INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

zove se špekulativni jer je neurozan i nestrpljiv, pogotovo kada je u minusu [cool]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


Vidim ovdje ima dosta novih nicova koji pišu o stečaju ingre samo zato što su ljubomorni jel nisu ništa
na ovom rastu zaradili…
po meni razvoj događaja je slijedeći sutra vjerovatno slijedi odbijanac jer bi korekcija trebala završiti, koperanti koji su se trebali iskrcati sad su to zasigurno napravili na ovom rastu, pbz se iskrcao skroz i nema više razloga da se dionica vrati na razine od 5-6 zbog dotičnog je toliko i pala, znači stabilizacija ove dana na oko 10 a potom upravo kemiske u ruke i šaljite dopis na zse…

E moj pozitiva, isti razgovor smo imali i kad je dionica bla na 30 +.
Iskreno, najbolje bi za sve bilo kad bi je digli na 20 +, pa da svi fino zaradite i da se kapital oslobodi , ali da se situacija u ingri promjenila, nije.

8 milijardi kuna najavljenih investicija

pozitiva, ako Ingra u skorije vrijeme bar malo materijalno ne potkrijepi ovaj rast vrijednosti dionice, srednjeročno će taj kapital sa ulazom 7+ postati veliki uteg i 5 kn uopće neće biti nedostižno

ups…pojelo ti post [undecid]

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

@mikro
samo mala ispravka kolega,
potrazivanja INGRE u "irackom dugu" su 26 milijuna dolara, a ne 17,5… [thumbsup]

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-je-trebala-izvijestiti-o-26-mil-dolara-potrazivanja-195875.aspx



Vidim ovdje ima dosta novih nicova koji pišu o stečaju ingre samo zato što su ljubomorni jel nisu ništa
na ovom rastu zaradili…
po meni razvoj događaja je slijedeći sutra vjerovatno slijedi odbijanac jer bi korekcija trebala završiti, koperanti koji su se trebali iskrcati sad su to zasigurno napravili na ovom rastu, pbz se iskrcao skroz i nema više razloga da se dionica vrati na razine od 5-6 zbog dotičnog je toliko i pala, znači stabilizacija ove dana na oko 10 a potom upravo kemiske u ruke i šaljite dopis na zse…

E moj pozitiva, isti razgovor smo imali i kad je dionica bla na 30 +.
Iskreno, najbolje bi za sve bilo kad bi je digli na 20 +, pa da svi fino zaradite i da se kapital oslobodi , ali da se situacija u ingri promjenila, nije.
[/quote]

Je promjenila se od razina 30 kn ingr je potpisala poslove u vrijednosti od oko 90mil eura [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


…što se tiče dugova i imovine …ingra ima neto dug 976 mil kuna….

a kolko su im MJESEČNO kamate na taj dug?? [embarass]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


pozitiva, ako Ingra u skorije vrijeme bar malo materijalno ne potkrijepi ovaj rast vrijednosti dionice, srednjeročno će taj kapital sa ulazom 7+ postati veliki uteg i 5 kn uopće neće biti nedostižno

ups…pojelo ti post [undecid]

Pa samo Irački dug iznosi cca 8kn po dionici

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Meni nije jedna stvar jasna. Mnogi kažu to je samo navlakuša, ekipa vrti u krug… Bezbroj puta sam i sam trejda. Ode trejda ima dosta, ali ruku na srce mislim da nije samo to u pitanju.
Zašto?
Ako ovo radi uigrana ekipa kako neki kažu, ne pamtim koji posao su odradili na ovakav način prije ovoga ( ovo nije kao Belje i CO kao što je netko napisao )
Posao koji su planirali su davno odradili, a cijena se po mom mišljenju još dobro drži.
Što "ih" spriječava da sličnu stvar naprave i na neko drugoj dionici, ali na ovakvim prometima ( ne zaboravimo cijenu dionice u odnosu na druge dionice kad gledamo promet)
U 2 dana "samo" protrejdati 20% neke firme?
Netko kaže da ide ovo nazad na 4-5. Ako je to za očekivati zar nije malo čudno ne da nitko nije ušao, već da nitko nije izašao na razinama recimo 8-11?
Za trejdanje idealno, slažem se, triba iskoristiti situaciju tko ima s čim, a uz to i dobro srce i želudac. Ipak misli da će isplivati na površinu o čemu se ode radilo.
Kada? To je ključno pitanje, a onaj tko je poveo ovo kolo to zna. To sam siguran.
Sretno svima.
Da ne zaboravim, kako ono kažu, posjedujem INGR… nisam prodao i još nemam namjeru .

Da stvarno je interesantno. Ovako neček nije bilo u povijesti ZSEa [lol]. Sasvim je lako da su ovi sa 5-6 iskrcali na 10-12 i sad ponovno ulaze oko 7. Do 12 je dalek put, ali ni prinos nije los. U svakom slucaju stvarno je zanimljivo pratiti što se događa. Čak i TA ovdje funkcionira



nema više razloga da se dionica vrati na razine od 5-6 zbog dotičnog je toliko i pala, znači stabilizacija ove dana na oko 10 a potom upravo kemiske u ruke i šaljite dopis na zse…

kako nema razloga, samo danas imaš oko 3 miliona kn.razloga i još bar 10miliona kn. špekulativnog kapitala sa ulazom 8+
[/quote]

ti s ulazom 8+ neće prodavati a ovi ostali vidit ćemo

bit će bolje................


Da stvarno je interesantno. Ovako neček nije bilo u povijesti ZSEa [lol]. Sasvim je lako da su ovi sa 5-6 iskrcali na 10-12 i sad ponovno ulaze oko 7. Do 12 je dalek put, ali ni prinos nije los. U svakom slucaju stvarno je zanimljivo pratiti što se događa. Čak i TA ovdje funkcionira

Meni je više interesantno da od svih forumaša koji ovdje pišu, pa ajde barem se njih 100 pohvalilo da je prodalo na 10,11kn i NITKO NIJE IZGUBIO NITI DIONICE i sad su u kešu ,il su se ukrcali po 6,5-7kn natrag u dionicu.Nikto nije napisao da je izgubio!! Tako da ovo tvoje mišljenje može teško biti točno [lol] , sjebali su ih mali dioničari, i u biti iz ljutnje oni sad opet ruše cijenu,a htjeli su je dignut na 20kn.

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close