INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Očekujem uskoro javno iznošenje imena fondova koji su udruženo učestvovali u rušenju vrijednosti Ingrine dionice u zadnje dvije godine. Za najduže tri mjeseca cijena dionice će biti iznad 30 kuna.
Koliko će te Vi tada imati dionica, ovisi o vašoj vjeri u tvrtku i strpljenju koje ste spremni iskazati u narednom rastu. Trebat će Vam svi "živci" ovoga svijeta da ne prodate u međuvremenu i samo će rijetki uspjeti izdržati taj pritisak koji će biti nametnut.
[cool]

Sve moguće pritiske sam ovdje izdržao pa ču i taj koji slijedi, jedino neznam dali ču idržati onaj pritisak između 50 i 100
Srpljen-spašen

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

ponavljate jedno te isto milion puta iz dana u dan, pa pobogu čemu više, ako vjerujete u dionicu,ne morate u to uvjeravat druge,ako hoće prodat neka prodaju… više mi ovo sliči da na ovaj način hrabrite sami sebe, jer ne vidim drugog razloga ponavljanju već rečenoga danas,jucer,prekjučer…

idući tjedan će bit bolje...

Pa dobro šta još nitko nije pročitao zornjak??

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

http://www.jutarnji.hr/igor-oppenheim–ingra-se-super-drzi—-s-obzirom-na-ostatak-sektora/1011092/

Kakav naslov takva prodaja!

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

ma naslov nema veze sa ostatkom teksta koliko sam tu pročitao


Očekujem uskoro javno iznošenje imena fondova koji su udruženo učestvovali u rušenju vrijednosti Ingrine dionice

dosta ti je pratiti top10….tamo svaki tjedan netko ispadne van, a pojavi se onaj tko je do tada bio na 11. mjestu [bye]

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje

Danas je ARENA bila prepuna , prema interesu i premalena .

http://www.jutarnji.hr/igor-oppenheim–ingra-se-super-drzi—-s-obzirom-na-ostatak-sektora/1011092/


Očekujem uskoro javno iznošenje imena fondova koji su udruženo učestvovali u rušenju vrijednosti Ingrine dionice u zadnje dvije godine. Za najduže tri mjeseca cijena dionice će biti iznad 30 kuna.
Koliko će te Vi tada imati dionica, ovisi o vašoj vjeri u tvrtku i strpljenju koje ste spremni iskazati u narednom rastu. Trebat će Vam svi "živci" ovoga svijeta da ne prodate u međuvremenu i samo će rijetki uspjeti izdržati taj pritisak koji će biti nametnut.
[cool]

Poštovani kolega, ti a i mnogi drugi znate da se ja godinama bakćem sa raznoraznim drukerim koji su pisali protiv INGRE. Nažalost obistinilo se ono što su pisali premda nisu bili stručnjaci već su samo bili u kešu ili su kratili pozicije i željeli su jeftinije kupiti. Poslije si se pojavio ti i pozitiva a nedavno peyo i neki sitni igrači koji dva dana pišu jedno a dva sasvim drugo. Uvjerio sam se i sam da cijenom diktiraju špekulanti a pomažemo im i mi svojim potezima koji im idu na ruku. To se vidjelo i u ovom rastu od 4-12,75, kao i potonjem u padu do 8. I dalje sam dugoročnog uvjerenja da će INGRA za 2-3 godine i preko 100 kn. No to što kažete pred kraj posta (samo će rijetki uspjeti izdržati taj pritisak koji će biti nametnut), to je i GLAVNI problem što taj pritisak mnogima odgovara pa ga pojačavaju prodajom, kupovinom na nižoj razini pa opet kraćenjem na nižoj. Netko je provukao tu tezu da je to pametno i problem tu počinje. Još mnogima nije jasno da nema zarade kad pada konstantno već kad konstantno ali lagano raste.
Zato sumnjam u iduće dane i kretanje cijene iako mislim da se do 4 ili ispod neće doći. Mnogima je u sjećanju nedavni skok od preko 200% i ako krene dole kupovaće se u velikim količinama već na 7 a na 6 ili 5 da ne govorim, premda sumnjam da će se na 5 ikada više trgovati. Ako i da to će biti u mizernim količinama.
Moj prijedlog, pustimo špekulante neka nama prodaju po nižoj cijeni a nedajmo se navući da mi prodajemo njima. Tada će brzo shvatiti da nema smisla i da trebaju vratiti cijenu na veće nivoe gdje je veća likvidnost i mogućnost špekuliranja i prikupljanja.
Preživio sam 3,80 i ništa me nemože iznenaditi. Dugoročni sam investitor i čekam 100 i više…….

neće uvijek biti ovako.

INVESTICIJSKI PLANOVI

HEP planira graditi hidroelektrane triput jače od hrvatske polovice nuklearke Krško
Uz Omblu, u HEP-u planiraju i proširenje hidroelektrane Dubrovnik za još oko 300 MW, velike akumulacije Kosinj s pratećom elektranom snage oko 60 MW

Ingra se dobro, super drži s obzirom na ostatak sektora – zaključuje.

Brojke do kojih se u javnosti može doći govore kako je Ingra nedavno, u siječnju obavijestila Zagrebačku burzu da više ne može plaćati svoje dugove. U istoj se jednadžbi nalaze i brojke koje govore kako se više duguje Ingri no što Ingra duguje drugima, a tu su i 60 milijuna eura teški ugovori koje je Ingra potpisala prošle godine s raznim naručiteljima. To znači da su pred njom poslovi, time i izlazak iz neugodne situacije. Doda li se tome i dovršetak, finaliziranje ugovora za nove poslove vrijedne još 240 milijuna eura, koliko bi Ingra trebala zaraditi, teško je reći da je Ingra na umoru. Ali, da je u teškoj fazi, jest. Naravno, ništa se od toga ne može ni naslutiti u zgradi Ingre. Mir, tišina, niz zatvorenih vratiju iza kojih su ljudi zadubljeni u planove i nacrte. Na kraju hodnika na prvom katu je soba Igora Oppenheima. Malo suviše složena i pospremljena, s brojnim fasciklima na radnom stolu i ugašenim stereom. No, možda je riječ o ukusu, a možda je to samo slika za goste. Ako jest namještaljka, bilo bi super da otkačenje znači divljanje iz zvučnika.

Oppenheim ne voli govoriti o svojim brojkama. Zna da je pola svakog propitivanja o poslu zlurada zavist, ali će u razgovoru ipak reći kako Ingri danas koristi to što može na godišnjoj razini računati na 7,5 milijuna eura za Arenu, od čega dio ide banci, ali dio ostaje kompaniji. Nevoljko će pričati o tome kako izgleda utjerivanje novca, koliko je mučan proces u kojem se novac prebacuje iz državne riznice i kreće na put na kojem uvijek nešto zapne da bi tek na kraju stigao na račun Ingre.Vaš link

Intervju nista posebno,napisalo se sve što se znalo do sada…

Meni osobno najzanimljiviji dio: "Doda li se tome i dovršetak, finaliziranje ugovora za nove poslove vrijedne još 240 milijuna eura" [pray]

Jutarnji…
U članku postoji samo jedna KRIVA REČENICA – koja bi čitatelje mogla dovesti u zabludu……ništa drugo…..
Nakon svega Igor je smogao snage za razgovor , što je dobro..
NIje jedini kojeg je HDZ reketirao……

Postalja se pitanje, da li je članak prije objave, Igor pročitao i odobrio. Mislim da nije…a trebao je.
Izlazak velikih je zbog javne kritike i povrede zakona u ulaganjima fondova, a ne zbog firme……

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close