INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@himalaja

pa nigdje drugdje nije uvidom u SKDD utvrđen masovan egzodus/bijeg ulagača iz top10 kakav je u petak navečer utvrđen na Ingri….a ta drastična promjena u top10 još nije doživjela svoju paničnu reakciju na burzi….
miriši na napalm …sutra u 10.00 sati

To i jeste cilj postići, taj napalm.

Neznam čija je ona jedinica na mom prethodnom postu, ima svoju težinu.


Vidim da moja ZABA ulazi u TOP 10!

1. to nije ZABA nego običan skrbnički račun u ZABI
2. on NE "ulazi" nego je pukim slučajem tu upao jer je bio ispod 10. pozicije, a kako su oni iznad njega prodavali i ispali iz top10, onda se on u SKDD pomakao prema gore i došao na 10. mjesto

sve u svemu [bye]

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!



Vidim da moja ZABA ulazi u TOP 10!

1. to nije ZABA nego običan skrbnički račun u ZABI
2. on NE "ulazi" nego je pukim slučajem tu upao jer je bio ispod 10. pozicije, a kako su oni iznad njega prodavali i ispali iz top10, onda se on u SKDD pomakao prema gore i došao na 10. mjesto

sve u svemu [bye]
[/quote]
Saleo, iz ovog bi se dalo zaključiti imate uvide u stanje van TOP 10. Ako bi si dali malo truda da proanalizirate gdje je završio "gro" dionica prodani zadnih dana od strane TOP 10, pa da nam to postate ovdje.
Mislim da bi to bio jedan od najčitanijih postova uopće na ovom forumu. Bilo bi to ako zanimljivo i nadasve poučno štivo.

5. ožujak 2012.| Jadranka Dozan
Avansna plaćanja znače brže i jeftinije investicije

Uredno plaćati – trajno
Za Igora Oppenheima iz Ingre pak ključno je rješavanje opće nelikvidnosti i uredno izvršavanje obveza za cijelog trajanja projekata, odnosno plaćanja po tzv. situacijama

Najavljenim bi avansima od 10 posto građevinari malo došli do daha, no ključno je da se obveze uredno izvršavaju i kasnije, po tzv. situacijama
Vlada je ustrajna u najavama rasta gospodarstva u 2012., a sve karte stavlja na investicijski zamah u javnom sektoru. Da bi to mogla biti praktički jedina komponenta s pozitivnim doprinosom BDP-u sugeriraju i prvi ovogodišnji podaci za industriju i robnu razmjenu. Javni sektor, dakle, ne bi smio iznevjeriti s investicijama. Da odstupanja od predviđenih 1,8 milijardi eura (oko 14 mlrd. kuna) budu što manja, trebala bi pripomoći i avansna plaćanja u iznosu do 10 posto

5. ožujak 2012.| Jadranka Dozan
Avansna plaćanja znače brže i jeftinije investicije

Radimir Čačić apostrofira to u svakom istupu o investicijskom planu. Avansima pripisuje važnu ulogu katalizatora. "Ako se uspije stvoriti osjećaj da se nešto dobro događa, onda će se i u privatni sektor vratiti optimizam. Zato sam kao prvu stvar tražio avansno plaćanje. Na milijardu kuna, ako država, recimo, plaća 10 posto, to je 100 milijuna kuna.

@saleo

Ok.Ali ako prodaju tako vjesto onda ocito ima kupac(koji smatra da je cijena jeftina)!

cash je cash,a sve ostalo je sex!


5. ožujak 2012.| Jadranka Dozan
Avansna plaćanja znače brže i jeftinije investicije

Radimir Čačić apostrofira to u svakom istupu o investicijskom planu. Avansima pripisuje važnu ulogu katalizatora. "Ako se uspije stvoriti osjećaj da se nešto dobro događa, onda će se i u privatni sektor vratiti optimizam. Zato sam kao prvu stvar tražio avansno plaćanje. Na milijardu kuna, ako država, recimo, plaća 10 posto, to je 100 milijuna kuna.

I puno nizu cijenu. Samo je pitanje otkuda drzavi novci da plati avansno. Oni imaju ozbiljnih problema da plate ono sto su duzni, a kamo li da placaju unaprijed.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Zanimljiv komentar na portalu Jutarnjeg:

(citat) "ja radim u ingri i mogu samo da kazem da hep i ingra sklapaju poso i da ce dionica ici jako puno gore sijetite me se sto sam napiso kad dode do toga a to ce uskoro sretno svima" (kraj citata)

Ako u tome komentaru stvarno ima istine i fondovi stvarno igraju igru da iz gaća istresu sve strašljivce biti će interesantno vidjeti što će o svemu tome reći institucije koje prate tržište jer je to onda posve jasna koordinirana akcija da se ljude operuša do zadnje. Čista pljačka na djelu.

Ponavljam posve je nelogično da svi ti fondovi stoje od 400 do 4 kn i ne poduzimaju apsolutno ništa i sada kada se pojavljuju informacije o mogućim stvarno pozitivnom riješavanju krize odjednom imaju potrebu naglo izaći van, ali gle čuda u top10 fali tek nešto više od 1,5 % a ne 10 ili 15% koliko su mogli realno istovariti.

Čini mi se gotovo izvjesnim da će se idućih dana sa ostatkom dionica koje imaju ići na žestoko rušenje (kao što se i pumpalo) tim više što se ovdje na forumu koji ipak čitaju svi mali ulagači koji imaju internet radi artiljerijska priprema i uljeva strah na sve strane da se u tome i uspije. Bilo bi stvarno zanimljivo vidjeti ove ispod top10 kako se kreću zadnjih dana, gotovo sigurno bi se iz toga moglo puno toga isčitati što sada ne vidimo.

Nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju, samo osjećaj da tu nešto duboko ne štima u toj očito prljavoj igri. Procijenite sami koliko bi ovo moglo biti moguće.



5. ožujak 2012.| Jadranka Dozan
Avansna plaćanja znače brže i jeftinije investicije

Radimir Čačić apostrofira to u svakom istupu o investicijskom planu. Avansima pripisuje važnu ulogu katalizatora. "Ako se uspije stvoriti osjećaj da se nešto dobro događa, onda će se i u privatni sektor vratiti optimizam. Zato sam kao prvu stvar tražio avansno plaćanje. Na milijardu kuna, ako država, recimo, plaća 10 posto, to je 100 milijuna kuna.

I puno nizu cijenu. Samo je pitanje otkuda drzavi novci da plati avansno. Oni imaju ozbiljnih problema da plate ono sto su duzni, a kamo li da placaju unaprijed.
[/quote]

Ne zanima me odakle im . Samo nek plate da se radi .

Odmah.

E ljudi,svađate se kao mala djeca…..buhuhu…20 stranica i nikakve koristi od toga.
Prvi je rekao ovo,pa drugi tvrdi suprotno i evo,doletava treci nick kojeg skoro nikad nema u raspravama i radi dodatni metež.Par ljudi koji su totalno pozitiva ovdje i imaju nekakvu nadu u INGRU stalno vodi bitku sa ljudima koji ce uvijek naci "nesto" što ne valja ili nije dobro!

Jedni imaju viziju da je INGRA posrnula tvrtka koja ide u stečaj i da ce propast,a drugi vide i usmjereni su na pozitivne stari koje mogu naci.
-I što ako INGRA propadne?!? Ako niste unutra,nemate se zašto brinuti.Nikome se ne sviđa ovo što se događa,ali najviše nama koji smo unutra. "Well,that`s life"
Druka se pad,izvlaci se maksimalno negativnih stvari koliko se moze.Gleda se tko je kupio 50 000,100 000,200 000 komada.Ako netko zeli kupiti milion dionica sa SVOJIM NOVCEM njegova stvar! Svatko ima svoju računicu.Ako nekoga smeta to što on SAM nema hrabrosti da ude unutra,neka se bavi drugim stvarima.Ima i drugih dionica.
Pitam se zašto pozitivni postovi i dobre vijesti dobiju najlošije ocjene?

– Istina, TOP 10 izlazi i to ne vuce na dobro,ali nitko ne zna njihove prave razloge i kakve se misli roje u njihovim glavama.Do svibnja cemo svi znat na cemu smo i tko je bio u pravu.


@saleo

Ok.Ali ako prodaju tako vjesto onda ocito ima kupac(koji smatra da je cijena jeftina)!

Imaju 2, Samby i Miami [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

I.O intervju u Nedjeljnom jutarnjem- čudan, ali kada se bolje promisli ispada da čovijeku nikako ne paše da raste vrijednost dionica koje i sam posjeduje. Optužuje špekulante, dva tri velika igrača- u suštini se boji, ne zna što se zbiva i tko se to navalio da ga makne. kada bi se cijena zabetonirala na 4 kune za njega bi bilo odlično, nema velike trgovine ni straha od novih dioničara. hanfa bi imala šta reći o njegovom drukanju da sruši dionicu. Nije se oglašavao kada je srljala prema 60.000 kuna…..

New Report

Close