INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ovo što su u utorak prodavali iz top 10 je za mene bilo sasvim očekivano. Ima ovdje u zadnje vrijeme dosta "pretumbacija" iz MF u raznorazne IF-ove.

… koji se ne nalaze u TOP 10 već… Jesam li u pravu? [wink]

@ himalaja
naravno da si u pravu, samo dok to neki ovdje skuže dionica već odradi 100%

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Logično je da pošto MF-ovi na ovoj cijeni ne mogu kupovati Ingru, ali mogu je prodavati. A ovi što je kupuju od njih, moći će im poslije prodavati na cijeni iznad 22 kune. To je oduvijek bilo tako i ništa se nije promijenilo. Svi zadovoljni!

Moderator zašto štopaš moje postove toliko dugo molim objašnjenje?

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

hahaha, vječiti dokupljivači pišu u panici kao mahniti nastojeći banalizirati masovan bijeg najvećih dioničara iz top10!
nakon što sam vidio današnji top10 uvjeren dam da INGRA opet ide na 5 kn, ako ne i niže, ali više neće biti povratka nakon tog pada….i to vam sasvim ozbiljno govorim

moji postovi nisu savjet niti poziv na kupnju ili prodaju dionica



Samo Perić nosi 2 Kn Ingri po dionici .

Ko nosi ostalih 6 ?
[/quote]

Intercapital

http://www.intercapital.hr/o-intercapitalu/o-intercapitalu-2/




Samo Perić nosi 2 Kn Ingri po dionici .

Ko nosi ostalih 6 ?
[/quote]

Intercapital
[/quote]

Sva je dobro dok se ne umjesa Goldman Sachs.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Samo Perić nosi 2 Kn Ingri po dionici .

Ko nosi ostalih 6 ?
[/quote]

Intercapital

http://www.intercapital.hr/o-intercapitalu/o-intercapitalu-2/
[/quote]

Ova slika govori mi više od hiljade pustih riječi na ovim forumima i po medijima .. Ženska stoji bespomoćno zarobljena u praznim prostorijama korporativnog zdanja i s visoka, a opet nekako sva malena i osamljena, gleda vani kroz prozor … u život i još jedini onaj odsjaj koji nešto obećava, svjetlost, Sunce. Ona želi van …
A ako su u Interkapitalu toliko slabo kreativni da su fotografiju za svoje site skinuli sa stock photos, koja nema apsolutno nikakve veze sa našom zemljom i kulturom, sumnjam da će biti išta kreativniji sa Ingrom ..

Osobno, već sada imam u glavi čitav koncept kako bi se Ingra mogla izvući a na način da to bude win – win situation i za daljnji razvoj, i za vjerovnike i za radnike i za dioničare. Medjutim normalno, mene nitko nikada neće ni pitati za mišljenje, tako da je jedino što ovdje vidim kao mogući spas, izdavanje nove emisije dionice.
Ono što će se desiti prije će biti podizanje maksimalno koliko će ići, da cijena bude što veća pred Split.

Prije toga će dakako traderi rušiti barem do 6, ako ne i na 4, tako da mogu pobrati vrhnje do kraja na slijedećem pumpanju u režiji PR-ovaca. I to je sve od mene dame i gospodo, ovo je hazard br 1 dionica ZSE, a dok ima toliko fundamentalno podcijenjenih dionica koje necu nabrajati ovdje da ne ispadnem druker , glupo je ovdje ulagati . 200 do 300 % rast ce se vrlo brzo odvijati na još nekim 90 % manje riskantnim dionicama, i očekujem sve veći priljev kapitala ulagača tamo, a time i sva manji interes ovdje.
Ok, kupit cu i sam 1000, dvije kom kad još padne, ali po 8 ulaziti uz ovakav rizik, da bih dočekao 16 kojih nikada možda neće i doći, i pritom izgubiti dvije godine života u smislu živciranja i gledalice, kada mogu skulirano ubost bilo šta od dionica odličnih kompanija sa mnoštvom zadržane dobiti, jako malo zaduženja i dobiti , ili barem jake likvidnosti u poslovanju, a koje se sada dijele džabe, glavno pitanje mi je uvijek ..

Zašto ?

Hazard, uzbudjenje, brza zarada .. ? A nema vam toga na burzama u zbilji, to je onda čisti gambling, uzmeš jednom , dvaput, i treći put odeš do kraja i ostaneš na cesti ili uvaljan u blato dugova.
A možeš lijepo gospodski zabijati golove za golovima drugdje ..

Ljudi dok ste se vi zabavljali Ingrom mi smo skinuli sav HMST po 54 kn prosjeka .. Eto, sad nam je već lijepo odradio i moguce je da ide dalje, ili barem ostane tu gdje je. A rizik dok sam kupovao i nivo stresa bio mi je ravan onome dok sa starom Mamiyom tražim novu lokaciju za snimanje neke duže ekspozicije na f22 po uzoru na Ansela Adamsa, diljem hrvatskih krajolika, krajobraza, ljepote prirode ..

Eto, to je što vama fali ovdje, a druge dionice nam to još uvijek nude – ljepota, smirenost, zdrav duh u zdravom tijelu .. Uvijek mi je kod ulaganja najvažnija – Vizija. Ako ne vidim ljude i viziju ispred njih, onda ja ne vidim ništa. Pa sve i da je cijena jednu kunu kao kod Magme. Kada bi se više ljudi držalo takvih smjernica pri ulaganjima možda bi danas neke državne kompanije još uvijek bile u rukama malih dioničara, gradjana i sindikata. i mi bi odredjivali jel idu u prodaju ili ipak ne. A ne bi pobjedjivao interes krupnog bavarsko-židovsko-britanskog kapitala, Suiss banaka i sličnih ..
Ingra je distrakcija, tek jedna obična distrakcija, zbog koje je prošli tjedan ulagateljima promakao niz bisera poput Zlatnog Rata, HMST-a, Finvesta i slicnih na najnizim povijesnim cijenama, i tako ce biti i dalje .. vjerujte mi , uzeo sam ok lovu na Ingri, i na kraju sam zaigrao opet i popušio nekoliko puta po manje , i iako sam izašao u plus, osjećaj mi je bio kao da me nešto pregazilo, prožvakalo i ispljunulo.
POKER AUTOMAT, ništa više ..

Sretno i sjetite se – 8 kunasta Ingra moze lako ici na 16, samo kroz drugu – dionicu [thumbsup]

koja teska samozavaravanja na ovoj dionici…prije je bilo,gledajte nema vise prodavaca iz top 10..a sad kad ima opet je super??? jasan znak da ce kola nizbrdo u propast kad vozaci osljepe [shocked]

Ovi fondovi su bas cudni ulaze na vrhu cijene dionice, a izlaze na dnu cijene dionice.
I tako ne samo na ovoj dionici nego i na mnogo drugih dionica tko če ih shvatiti!?

Kao da imaju kasno paljenje ili jednostavno ne mare za tuđim novcima!?

nemaju mozga ni stava-izlaze po cijeni koju zateknu
ili to ili su mafijasi

Ruska banka ‘škica’ prtivatizacije u Hrvatskoj

Ruska investicijska banka VTB Capital planira u idućim godinama na Balkanu uložiti nekoliko stotina milijuna eura, rekao je njezin čelnik u povodu otvaranja regionalnog ureda u Sofiji, izdvojivši među zanimljivim prilikama i privatizacijski program u Hrvatskoj.

@coupe,

u pravu si što se tiče raqzmišljanja o dr. dionicama . što se tiče ingr, ovdje svakako treba voditi računa da ova firma ima jednog specijalca , a to je D.Štern, koji u Rusiji može napraviti veliki posao za kompaniju.tu je također najava našeg ministra da se može konačno očekivati investicijski ciklus , koji će naravno uključiti naše najveće građevinare , pa tako i našu ingru.
ova dionica je meni prije par mjeseci bila veliki hazard, više mi nije , bez obzira što će netko reći da su počela iskrcavanja iz top 10 (pa što onda, netko i kupuje i dolazi novi top 10) , da je Perić pošao iz uprave, (iako je objašnjeno zašto je otišao) .
ovo je po meni dionica koja je brutalno rušena , i isto tako će brutalno i rasti. ovo sad što pada, čisto TA ( pa počela je rasti od cca 4,00 Kn na 12,00 , hej?!).
….a tek kad počnu dolaziti informacije o poslovima ……….ovo će za neke biti pravo bogatstvo……..ja sam eto optimista , takav sam u naravi i to me je uvijek vodilo do uspjeha.
a cijena od 8 kn, to je po meni bakšiš .
nikakav nagovor na kupnju ili prodaju ovih dionica , samo moje razmišljanje .svima želim puno uspjeha

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

New Report

Close