INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Slika govori više od tisuću rječi:

http://www.jutarnji.hr/igor-oppenheim–ingra-se-super-drzi—-s-obzirom-na-ostatak-sektora/1011092/

Katastrofa, potop, kaos spasite nas.
Dobre su ove gljive gdje bilo da su rasle! [lol]

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy



Sutra otvoriti stranicu zse i čekati…

ZAšto čekati sutra..treba otvoriti jučer i čekati do preksutra..gledati fino u ekran
A može i otvoriti HRT iza emitiranja pa malo gledati snijeg…jer nikad ne znaš kaj bi se moglo dogoditi ..
[/quote]

Vratio se Vatreni1. Prošli tjedan bio na godišnjem, a sad će nas opet daviti svojim pesimizmom.
INGRA stoji bolje od ostalih građevinara jer ima nešto što vrijedi i to svi znamo!


Sadašnji top 10 (podaci sa: mojedionice.com) smanjio se u samo 3 tjedna za skoro -350.000 komada Ingre. Međutim, kako su neki ispadali , drugi s manjim količinama su ulazili unutra tako da je realno prodano 2-3x više – pogledajte brojke:

– PBZ skrbnički ispao iz top10 i vjerojatno sve rasprodao – 456.599 komada
– Erste/kvarner vienna ispao/vjerojatno sve prodao ili još rasprodaje – 380.759
– reiff.OMF još je unutra i rasprodaje –85.275 komada
tj. oko – 900.000 …a rasprodaja se vjerojatno nastavlja i ovaj tjedan

OK.
A sad pogledajmo to sa druge strane tj. tko je to zaboga sve pokupovao!


Sadašnji top 10 (podaci sa: mojedionice.com) smanjio se u samo 3 tjedna za skoro -350.000 komada Ingre. Međutim, kako su neki ispadali , drugi s manjim količinama su ulazili unutra tako da je realno prodano 2-3x više – pogledajte brojke:

– PBZ skrbnički ispao iz top10 i vjerojatno sve rasprodao – 456.599 komada
– Erste/kvarner vienna ispao/vjerojatno sve prodao ili još rasprodaje – 380.759
– reiff.OMF još je unutra i rasprodaje –85.275 komada
tj. oko – 900.000 …a rasprodaja se vjerojatno nastavlja i ovaj tjedan

10.02.2012.
RB Dioničar Broj %
1. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71%
2. PBZ Croatia osiguranje OMF 603.877 4,46%
3. AZ OMF 564.324 4,17%
4. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. 516.658 3,81%
5. Raiffeisen OMF 511.349 3,78%
6. PBZ D.D. skrbn. 456.599 3,37%
7. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D./KVARNER VIENNA INS… 380.759 2,81%
9. TROMONT D.O.O. 319.970 2,36%
10. LUDVIGER JASNA 316.350 2,34%
UKUPNO 4.895.594 36,15%

02.03.2012.
RB Dioničar Broj %
1. OPPENHEIM IGOR 773.908 5,71%
2. PBZ Croatia osiguranje OMF 603.877 4,46%
3. AZ OMF 564.324 4,17%
4. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. 516.658 3,81%
5. TEHNIKA D.D. 451.800 3,34%
6. Raiffeisen OMF 426.074 3,15%
7. TROMONT D.O.O. 319.970 2,36%
8. LUDVIGER JASNA 316.350 2,34%
9. INGRA-GRADNJA D.O.O. 308.271 2,28%
10. ZAGREBAČKA BANKA D.D.skrbn. 267.903 1,98%
UKUPNO 4.549.135 33,60%

Odličan post kolega.
S jedne strane imamo top 10 od kojih su neki već ispali, neki izlaze, a neki ostaju gdje jesu. Što je zabrinjavajuće. Nadalje od negativnosti imamo općenitu ekonom. situaciju u HR s vjerojatnošću pada kreditnog rejtinga, te lošu kreditnu situaciju INGR-e.

A od pozitivnih stvari imamo nagovještaje vlade oko pokretanja gospodarstva, građevine (posebno HE Ombla i puštanje probnih balona o HE po Savi).

Na koju stranu ćete vi potegnuti? Osobno zasada ostajem pozitivan i ako padne imam target gdje dokupujem, a ako poraste… Pa i tu imam neki target.

Koliko Vam treba da shvatite da nije dobro kada top 10, ko god da je, rasprodaje?
Miami…
budi realna….
onakav naslov na Jutarnjem nije bezveze….


Pa ljudi moji jeli ovo moguče če biti od 10:00 na dalje.
Kako bi reko onaj kojeg svi znaju.
Promašio sam cijeli FUDBAL.
Pozdrav!

neznam kaj bi ti rekao…

[bye]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.


Koliko Vam treba da shvatite da nije dobro kada top 10, ko god da je, rasprodaje?
Miami…
budi realna….
onakav naslov na Jutarnjem nije bezveze….


Pa ljudi moji jeli ovo moguče če biti od 10:00 na dalje.
Kako bi reko onaj kojeg svi znaju.
Promašio sam cijeli FUDBAL.
Pozdrav!

neznam kaj bi ti rekao…

[bye]
[/quote]

onda kolega jeste li pročitali taj članak u jutarnjem, jeste li sada mali pametniji??? [lol]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Opi, Opi, Opi……..bog te u šumu okrenuo,pa jel ti nije dosta???????????

peyo

rečenica "da su oni ti koji moraju prvi povuci jesu jer su prvi i najvise pali" je najčešći uzrok zakaj je vulgaris hr investitor ovdje popušil više nego na drugim dionicama.

Dok se Ingra urušava – Igor Oppenheim osniva modnu agenciju!

0
in
Share

Baš se pitam koliko će ovo biti simpatično dioničarima Ingre…

Kako dozaje T-Portal, prvi čovjek Ingre, Igor Oppenheim, osnovao je modnu agenciju!

Evo o čemu je točno riječ….

Tvrtka Evolution media d.o.o. za poslovno savjetovanje i promidžbu, sa sjedištem u Varaždinu, registrirana je među ostalim i za organiziranje modnih revija i tečajeva za manekene, organiziranje natjecanja ljepote, priređivanje muzičkih i estradnih programa i djelatnost radija i televizije. Uz Igora Oppenheima, osnivači tvrtke Evolution media su i braća Danijel i Predrag Brkljač te Vladimir Čeliković, inače Ingrin voditelj odnosa s javnošću.

Braća Brkljač nisu nepoznati u modnoj branši: osnivači su udruge Evolution, koja je u Varaždinu organizirala modne projekte kao što su Modno španciranje i Noć evolutiona, na kojima se predstavljaju domaći mladi dizajneri. Inače, Igor Oppenheim u Ingri je od 1984., a predsjednik uprave je od 2001. godine. U posljednjih deset godina Ingra je prošla put od jedne od naših najuspješnijih građevinskih kompanija do prezadužene tvrtke potresene krizom, koja pokušava kroz dogovor s vjerovnicima isplivati iz financijskih teškoća.

Čini se da je u cijeloj priči Oppenheim samo ulagač, bez velikog operativnog prisustva u radu nove modne agencije.

No, siguran sam da ovo neće izgledati lijepo – Ingra se urušava, a Igor se zabavlja s modom…

Pročitajte još:

@Pozitiva
ja znam sto znam… a ti?
jesi unutra?
kak je?
daj jos malo nagovaraj da je INGRA pick i po…
3 iz top 10 rekli papa a ti kazes da INGRA ima buducnost…
mislim da ces je uskoro vidjet



Očekujem uskoro javno iznošenje imena fondova koji su udruženo učestvovali u rušenju vrijednosti Ingrine dionice u zadnje dvije godine. Za najduže tri mjeseca cijena dionice će biti iznad 30 kuna.
Koliko će te Vi tada imati dionica, ovisi o vašoj vjeri u tvrtku i strpljenju koje ste spremni iskazati u narednom rastu. Trebat će Vam svi "živci" ovoga svijeta da ne prodate u međuvremenu i samo će rijetki uspjeti izdržati taj pritisak koji će biti nametnut.
[cool]

Sve moguće pritiske sam ovdje izdržao pa ču i taj koji slijedi, jedino neznam dali ču idržati onaj pritisak između 50 i 100
Srpljen-spašen
[/quote]
ovih 50 vrlo tesko…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.



Poslije svakog očitovanja na burzi dionica se strmoglavi dolje. Nevjerojatno kako su očitovanja sastavljena bez trunke osjećaja za biznis.
Ovaj naslov je još gori. Ako je već dao ekskluzivni intervju, siguran sam da je mogao uvjetovati naslov istog. Zašto nije inzistirao na naslovu koji ne zvuči ovako defetistički?


Kao što rekoh, poslije svakog očitovanja ili intervjua dionica zaroni u dvocifrenom postotku. Bolje bi mu bilo da šuti dok ne bude imao za objaviti da su ugovorili neki posao.

New Report

Close