INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nediljni jutarnji
ahahah

10 kuna sve vam piše

Postanite Eu-robovi

Sutra veliki intervju u Jutarnjem s Opijem.Baš me
zanima što će reći.Možda bude štogod konkretno?


…ova dionica je meni prije par mjeseci bila veliki hazard, više mi nije , bez obzira što će netko reći da su počela iskrcavanja iz top 10 (pa što onda, netko i kupuje i dolazi novi top 10) …

Ja sam šokiran ovakvim razmišljanjem!
Pa najveći dioničari bježe iz ove dionice,a nitko novi ne ulazi i ne kupuje! najveći dioničar koji je bio 1. u top10 sve je rasprodao i ispao van….Erste je koliko vidim također ispao van…OMF rasprodaje kao lud i uskoro će i on ispasti van top10…. a nitko novi ne ulazi iako 10.-i ima malu količinu! Ovdje nema nikakvih novih kupaca, ovdje je do sada neviđena DISTRIBUCIJA dionica od velikih igrača prema malima! I to svi bježe van pri cijeni od 8 kn ili niže iako su dionice plaćali po čak 200-400 kn!
I nikome to nije čudno niti sumnjivo? Sjetite se samo MAGME kad je na 6 kn bio također izlazak ulagača iz top10, a sad je MGMA na 1 kn!

Pogledajte koliko % dionica sada drži top10, a koliko je držao prije 2 mjeseca! NEMA tajnih velikih kupaca, samo bježanija!
Pandan onoj poznatoj "tko je jamio -jamio", ovdje glasi: "TKO JE ISKIPAO-ISKIPAO" jer sutra možda više neće imati kome….pamet u glavu, čuvajte ljudi svoje novce jer imam osjećaj da se ovdje sprema nešto gadno!

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

A zašto bi nama bilo važno ponašanje nekoga tko je kupovao na 400 kuna a prodaje na 8 kn?Može nam biti jedino kontraindikator.

Ostajem u Hrvatskoj jer volim izazove, a nema većeg izazova nego pokušati preživjeti u Hrvatskoj!



…ova dionica je meni prije par mjeseci bila veliki hazard, više mi nije , bez obzira što će netko reći da su počela iskrcavanja iz top 10 (pa što onda, netko i kupuje i dolazi novi top 10) …

Ja sam šokiran ovakvim razmišljanjem!
Pa najveći dioničari bježe iz ove dionice,a nitko novi ne ulazi i ne kupuje! najveći dioničar koji je bio 1. u top10 sve je rasprodao i ispao van….Erste je koliko vidim također ispao van…OMF rasprodaje kao lud i uskoro će i on ispasti van top10…. a nitko novi ne ulazi iako 10.-i ima malu količinu! Ovdje nema nikakvih novih kupaca, ovdje je do sada neviđena DISTRIBUCIJA dionica od velikih igrača prema malima! I to svi bježe van pri cijeni od 8 kn ili niže iako su dionice plaćali po čak 200-400 kn!
I nikome to nije čudno niti sumnjivo? Sjetite se samo MAGME kad je na 6 kn bio također izlazak ulagača iz top10, a sad je MGMA na 1 kn!

Pogledajte koliko % dionica sada drži top10, a koliko je držao prije 2 mjeseca! NEMA tajnih velikih kupaca, samo bježanija!
Pandan onoj poznatoj "tko je jamio -jamio", ovdje glasi: "TKO JE ISKIPAO-ISKIPAO" jer sutra možda više neće imati kome….pamet u glavu, čuvajte ljudi svoje novce jer imam osjećaj da se ovdje sprema nešto gadno!
[/quote]

Posslije ovakvih katastrofic razmišljanja cijena dionice obično poraste .

Sutra imamo veliki intimni interview direktora Ingre u jutarnjem .

ma gledajte…. iz ingre su saopćili da imaju problem samo s arenom tj. nisu u mogućnosti servisirati kamate i glavnicu kredita
… u ugovor o zakupu arene piše da vlada RH i grad zg imaju obvezu plaćati godišnje 7,2 mil eura plus porez a 2016 godine imaju pravo otkupiti arenu za 80,2 mil eura… ako neće plaćati slijedi tužba i ovrha na računu dužnika tj. prisilna naplata a kako znamo i vlada RH i grad ZG imaju prihode

… apsurd je da da vlada RH i grad zg plaćaju kamatu od 9% na iznos od 80 mil eura što je cijena koju će platiti 2016 god a ako je sad otkupe mogu se zadužiti kod tih istih banaka uz kamatu od recimo 5,25 % ( po istoj se kamati zadužila vlada RH prije par dana ) i time će uštedjeti minimum 3 mil eura
tj. na 80 mil eura kamata od 5% iznosi 4 mil eura a sad plaćaju 7,2 mil eura
…ako se kojim slučajem to ne ostvari tj. ako ne bude prijevremenog otkupa investitori banke ,mirovinski fondovi će otkupiti arenu a vlada će umjesto ingri morati plaćati njima ili nekom trećem ali plaćati moraju jer arena mora ostati otvorena i raditi
…ako davor ima utjecaja u rusiji jel itko misli da stipe nema utjecaj kod kuće
… ovo nije nikakav nagovor ovo su činjenice …imajte na umu da za 2/3 ingrinog duga jamči vlada RH i grad zg
… i ako možete prestanite pisati po 10-tak postova dnevno pogotovo ovi što vjeruju u ovu dionicu…
… kak bi napiso jedan od kolega " stojte mi dobro"…

DAJ PET !!!

@borism
Rađe u ponedjeljak uložiti 10kn u dionicu nego u novine [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

sutrasnji jutarnji ce bit interesantan

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Ako ništa drugo sada bar znamo da su fondovi imali svoje prste u pokretanju lavine dosada neviđenog trgovanja Ingrom, ali još nije posve jasno čemu tolika tutnjava za tako mali vidljivi konačni efekt. Nakon premalog smanjenja portfelja RBA i pojave ZABA u top 10 sa očito premalo dionica za uvjerljivu priču o preuzimanju ili nekoj ciljanoj akumulaciji (distribuciji) jasnije je kako ovdje ima jako puno "malih" nekoordiniranih i vrlo nervoznih prstiju na okidaču svjesnih potencijalne zarade/gubitka koja ovdje leži što objašnjava veliki obim trgovine bez suvislog cilja osim da se trejda. Za sada potres (još) nije proizveo očekivani tsunami.

No da su stvari zaista tako loše kao što to dežurni katastrofičari sugeriraju – zašto bi onda u svoj toj gužvi prodavao samo jedan iz top10 i zašto bi prodao samo manji dio toga kada je mogao bez problema utopiti sve što je imao i to pumpajući cijenu i na više od dosegnutog maksimuma u ovom krugu? Očito ta priča ne stoji na dobrim temeljima – ništa više nego kada su stvari bile zapravo puno lošije i neizvjesnije nego sada. Imam dojam da fondovi zapravo nemaju pojma što napraviti u ovakvim nejasnim okolnostima, ali su kad je već krenulo kreševo odlučili malo podgrijati juhicu, što im ne bi bilo prvi put – jer možda im je jednostavano bilo dosadno pa da malo potpale vatricu tamo gdje očito samo iskrica treba da sve eksplodira.

A sve ovo je iznjedrlio i neke nove informacije koje prije nisu bile poznate. Naime izvjesno je da uprava još uvijek nije načisto sa time kakva budućnost stoji ispred firme, pogotovo ako im ovo što sada što pokušavaju opet ne uspije (što je nažalost moguće). Oprečnim izjavama su napravili puno štete pa je zadnji službeni dopis vjerojatno pokušaj da se stane na loptu i razjasni situacija koja je zapravo i dalje vrlo neizvjesna jer nema garancije da će to što pokušavaju i uspjeti. A u uvjetima kada se netko bori za opstanak sama cijena dionice je zapravo sporedna stvar osim za tradere koji imaju fantastičnu priliku zaraditi (ili popušiti).

Ostaje izvjesno da je rizik još uvijek popriličan i to će i dalje djelovati na dinamiku kretanja cijene dionice sve dok se konačno ne pojave jasni pokazatelji smjera. U tom smislu ni 4 ni 16 kn nisu odraz nikakve stvarne buduće vrijednosti nego čista špekulacija. Kako god i dalje mislim da se Ingra dugoročno itekako može isplatiti jer je ekipa u firmi još uvijek poprilično motivirana da preživi što se ne može uspoređivati sa drugim naizgled sličnim slučajevima koje nemaju ni blizu sličnu situaciju. Jer upravo s osnove bitno izmjenjenih okolnosti okoline i ukupnu investicijsku klimu šanse da uspiju su sada bitno veće nego prije nekoliko mjeseci. Nekima je i to dovoljno da procjene isplati li se riskirati ili ne.


sutrasnji jutarnji ce bit interesantan

sasvim irelevantno, zaista ne znam koga još zanimaju takve prazne izjave…još jedno u niz obećanja bolje budućnosti dok mu ulagači iz top10 masovno rasprodaju dionice i bježe iz Ingre…isto kao i objava neki dan da razmatraju varijante kojima će doći na put koji vodi na put izlaska iz krize…da nije tužno bilo bi smiješno

moji postovi nisu savjet za kupnju ili prodaju dionica nego moje osobno mišljenje


sutrasnji jutarnji ce bit interesantan

..zbog radi čega će bit interesantan??

k ching 🙂
k ching 🙂
It’s all about money 🙂

Moji instinkti mi govore da je bilo dobro vratiti se ovdje sada, pa sam se vratio.
Mogu govoriti o grafovima, investicijama, rastu crobexa od 100 bodova, činjenice pro i contra firme, ali ja bih samo rado podsjetio da za svaki gubitak/dobitak ne snisi odgovornost veliki fond ii recesija ili tržište nego ulagač i njegova točna/riva procjena kretanja trenda 🙂

Svima vam želim sreću i uspjeh, i ovu dionicu uistinu volim, od cijelog zse-a otkada se "igram" mi je donijela najviše.

Sjetite se ja sam mali i relativno novi u ovome, možda nemam pojma, sami donosite svoje odluke.
Želim vam svima sreću, zdravlje i k ching k ching 🙂

New Report

Close