INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

prošao voz ovima na stanici broj 6 isada stenju i zapomažu
zapomažu za nekakvim TOP 10 kao da to nešto znači
znači ali u vašim glavama i to je sve

onaj tko hoće na miru kupovati to će raditi upravo ovako
prvo je prodavao nemilice do 4 kune a onda je otvorio račune na babe i stričeve i sada lagano gricka

al dobro je Stanica Šest vas čeka
i niže

ugodna vam duga i neprospavana noć

Postanite Eu-robovi

Nije mi jasno kako uvije ima "briznih" paničara na ovom forumu, sta Vas briga hoće li netko od nas zaraditi ili neće gledajte svoj novac i sovju investiciju,a nemojte tu baljazgat već tjedan dana kako cijena pada na 6 kn a ona već nekoliko dana vtri 7,50-9,xx kn…sve neki filozofi teški!

cash je cash,a sve ostalo je sex!

Prije dva dana su objavili da su u početnim fazama razmatranja restrukturiranja, sad javljaju da imaju tri alternative….. znači prije dva dana su lagali ili danas lažu? ili su u protekla dva dana bili jako jako vrijedni i osmislili tri načina refinaniranje? s kim? sa zločestim bankama koje ih uništavaju? sa stranim bankama/investitorima? nakon današnjeg fijaska na CDS tržištu teško da će više itko ikome davat novac, pogotovo stranci nekim firmicama iz egzotičnih zemalja kao što je hrvatska…
realno mislim da je ona objava od prije dva dana išla od Perića u kojoj je rekao – sori društvo sve propada, nismo uspjeli, bježim ja odavde. i pobježe čovjek stvarno. a ova današnja od openhajma u kojoj na svoj poznati način obećava nešto ali mu još treba 3 mjeseca da to ispuni… mogli su makar promjeniti brojku, pa reć- evo treba nam 4 mjeseca!

i na to sve još izlazak još jednog velikog investitora….. dovoljan znak kamo ovo sve ide….

cijeli ovaj rast je na glasinama ili indicijama. kad dovoljno naraste onda ide konkretna vijest i onda ekipa ulijeće. tada ja izlazim [thumbsup]

Raspad sistema;

ZAGREB – Izlazak Željka Perića iz Uprave Ingre tri mjeseca prije okončanja projekta u financijskim je krugovima potaknuo sumnje oko razloga.
Budući da kompanija "višak kolaterala" danas ima praktički samo na Areni, sve tri opcije refinanciranja vezane su uz nju.
Procjenjuje se da bi za punu stabilizaciju bilo poželjno refinanciranje od oko 75-80 milijuna eura.


cijeli ovaj rast je na glasinama ili indicijama. kad dovoljno naraste onda ide konkretna vijest i onda ekipa ulijeće. tada ja izlazim [thumbsup]

konkretna vijest bila je jučer – da je Ingra pripremila 3 modela restrukturiranja…cijena je napumpana na 8,9 kn, a pametna ekipa jučer je iznad 8 kn istovarila preko 500.000 dionica, a za par dana mogli bi opet kupovati na 5-6 kuna
mirovinac je počeo rasprodavati-nije mogla doći gora vijest za ovu dionicu

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjeti za ulaganja

Znači moja mirovina ROMF …mi izlazi !Zato mi kupuju mudrinića non stop ……ccccc…..jel bu panika ak i ja sad prodam svojih 40000 ? istina nebu se vidlo u TOP al ….:-) …ovaj Perić je ko ptica selica …sam se uvaljuje po upravama i asimilira lovu …jel on zaista vrijedi il je prodavač magle ..pitam se….ma samo razmišljam …bumo vidli …istina je da nema arene vjerojatno bi bilo teže ….ovak imaš neki oslonac …s druge strane i cijela situacija je takva je se firma prenapregnula u gradnji tada …ajd ..opet bumo vidli …ak hbor zaista stane iza sa osiguranjem inozemnih poslova ..moglo bi se lepo poklopit …2012 ..je ključna godina ..drugovi suborci ..

Zašto je Štern došao u upravu Ingre?
Možda kao zamjena Periču?

Think twice befor investing , dont rush in any stock , dont be greedy

2. ožujak 2012.| Jadranka Dozan
Do kraja svibnja remake Ingre

Procjenjuje se da za potpunu financijsku stabilizaciju Ingri treba refinanciranje u iznosu oko 75 milijuna eura

Dionicama Ingre se i u četvrtak intenzivno trgovalo, a na kraju je zadnja cijena bila 8,37 kuna/PXL
Ingra ima pripremljena tri moguća projekta refinanciranja, a jedan od njih trebao bi se realizirati tijekom sljedeća tri mjeseca, izvijestili su iz te zagrebačke kompanije. U priopćenju odaslanom putem Zagrebačke burze poručuju i da bi se nakon toga tvrtka potpuno financijski stabilizirala.

Uz to, obznanili su da je sa zadnjim danom veljače Željko Perić prestao biti član Uprave a svoj angažman na restrukturiranju nastavit će kao vanjski savjetnik do kraja svibnja, kad bi financijski ‘remake’ trebao završiti. U isto vrijeme NO Ingre imenovao je prokurista. Ta uloga povjerena je Dinku Pejkoviću koji u Ingri radi pet godina i uz funkciju pomoćnika predsjednika Uprave za financije i Arenu Zagreb bio je dio tima angažiranog na restrukturiranju. Perićev izlazak iz Uprave tri mjeseca prije okončanja projekta u financijskim je krugovima potaknuo sumnje oko razloga, no on je u Ingri ostao i dulje nego što je prvotno bilo predviđeno, a nakon što je početkom prosinca isteklo godinu dana angažmana, dogovor je bio da ostane još tri mjeseca tj. dok se ne kreiraju modeli refinanciranja. Budući da kompanija "višak kolaterala" danas ima praktički samo na Areni, sve tri opcije refinanciranja vezane su uz nju. Obveznice uz zalog Arene su jedna od triju opcija, ali navodno ipak ne i prvi izbor. Procjenjuje se da bi za punu stabilizaciju bilo poželjno refinanciranje od oko 75-80 milijuna eura.

Držite se kolege ode ja na more.

peyo

RMF izašao sa 40.000 km.
I to trajno jer ne smiju kupovati.
Ući mije mogao ni on ni jedan drugi fond jer s obzirom na MCAP ispod 300 mil, kn.
Zašto samo 40.000 kom.Vjerovatno žele kupovati i zaustaviti rast,pa mogu malo žrtvovati.
Ruše sa zajedničkom imovinom,a kupuju sa svojom.Mirovinska bagra.
što nisu izašli sa svih 500 tis.kom ,ne oni su štoperi.Za koga?

kratka analiza:

1. PBZ skrbnički račun koji je prije par mjeseci bio prvi u top10 rasprodao je nedavno dionice Ingre i ispao iz top 10! rasprodavao je i pri cijeni od 4-5 kuna!

2. RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 471.074 (511.349) – 40.275 – novi ulagač iz top 10 počeo je s rasprodajom dionica Ingre! Iskrca li do kraja količinu koju ima, eto još 470.000 dionica iskipanih u ruke malih dioničara! klasična DISTRIBUCIJA dionica!

3. „ZAGREB – Izlazak Željka Perića iz Uprave Ingre tri mjeseca prije okončanja projekta u financijskim je krugovima potaknuo sumnje oko razloga“… (seebiz.eu)

Vijesti su sve gore, a povremeni poslići koji dođu su kap vode u pustinji…. danas je petak, vijesti su dosta loše i mnogi će se danas željeti riješiti dionica Ingre prije vikenda kako bi imali miran san.
po meni je sve to jasan SELL signal, a koliko će Ingra danas zaroniti (a i idući tjedan) ostaje za vidjeti [embarass]

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Pozdrav negativnim drukerima ima vas ko muha!!!

Prvi ce biti posljednj a posljednji prvi

New Report

Close