INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Sutra će mnogi ,silom prilika postati dugoročni dioničati INGRE
… [bye] [bye] [bye].

Svako gura vodu na svoj mlin.Jutros sam jedva čekao da se otvori trafika da uzmem jutarnji.Tri puta sam čitao od slova do slova.Zaključak-šteta šta Opi nije premijer.Tip je premazan svim mastima.Zanimljivo je da niti jednom riječju nije spominjao ZAŠTO je Ingra rušana sa 20 kuna na 3 kune i tko ju je rušio.A danas su samo- igre špekulanata.Mislim da je baš on prvi špekulant i da je za njega kupovao netko ili njih više od ko zna od kuda.Nije samo tako odletjela u nebo.A šta je kolega primjetio -stala je tamo gdje je i zrušena do prije mjesec dana.Osobno mislim da je još neko uskočio u zaradu i to neko jako blizak Opiju,pa se ograditi mora.Gle ja ne znam kuda će dionica nakon njegovog intervjua,ali da je i dalje u fokusu moga ulaganja-je i to veliko JE.Da li je to špekulacija ili ne ,neka svako prosudi za sebe,ali znam da ne želim biti vani kad dođe vijest iz Opijevog tabora.A ta vijest će naglo povući niz vijesti koje …………..prosudite sami.Hebeš Putina šta je OPI.

peyo

Nazalost Ingra nema fin konstrukciju za sve ug poslove treba bank garancija,a nasuprot sebe sve koji bježe iz top deset,gotovo indetična situacija kao kod Magme,pump and dump..

Lijepo se živjelo nekad. Intervju 9. vlasnika Ingre 2007. godine, koga zanima…
http://www.nacional.hr/clanak/29578/louis-vuitton-u-sahari

Malo jednostavne logike, ali bez garancije da je i točna.

Razgovor s Oppiem ipak otkriva neke zanimljive detalje – tko ih želi vidjeti. Primjerice da je sada politička klima zaista bolja jer više nema oponenta koji ih opstruirao koristeći se pozicijom moći kao polugom (bivša min.građ).

Ali priča (toga nema u novinama) je drugačija i zbog premijerove čvrste namjere da ispoštuje SVE ugovorene obveze države. Sjetite se Milanovićeve odluke da poštuje postojeće (iako za RH štetne) ugovore sa Vatikanom – naravno do revizije. To indirektno znači da će svi oni koji imaju ili budu imali ugovorne odnose sa državom imati i neku garanciju ispunjenja ugovorenih obveza. Nadalje to znači da će i svi sadašnji dugovi koje Ingra potražuje iz tog smjera morati biti rješeni na neki način, pa je moguće i to uključeno u one tri opcije o kojima još uvijek ne znamo ništa, a koje sa starom ekipom na vlasti jednostavno nisu bile moguće.

Problem nepoštivanja obveza Oppi naglašava kao značajan razlog lošeg stanja i tu je potpuno u pravu. To će se mijenjati i naravno treba vremena da se to u praksi i osjeti, ali se više ne može zaustaviti. Ljudi bliski premijeru znaju da se drži dogovora i isto to traži od svih svojih suradnika. Dakle sušta suprotnost starom načinu vođenja države na isključivo mafijaški način gdje su mogli profitirati samo mazalice i podobni. Naravno da mafija neće nestati preko noći (neće nikada), ali već i ovo je dobar znak promjene u pozitivnom smjeru.

A najavljeni projekti vlade će se morati pokrenuti jer država nema previše izbora kako pokrenuti zamašnjak posustale privrede nego da krene od stvari koje se mogu realativno brzo realizirati, a u toj priči građevina i energetika nose pozamašan udio. Hoće li to Ingra znati iskoristiti – zaključite sami.

Što se tiče pokazatelja stanja top 10 – smanjenje od 1% nije ono što se želi prezentirati kao totalna katastrofa jer je u obrtaju bilo 20x više dionica i da se htjelo moglo se izaći sa puno više od 1%. To se ipak nije dogodilo pa nije jasna logika RBA (osim možda kao manipulacija tržištem) jer je ukupna količina novca do koje je prodajom došao za jedan mirovinski fond jedva dovoljno za pokrivanje njihovih vlastitih dnevnih troškova za WC papir s obzirom koliko su do sada napravili sr… (karikiram da se tko ne uvrijedi [wink]).

S druge strane svi koji manipuliraju strahom investitora od jakog pada pa ga žestoko zagovaraju vrlo vjerojatno su (trenutno) bez dionica Ingre jer zašto bi bili IN ako zagovaraju pad i zašto bi ovdje pisali u negativnom kontekstu, a zapravo ne žele biti opet IN? Stoga – paradoksalno je da su zapravo vrlo iskreni ako znate što je prava poruka.

Cijenom dionice će gotovo izvjesno ostati volatilna, jer to odgovara traderima koji na taj način zarađuju, a na nama je da procjenimo što nam je činiti u datim okolnostima. Jer informacije ipak postoje, a tko će ih kako interpretirati ovisi samo o njemu/njoj.

Primjerice i samo obična ocjena nečijeg posta vam ukazuje na to što misle oni koju su IN i oni koji su OUT (a žele biti IN) jer je zamjetno da sada navijači za pad dobijaju vrlo pozitivne ocjene, a sve su to dobre informacije onome tko ih zna čitati.

Vidim da opet ima podosta pojedinaca koji drukaju na pad…Opi vam šalje jasan signal…zato ljudi ne nasjedajte na priproste provokacije!!!! Pametnom dosta… [thumbsup] [thumbsup]

Ovo nije nagovor na kupnju niti prodaju..

http://hr.seebiz.eu/infrastruktura/igor-oppenheim-nema-razloga-za-ovakav-uzlet-dionica-ingre/ar-28262/ 🙂 🙂

Žao mi ovih koji su ostali zaglavljeni u Ingri.


..Opi vam šalje jasan signal….

šalje, da…da mu je frka i panika sutrašnjeg otvaranja ZSE!

Sutra otvoriti stranicu zse i čekati…

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


Nazalost Ingra nema fin konstrukciju za sve ug poslove treba bank garancija,a nasuprot sebe sve koji bježe iz top deset,gotovo indetična situacija kao kod Magme,pump and dump..

Zato postoji habor [bye]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

@med i mljeko,strpljen spašen,hanfa,veliki,uprava,fondovi,

New Report

Close