INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

15 ponuđača koji su u cijelosti ispunili odredbe prednatječajnog postupka:
1. Fima Validus d.d., Varaždin
2. Rosen Parners LLc, New York
3. Ingra d.d., Zagreb
4. Importanne d.o.o., Zagreb
5. Pool Enginering s.p.a., Mareno di Piave, Italija
6. Proficio nekretnine d.d., Zagreb
7. Titan marine d.o.o., Zagreb
8. Plava laguna d.o.o., Poreč
9. Jupiter Adria AG, Švicarska
10. Maslinica d.o.o., Rabac
11. Valamar grupa d.d., Zagreb
12. Istria consult d.o.o., Pula
13. Terra conceptus d.o.o., Pula – Brijuni conceptus d.o.o.
14. Cubus lux plc, London
15. Orco Property Group – Hospitality Invest i AIG

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)

Dobro je dok na strani obrane stoji fond koji raspolaže sa najviše imovine u Hrvatskoj, AZ obvezni mirovinski fond.Kao što vidimo dokupljuju svaki dan. Njima možeš prodavati do beskraja. Love imaju koliko hočeš, a nova im stalno dolazi. Evo ja im svaki mjesec dajem iz moje plače , i tako do penzije , kao i mnoštvo drugih u lijepoj našoj.Nemogu prodavatelji prodati koliko ovi mogu kupiti.Razloga za pad nema osim zbog stanja na tržištu i akumulacije profita, što se upravo i događa. Nedavno je prošao onaj paket od 500 komada po 49 000 kuna , možda je to to. Danas je jedan prodavatelj prodao minimalno 150 komada, nakon što je poklopljena stotka stavio je još 50 komada na 55 000 i to je skinuto.

No kako je potpora velika ( sto komada opet stoji na bidu, ispred jedna 20-tka itd. ) , i ovi koji se žele ispucati, pretpostavka je da će učiniti relativno brzo.

1. OPPENHEIM IGOR 5.697 11,39 Osnovni račun
2. KOSTRENČIĆ MARIJAN – ANTUN 5.297 10,59 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 3.452 6,90 Skrb. račun
4. TEHNIKA D.D. 3.012 6,02 Osnovni račun
5. LUDVIGER JASNA 2.828 5,66 Osnovni račun
6. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ALLIANZ ZB D.O.O. ZA AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 1.762 3,52 Skrb. račun +28
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 1.463 2,93 Skrb. račun
8. ELEKTROPROJEKT D.D. 1.383 2,77 Osnovni račun
9. INGRA D.D. 1.279 2,56 Osnovni račun
10. REŽEK DANIJEL 1.193 2,39 Osnovni račun
Ukupno: 54,73

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dobro je kada vidiš da ima interesa za kupiti i da onaj tko izlazi ili smanjuje udio u dionici to može napraviti što prije.Ovdje je to slučaj. Nije ovo Adris. Tamo će se načekati još parsto mjeseci da prodaju oni koji misle prodati.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Dajem i ja svaki mjesec u Ingru a da me nitko i ne pita.

Ako te ovi iz “AZ ” čitaju i zbog tebe kupuju Ingru, pa krene nizbrdo, pa mi shebeš penziju…
Bit će street race Dugo Selo – Humboldtova. Da vidim koliko Honda može poteć… [smiley1]

ma(la)šala

No respect

2XX KS bi trebalo biti dovoljno za tvoju kantu.
Što se tiće ” ovih iz AZ ” , netom prije ulaska u 1. kotaciju sam razgovrao sa jednim gospodinom iz AZ-a ( on ne zna da sam ja – ja ), koji mi je samo rekao – ne brini. I ja ne brinem. Ali ne samo zbog njih.Rekao je i još nešto , ali to bih preskočio, rekla kazala..[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

‘Varteks i Ingra podcijenjeni, Ina precijenjena’
Darko Markušić
darko.markusic@business.hr

(objavljeno 8.11.07 07:00)

Uoči uvrštenja dionice Atlantic grupe u službeno tržište Zagrebačke burze u najvišoj burzovnoj kotaciji 13 je hrvatskih dionica.

Od vodećih hrvatskih analitičara zatražili smo da izdvoje nekoliko dionica koje su preporučljive za kupnju, odnosno koje to nisu; da izdvoje podcijenjene i precijenjene dionice iz najviše kotacije.

Najuvjerljiviji je pritom bio Hrvoje Stojić, voditelj Odjela istraživanja Hypo Alpe-Adria banke, koji smatra da su još uvijek podcijenjene dionice Varteksa i Ingre, a precijenjene Inine dionice.

Većina brokera i analitičara (Business.hr kontaktirao ih je 10-ak) odbila je svoje procjene iznijeti javno, odnosno stati imenom i prezimenom iza njih, kako im zbog toga ne bi prigovorio regulator, tj. Hrvatska agencija za nadzor financijskih usluga.

Gotovo svi su, međutim, suglasni da uoči izbora dio investitora izlazi s tržišta i unovčava dobitke, te da se investicijskim i mirovinskim fondovima previše ne žuri, tako da spektakularna rasta cijena dionica u studenome, zahvaljujući i predizbornoj kampanji, neće biti.

Izjave političara, mišljenje je većine brokera, samo mogu štetiti tržištu kapitala, pogotovo hrvatskome koje je ionako dosta iracionalno i često vođeno glasinama, a ne fundamentalnim pokazateljima pojedinih dionica.

“Iako nelikvidan, Varteks ima možda najviše potencijala, a sa sadašnjih 266 kuna u roku godinu dana dionica bi mogla porasti na 320 do 330 kuna. Varteks ima dobru investicijsku priču, pokrenuo je intenzivan investicijski ciklus, ulaže u novu tehnologiju, a priprema i outsourcing dijela tehnologije u Indiju, dobro je pozicioniran u regiji te radi na smanjenju lohn-poslova”, naglašava Stojić. Objašnjava da se Varteks treba uspoređivati s Magmom kao modnom kompanijom, što mnogi još ne čine i ne percipiraju ga kao tekstilnu kompaniju.

Usporedba s Orcom

“Varteks ima i nisku profitabilnost, odnosno nižu od europskog prosjeka u sektoru. Nije pozitivno ni to što još uvijek dosta ovisi o državnim subvencijama, kao ni to što još uvijek pokriva gubitak iz prošlih godina pa ne isplaćuje dividendu”, istaknuo je voditelj Odjela istraživanja Hypo Alpe-Adria banke.

On podcijenjenom drži i dionicu Ingre, i to do 30 posto (sadašnja cijena 56.000 kuna), što znači da može premašiti i razinu od 72.000 kuna u duljem razdoblju.
Ingru, dodaje Stojić, treba promatrati ne samo kao građevinsku kompaniju nego i kao developera koji se može uspoređivati i s Orco Groupom. Od hrvatskih građevinskih tvrtki, objašnjava Stojić, s Orcom se može uspoređivati još jedino Tehnika.

Analitičar Hypo banke podcijenjenom drži i redovnu dionicu Croatia osiguranja, koja prema njegovu mišljenju sa 18.150 kuna može u godinu dana dosegnuti i razinu veću od 20.000 kuna.

Brokeri najvećih hrvatskih banaka pak gotovo su jednoglasni da se trenutačno ne isplati previπe kupovati dionice Croatia osiguranja, Medike, Varteksa i Magme, ……itd

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Bome moram se složiti sa LSKS-om.
I INGR i VART su mi u portfelju.
Da nam nebi uskoro osvanuo kakav skrbnički Hypo, ovakva sigurnost za ingru čudi, nije uobičajno.
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Plavi jesi ti sapnuo Stojicu ovo?[smiley11]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ne nisam stvarno.
Vidio ga uživo nikada nisam.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Istina je ovo sto je napisao, da je INGRA developer, a ne klasaicni gradjevinar…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

To stoji.

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

[color=blue]Noviniteti u Ingrinoj gradnji[/color]

http://www.casopis-gradjevinar.hr/dokumenti/200703/12.pdf

New Report

Close