INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


U top 10 je malko povećan udio u vlasništvu, a vratio se i skrbnički zabe. Sa 32,95% na 32,97%! Ipak se dokupljuje!

u svrhu sto objektivnijeg izvjestavanja prilog sa Moje dionice…

i onda baciti oko na kolegin privitak 13.03.
LP

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Moje mišljenje da bi sada INGRA trebala biti na 20 znate, no vidim da svi hvale kako to ide prema 12 i svi su već kupili, pa me jedino malo zabrinjava tko će nam dići cijenu kad svi čekamo da to učini netko drugi. Ima li još koga u kešu? Jedino špekulanti kao i u prošlom rastu-ako se nisu preselili na IGH.

neće uvijek biti ovako.

A to da u zadnje vrijeme nema prodaje od strane top deset, to smo preskočili, jel da?
Samo netko jako neinformiran o novim poslovima i inicijativama bi prodavao po ovim mizernim cijenama.

Imam ja,i krećem.

peyo


A to da u zadnje vrijeme nema prodaje od strane top deset, to smo preskočili, jel da?
Samo netko jako neinformiran o novim poslovima i inicijativama bi prodavao po ovim mizernim cijenama.

Danas će biti mizernije idemo ispod 7 kuna znači lagano prema 6-ici.

Opet problemi za INGRU.
Ovome nikad kraja:

POSLOVI

Ingra i Atlantska izgubili, Županijska skupština dodijelila ACI-u koncesiju za marinu Slano
Autor/izvor: SEEbiz / Slobodna Dalmacija
Datum objave: 13.03.2012. – 18:54:25

DUBROVNIK – ACI Club Rijeka novi je koncesionar marine u uvali Slano, odlučili su vijećnici Skupštine dubrovačko-neretvanske županije koji su gotovo jednoglasno, uz samo jedan suzdržan glas nezavisne vijećnice Mire Buconić, izabrali ACI kao najboljeg ponuditelja za koncesiju u luci posebne namjene u Slanom u središtu općine Dubrovačko primorje.
Pročelnik Županijskog Upravnog odjela za turizam Maro Kristić skupštinarima je pojasnio kako je ACI istaknuo nabolju ponudu, obvezavši se isplatiti 5 kuna po metru četvornom koncesioniranog područja, uz promjenjivi dio od 5 posto ukupnog prihoda, te investiciju od 60 milijuna kuna, uz otvaranje novih 20 radnih mjesta.

Konkurent za koncesiju, dubrovački brodar Atlantska plovidba, posredstvom svoje tvrtke Atlant Marine Slano ponudila je 3,30 kuna po svakom od 66.279 "kvadrata" zakupljenog prostora), uz promjenjivi dio u iznosu od 4.29 posto ukupnog prihoda, 34 milijuna kuna ulaganja te zapošljavanje 30 ljudi.

Prijedlog AP da se Općini Dubrovačko Primorje tijekom trajanja koncesije plaća 7,5 posto dobiti odbačen je jer nije bio predmetom natječaja.

Atlantska plovidba svoju ponudu i dalje smatra povoljnijom od ACI-eve, dok zagrebačka INGRA najavljuje tužbu protiv Županije zbog neovlaštenog ustupanja projektne dokumentacije za slansku marinu trećoj strani, tj. drugim ponuditeljima za koncesiju.

INGRA je, podsjetimo, za nautički centar u Slanom zainteresirana još od 2004. kad je kao većinski vlasnik sa Dubrovačko-neretvanskom županijom osnovala tvrtku Južni Jadran Nautika d.o.o. Novoosnovana tvrtka s matičnom općinom Dubrovačko primorje osnovala je zatim društvo Marina Slano d.o.o.

Za ustupanje dokumentacije INGRA krivi Blaža Peza, tajnika Tajništva Županije, inače zamjenika predsjednika u Nadzornom odboru ACI-a. Iz vodstva INGRA-e ne vjeruju u Pezove tvrdnje o ostavci na mjesto u NO koju je podnio početkom 2012. godine.

Vijećnici Mato Franković (HDZ) i Miho Baće (HSLS) tražili su izuzeće od glasovanja od koncesionaru marine. Odlučili su se na to jer su obojica zaposlenici ACI-ja.


Danas odosmo debelo preko 8.

Vidi se da iz top ten nema baš voljnih za prodaju po ovim niskim cijenama, možda budu voljni po 12 da nam dinamiziraju trgovinu?

kad se probije 8 kn,za 2 dana smo preko 10 kn…bit će to žestok rast kao i pred mjesec dana

put your hands up in the air… [lol]

Tko ima sreću nije mu potreban razum, tko ima razum potrebna mu je sreća.



U top 10 je malko povećan udio u vlasništvu, a vratio se i skrbnički zabe. Sa 32,95% na 32,97%! Ipak se dokupljuje!

u svrhu sto objektivnijeg izvjestavanja prilog sa Moje dionice…

i onda baciti oko na kolegin privitak 13.03.
LP
[/quote]
Da kolega, u odnosu na 12.03.2012 top 10 je povećao svoj udio. To je objektivno i vidljivo iz zadnjih stanja. A to što Vi niste imali hrabrosti kupovati ispod 7 kuna je druga priča. Danas još stignete, ali sada iznad 8.LP!

Hoče li cijena dionice INGR-e eksplodirati kao atomska bomba?

Julius Robert Oppenheimer
Vaš link

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

mojne se ljutiti
Ja se zalazem za objektivno izvjestavanje,,,
idalje mislim da ce biti prilike za kupnju
pa i INGRE ali ne jos….
dao bog da vi zaradite
i da ode iznad 8.
Lp

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Dao i vama bog da ode na 4 kune iako vam je tada bolje ne kupovati, ako znate na što mislim. [rolleyes]

New Report

Close