INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

danas soma kunića pušione i to samo zbog pohlepe. bolji sam u rastu, nego u padu. od sutra opet u pasivno promatranje.


evo vam jedna prognoza ,svakim danom će prometi sve više padati tako i cijena dionice jer ovi što su kupovali danas po 8 će se sutra izkrcavati i tako sve tok ne dođemo opet to nekog dna i tako u krug ljudi učite iz povijesti trenutačno vam veliki uvaljuju dionice koje su kupili ispod 5 kn.

Samo nisi uzeo u obzir činjenicu da je ispod 5kn protrgovano jako malo dionica, te da su ovi "veliki" koji su dionice kupili ispod 5kn ih davno prodali (pod uvjetom da su ih prodavali).

Prije par stranica sam napisao da je ispod 6,50kn protrgovano samo nešto više od 3M dionica.
A iznad 7Kn (ne racunajuci današnji dan) isto toliko.

Osobno ne kupujem dionice po 8kn da bi ih naknadno prodao za 5kn.

Ako gledamo zdravo razumski onda malo tko prodaje ispod nabavne cijene što bi u konačnici značilo da je velika većina ljudi prosječno (uzmemo li u obzir i samo zadnjih mjesec dana) u minusu.

Znam da je ovdje na forumu puno "znalaca" koji 3 puta dnevno uspiju kupiti na dnu i prodati na vrhu dok u stvarnosti jednom zarade burek a slijedeći put izgube 10 bureka ali dobro.

vidjet ćemo večeras top10….mnogi to čekaju da odluče da li držati i dalje ili će sutra prodati

forumsko pisanje nije financijsko savjetovanje za ulaganje na tržištima kapitala

Uopće nije završilo tako loše kao na otvaranju.Bez obzira na pesimizam istreseno je ,ALI,namjerno veliko ALI i kupljeno veliki broj dionica.Da li vam je na pamet palo baš obrnuto od onoga šta većina trubi.Ako i je trejd,aj probajte zamisliti veliki trejd sa velikim brojem dionica.Korekcija odrađena i to hebena.Sad je vrijeme za novi krug i novo dizanje cijene.A ako mislite da i Ingri i upravi nije bitno jel joj je dionica 3 kune ili 100 varate se.A još nešta -ne ide trejd samo tako eto sprdnulo nam se.Dionica je brutalno rušana sa 20 kuna na 3 kune.Vrijeme je da se i to rušanje kapitalizira.Inače Ingra je dionica koja je obrušena najviše u zadnjih godinu dana.Nisam bio za kompom od cca 2 sata i nisam bio na zatvaranju,ali sam danas skupio popriličnu količinu.Mirišim novac,i tako će biti.A dušebrižnici………….ma od gledanja i piskaranja na forumu kruha nema.SRETNO SVIMA.
Još samo nešta -ako se daj bože ,u rastu uprava oglasi preko burze, sa novim dobrim poslom,probajte si zamisliti tada do kuda ide cijena.

peyo

peyo- ne da si nasliko nego previše slikovito objasnio-tako če bit

28. veljača 2012.| Jadranka Dozan

Ingru digli iz pepela Čačić i obveznice uz zalog Arene ,

Usto je u posljednjih mjesec dana ohrabrujuće djelovala i nekolicina vijesti o ugovaranju novih poslova; uz 21 milijun kuna vrijedan ugovor u Alžiru, kompanija je obznanila i 70 milijuna kuna vrijedne poslove na izgradnji cesta u Hrvatskoj.

… ma gledajte … nema nikave sumnje da je ovaj rast do 12,70 uzrokovan….. prvo dopisom opia vladi ne razmatranje o prijevremenom otkupu arene uz uštedu 3-šnje najamnine ( intervju u bisnis.hr )
… drugo je obraćanje ingre intercapitalu za pomoć oko savjetničkih usluga za izdavanje obveznice ili nešto treće kako kod to nazvali uz zalog arene odnosno god. najm. od 7,2 mil eura
http://www.poslovni.hr/vijesti/ingru-digli-iz-pepela-cacic-i-obveznice-uz-zalog-arene-198052.aspx

…. moj prijedlog je da mirovinski fondovi otkupe arenu ipak su to naši novci imali bi prinos od 9% godišnje a pošto su izloženi ingri kao dioničari dobili bi i na vrijednosti dionice ,ingra bi se riješila 600-njak mil kuna kratkoročni obveza i kamena oko nogu što ih sputava a i trenutno ima više od 70 mil eura ugovoreni poslova … kako god bilo ingra mora riješiti arenu …

DAJ PET !!!

@mikro

ovo je najbolji prijedlog koji sam do sada pročitao! SVAKA ČAST MAJSTORE!
Još kad bi netko tko trebe ovo vidio…

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!


Po meni sutra probijanje od 10 vrlo lako moguće, tako kaže pivot point

prodo si zar ne? cemu onda ovakav post?
ima li kakve promjene u top 10?
oprezno

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Dobro ajde mi recite kuda će cijena ako Ingra proda Arenu i strpa lovu u džep.

peyo



Po meni sutra probijanje od 10 vrlo lako moguće, tako kaže pivot point

prodo si zar ne? cemu onda ovakav post?
ima li kakve promjene u top 10?
oprezno

[/quote]

Pa da sam prodo onda bi druko na pad a ne na rast

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


28. veljača 2012.| Jadranka Dozan

Ingru digli iz pepela Čačić i obveznice uz zalog Arene ,

Ma da, sada ćemo se naslušati čelavih teorija i analiza

Istina je vrlo jednostavna ali mnogima ne odgovara, naime zbog extremne preprodanosti i psihološkog pritiska uslijed istovara 900k dionica Pbza, Ingru su prvo sa 3,5 na 5 kn digli trejderi koji su tehnički uvidjeli dno i time priliku za odbijanac, nakon čega se ukljućio sindikat te uz svekoliku pomoć svih ostalih sudionika TK, koji su jedva čekali signal za ulazak u već tradicionalni Ingrin vlakić, digli vrijednost dionice do 12,75kn …i to je to, nikakvi čačići, alžiri, arene nego samo i isključivo tržište.

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

New Report

Close