema bankama,a mi ostali moramo otplaćivati nešto što nam nije bilo potrebno (isti je slučaj i sa većinom ostalih arena).
[/quote]
Ponavljanje gradiva je "majka" učenja!
http://www.monitor.hr/vijesti/ugovor-kojeg-su-bandic-i-sanader-potpisali-s-ingrom/160307/





To je cca. 134 kn prihoda po dionici. Ako uzmemo da je čista dobit 10% (ne znam da li je to puno ili malo, ali onako otprilike), to je 13,4 kn po dionici dobiti.

kad je Ingra zadnju put nešto napravila s dobiti?
[/quote]
Arenu Zagreb
I to sa ogromnom dobiti, samo što toga dosta ljudi nije svjesno.
Građani RH i ZG-a su se obvezali plaćati najamninu INGR-i 28god po 7…mil. eur godišnje (banarama je vec nekoliko puta prezentirao ugovor na ovom forumu, tako da nećemo ici u detalje), a ugovor su potpisali oni koji su bili birani od tih istih građana..
Ali isto tako mislim da s tom Arenom niti jedna strana nije presretna (INGR-a VS RH/ZG), INGR-a zbog nje teško riješava obaveze prema bankama,a mi ostali moramo otplaćivati nešto što nam nije bilo potrebno (isti je slučaj i sa većinom ostalih arena).
[/quote]
Ponavljanje gradiva je "majka" učenja!
http://www.monitor.hr/vijesti/ugovor-kojeg-su-bandic-i-sanader-potpisali-s-ingrom/160307/
[/quote]

sve stoji ali problem je što se ingra u ovim vremenima sigurno neće bosti niti s državom niti s gradom jer potrebni su im i jedni i drugi za dobivanje ostalih poslova, ponajviše mislim na državu koja im koliko toliko može pomoći u ugovaranju poslova u inozemstvu…

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.

Treba biti iskren, stisnuti zube i priznati da je Ingra gradnjom zagrebačke Arene napravila jednu od najvećih promocija za grad Zagreb i cijelu RH. U vrijeme kada se u rekordnom roku trebalo izgraditi takav objekat za potrebe rukometnog prvenstva imali su i drugi priliku da se jave na natječaj, ali to je za njih bio prevelik zalogaj, te su svi redom odustali. Iskreno rečeno mnoge svjetski poznate muzičke grupe i pojedinci su održali svoje koncerte u Areni i na taj način, neki po prvi puta čuli uopće za Zagreb. Održano je rukometno prvenstvo u velebnom objektu, utakmice Medveščaka, i druga sportska natjecanja. Kolko novca se slije u gradsku blagajnu od dolaska posjetitelja iz susjednih država prilikom tih koncerata i utakmica, o tome nitko ne govori. Neki i prespavaju u obližnjim hotelima, natoče gorivo na Zagrebačkim benzinskim crpkama, potroše koju kunu za jelo i piće. Na sve to plate i PDV, tako da i sama država profitira. Velika lova se tu vrti u popratnim sadržajima, ali rijetko tko o tome razmišlja.

Pošteno i kvalitetno napravljeno treba pošteno i na vrijeme plaćati, naročito ako su predstavnici dviju "institucija" to i potpisali crno na bijelo na transparentan način.
http://www.tportal.hr/ResourceManager/FileDownload.aspx?rId=162535&rType=1

New Report

Close