INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…ova dionica je meni prije par mjeseci bila veliki hazard, više mi nije , bez obzira što će netko reći da su počela iskrcavanja iz top 10 (pa što onda, netko i kupuje i dolazi novi top 10) …

Ja sam šokiran ovakvim razmišljanjem!
Pa najveći dioničari bježe iz ove dionice,a nitko novi ne ulazi i ne kupuje! najveći dioničar koji je bio 1. u top10 sve je rasprodao i ispao van….Erste je koliko vidim također ispao van…OMF rasprodaje kao lud i uskoro će i on ispasti van top10…. a nitko novi ne ulazi iako 10.-i ima malu količinu! Ovdje nema nikakvih novih kupaca, ovdje je do sada neviđena DISTRIBUCIJA dionica od velikih igrača prema malima! I to svi bježe van pri cijeni od 8 kn ili niže iako su dionice plaćali po čak 200-400 kn!
I nikome to nije čudno niti sumnjivo? Sjetite se samo MAGME kad je na 6 kn bio također izlazak ulagača iz top10, a sad je MGMA na 1 kn!

Pogledajte koliko % dionica sada drži top10, a koliko je držao prije 2 mjeseca! NEMA tajnih velikih kupaca, samo bježanija!
Pandan onoj poznatoj "tko je jamio -jamio", ovdje glasi: "TKO JE ISKIPAO-ISKIPAO" jer sutra možda više neće imati kome….pamet u glavu, čuvajte ljudi svoje novce jer imam osjećaj da se ovdje sprema nešto gadno!
[/quote]

meni je žao što si šokiran mojim razmišljanjem ,a li to je tvoj problem, tu ti ne mogu pomoći.
PBZ je izlazio zbog nevolje tal.banaka i povlačenja kapitala.Erste izašao cca od 100.000 kom. pa što onda ? tko ti kaže da neće ponovo kupovati na manjim razinama ,ako naravno, do toga dođe? ili na većim , što me ne bi čudilo, kako naši mirovinci rade?I kako ne ulazi novi u top 10 ? pa dobili smo novoga sa 267903 kom. ali je to malo?i ne bježe svi van , ima ih koji skupljaju , jer očekivanja su velika…..a to , ako je netko kupovao na 200-400 , hebi ga , teški zaheb , ali shit happens.ingru uspoređivati sa magmom je stvarno bez veze ……
a ovo za pamet u glavu i čuvati svoje novce , to je jedino čime se s tobom slažem .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

dok god ne shvatite da je ovo trejderska dionica gubit cete ovdje novce …. [bye]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Kaj je bolje više ili manje tradera ? Čak i neke veće firme zapošljavaju profesionalne tradere da ulijevaju likvidnost.

Dajte neka neko ko moze sutra kupi Jutarnji list i neka stavi sliku stranice od intervjua sa Igorom

Ja sam bez para! [pray]

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy


Ako ništa drugo sada bar znamo da su fondovi imali svoje prste u pokretanju lavine dosada neviđenog trgovanja Ingrom, ali još nije posve jasno čemu tolika tutnjava za tako mali vidljivi konačni efekt. Nakon premalog smanjenja portfelja RBA i pojave ZABA u top 10 sa očito premalo dionica za uvjerljivu priču o preuzimanju ili nekoj ciljanoj akumulaciji (distribuciji) jasnije je kako ovdje ima jako puno "malih" nekoordiniranih i vrlo nervoznih prstiju na okidaču svjesnih potencijalne zarade/gubitka koja ovdje leži što objašnjava veliki obim trgovine bez suvislog cilja osim da se trejda. Za sada potres (još) nije proizveo očekivani tsunami.

No da su stvari zaista tako loše kao što to dežurni katastrofičari sugeriraju – zašto bi onda u svoj toj gužvi prodavao samo jedan iz top10 i zašto bi prodao samo manji dio toga kada je mogao bez problema utopiti sve što je imao i to pumpajući cijenu i na više od dosegnutog maksimuma u ovom krugu? Očito ta priča ne stoji na dobrim temeljima – ništa više nego kada su stvari bile zapravo puno lošije i neizvjesnije nego sada. Imam dojam da fondovi zapravo nemaju pojma što napraviti u ovakvim nejasnim okolnostima, ali su kad je već krenulo kreševo odlučili malo podgrijati juhicu, što im ne bi bilo prvi put – jer možda im je jednostavano bilo dosadno pa da malo potpale vatricu tamo gdje očito samo iskrica treba da sve eksplodira.

A sve ovo je iznjedrlio i neke nove informacije koje prije nisu bile poznate. Naime izvjesno je da uprava još uvijek nije načisto sa time kakva budućnost stoji ispred firme, pogotovo ako im ovo što sada što pokušavaju opet ne uspije (što je nažalost moguće). Oprečnim izjavama su napravili puno štete pa je zadnji službeni dopis vjerojatno pokušaj da se stane na loptu i razjasni situacija koja je zapravo i dalje vrlo neizvjesna jer nema garancije da će to što pokušavaju i uspjeti. A u uvjetima kada se netko bori za opstanak sama cijena dionice je zapravo sporedna stvar osim za tradere koji imaju fantastičnu priliku zaraditi (ili popušiti).

Ostaje izvjesno da je rizik još uvijek popriličan i to će i dalje djelovati na dinamiku kretanja cijene dionice sve dok se konačno ne pojave jasni pokazatelji smjera. U tom smislu ni 4 ni 16 kn nisu odraz nikakve stvarne buduće vrijednosti nego čista špekulacija. Kako god i dalje mislim da se Ingra dugoročno itekako može isplatiti jer je ekipa u firmi još uvijek poprilično motivirana da preživi što se ne može uspoređivati sa drugim naizgled sličnim slučajevima koje nemaju ni blizu sličnu situaciju. Jer upravo s osnove bitno izmjenjenih okolnosti okoline i ukupnu investicijsku klimu šanse da uspiju su sada bitno veće nego prije nekoliko mjeseci. Nekima je i to dovoljno da procjene isplati li se riskirati ili ne.


Jedan od pametnijih postova ,a dobio ocjenu 15 %…stotka od mene [thumbsup]



sutrasnji jutarnji ce bit interesantan

..zbog radi čega će bit interesantan??
[/quote]
zbog opia.

inace ako se nezna naslov je
MOJA ISTINA O PROPASTI INGRE
dakle jel sad jasno zasto je pbz izasao a vjerojatno i raif..,

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

http://www.intercapital.hr/o-intercapitalu/o-intercapitalu-2/
[/quote]

Ova slika govori mi više od hiljade pustih riječi na ovim forumima i po medijima .. Ženska stoji bespomoćno zarobljena u praznim prostorijama korporativnog zdanja i s visoka, a opet nekako sva malena i osamljena, gleda vani kroz prozor … u život i još jedini onaj odsjaj koji nešto obećava, svjetlost, Sunce. Ona želi van …
A ako su u Interkapitalu toliko slabo kreativni da su fotografiju za svoje site skinuli sa stock photos, koja nema apsolutno nikakve veze sa našom zemljom i kulturom, sumnjam da će biti išta kreativniji sa Ingrom ..

Osobno, već sada imam u glavi čitav koncept kako bi se Ingra mogla izvući a na način da to bude win – win situation i za daljnji razvoj, i za vjerovnike i za radnike i za dioničare. Medjutim normalno, mene nitko nikada neće ni pitati za mišljenje, tako da je jedino što ovdje vidim kao mogući spas, izdavanje nove emisije dionice.
Ono što će se desiti prije će biti podizanje maksimalno koliko će ići, da cijena bude što veća pred Split.

Prije toga će dakako traderi rušiti barem do 6, ako ne i na 4, tako da mogu pobrati vrhnje do kraja na slijedećem pumpanju u režiji PR-ovaca. I to je sve od mene dame i gospodo, ovo je hazard br 1 dionica ZSE, a dok ima toliko fundamentalno podcijenjenih dionica koje necu nabrajati ovdje da ne ispadnem druker , glupo je ovdje ulagati . 200 do 300 % rast ce se vrlo brzo odvijati na još nekim 90 % manje riskantnim dionicama, i očekujem sve veći priljev kapitala ulagača tamo, a time i sva manji interes ovdje.
Ok, kupit cu i sam 1000, dvije kom kad još padne, ali po 8 ulaziti uz ovakav rizik, da bih dočekao 16 kojih nikada možda neće i doći, i pritom izgubiti dvije godine života u smislu živciranja i gledalice, kada mogu skulirano ubost bilo šta od dionica odličnih kompanija sa mnoštvom zadržane dobiti, jako malo zaduženja i dobiti , ili barem jake likvidnosti u poslovanju, a koje se sada dijele džabe, glavno pitanje mi je uvijek ..

Zašto ?

Hazard, uzbudjenje, brza zarada .. ? A nema vam toga na burzama u zbilji, to je onda čisti gambling, uzmeš jednom , dvaput, i treći put odeš do kraja i ostaneš na cesti ili uvaljan u blato dugova.
A možeš lijepo gospodski zabijati golove za golovima drugdje ..

Ljudi dok ste se vi zabavljali Ingrom mi smo skinuli sav HMST po 54 kn prosjeka .. Eto, sad nam je već lijepo odradio i moguce je da ide dalje, ili barem ostane tu gdje je. A rizik dok sam kupovao i nivo stresa bio mi je ravan onome dok sa starom Mamiyom tražim novu lokaciju za snimanje neke duže ekspozicije na f22 po uzoru na Ansela Adamsa, diljem hrvatskih krajolika, krajobraza, ljepote prirode ..

Eto, to je što vama fali ovdje, a druge dionice nam to još uvijek nude – ljepota, smirenost, zdrav duh u zdravom tijelu .. Uvijek mi je kod ulaganja najvažnija – Vizija. Ako ne vidim ljude i viziju ispred njih, onda ja ne vidim ništa. Pa sve i da je cijena jednu kunu kao kod Magme. Kada bi se više ljudi držalo takvih smjernica pri ulaganjima možda bi danas neke državne kompanije još uvijek bile u rukama malih dioničara, gradjana i sindikata. i mi bi odredjivali jel idu u prodaju ili ipak ne. A ne bi pobjedjivao interes krupnog bavarsko-židovsko-britanskog kapitala, Suiss banaka i sličnih ..
Ingra je distrakcija, tek jedna obična distrakcija, zbog koje je prošli tjedan ulagateljima promakao niz bisera poput Zlatnog Rata, HMST-a, Finvesta i slicnih na najnizim povijesnim cijenama, i tako ce biti i dalje .. vjerujte mi , uzeo sam ok lovu na Ingri, i na kraju sam zaigrao opet i popušio nekoliko puta po manje , i iako sam izašao u plus, osjećaj mi je bio kao da me nešto pregazilo, prožvakalo i ispljunulo.
POKER AUTOMAT, ništa više ..

Sretno i sjetite se – 8 kunasta Ingra moze lako ici na 16, samo kroz dr

Evo kolega za jedan od rijetkih pametnijih postova ovdje dobio si ocjenu 2 %…što se uopće trudiš…neki nikad ne žele realno sagledati stvar 🙂

evo vam slike…

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

[/quote]
zbog opia.

inace ako se nezna naslov je
MOJA ISTINA O PROPASTI INGRE
dakle jel sad jasno zasto je pbz izasao a vjerojatno i raif..,

[/quote]

Kolega dali ste kupili današnji Jutarnji. Ako jeste nemojte onda širiti dezinformacije. Ako neznate u novinarstvu naslovi prodaju novine ma kakvi god oni bili istiniti ili neistiniti.
Istina je da piše u naslovu "Moja istina o propasti Ingre" ali isto tako piše ispod naslova "Prvi istup u medijima nakon spekulacija o propasti građevinskog giganta".
Tu bi dao važnost spekulacijama.

Mi možemo nagađati ovo ili ono ali sutra ćemo saznati štp nam ima Opi za kazati.
Pozdrav




…ova dionica je meni prije par mjeseci bila veliki hazard, više mi nije , bez obzira što će netko reći da su počela iskrcavanja iz top 10 (pa što onda, netko i kupuje i dolazi novi top 10) …

Ja sam šokiran ovakvim razmišljanjem!
Pa najveći dioničari bježe iz ove dionice,a nitko novi ne ulazi i ne kupuje! najveći dioničar koji je bio 1. u top10 sve je rasprodao i ispao van….Erste je koliko vidim također ispao van…OMF rasprodaje kao lud i uskoro će i on ispasti van top10…. a nitko novi ne ulazi iako 10.-i ima malu količinu! Ovdje nema nikakvih novih kupaca, ovdje je do sada neviđena DISTRIBUCIJA dionica od velikih igrača prema malima! I to svi bježe van pri cijeni od 8 kn ili niže iako su dionice plaćali po čak 200-400 kn!
I nikome to nije čudno niti sumnjivo? Sjetite se samo MAGME kad je na 6 kn bio također izlazak ulagača iz top10, a sad je MGMA na 1 kn!

Pogledajte koliko % dionica sada drži top10, a koliko je držao prije 2 mjeseca! NEMA tajnih velikih kupaca, samo bježanija!
Pandan onoj poznatoj "tko je jamio -jamio", ovdje glasi: "TKO JE ISKIPAO-ISKIPAO" jer sutra možda više neće imati kome….pamet u glavu, čuvajte ljudi svoje novce jer imam osjećaj da se ovdje sprema nešto gadno!
[/quote]

meni je žao što si šokiran mojim razmišljanjem ,a li to je tvoj problem, tu ti ne mogu pomoći.
PBZ je izlazio zbog nevolje tal.banaka i povlačenja kapitala.
[/quote]

Nije izlazio PBZ nego PBZ Invest odnosno njegovi OIF-ovi. Intensa nece dobiti nikakav novac prodajom dionica INGRA-e jer ih ne posjeduje. PBZ Invest upravlja fondovima koji su prodavali dionice INGR, ali nije vlasnik udjela.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


evo vam slike…

Ček, ček, Vi kolega mislite da će u članku pisati da ingra propada i da je Opi sazvao tiskovnu konferenciju da bi im to obzdanio, u početku sam mislio da se šalite ali sad vidim da vi to ozbiljno mislite, pa lijepo vam piše naslov MOJA istina o propasti ingre znaći da želi objasniti da to nije istina, kužite???? [lol]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


zbog opia.

inace ako se nezna naslov je
MOJA ISTINA O PROPASTI INGRE
dakle jel sad jasno zasto je pbz izasao a vjerojatno i raif..,

[/quote]

Kolega dali ste kupili današnji Jutarnji. Ako jeste nemojte onda širiti dezinformacije. Ako neznate u novinarstvu naslovi prodaju novine ma kakvi god oni bili istiniti ili neistiniti.
Istina je da piše u naslovu "Moja istina o propasti Ingre" ali isto tako piše ispod naslova "Prvi istup u medijima nakon spekulacija o propasti građevinskog giganta".
Tu bi dao važnost spekulacijama.

Mi možemo nagađati ovo ili ono ali sutra ćemo saznati štp nam ima Opi za kazati.
Pozdrav
[/quote]
[thumbsup]

New Report

Close