INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Koliko padobranaca na ovoj temi! I svi prognoziraju pad. Tko ne želi dobro INGRI i dionici neka se makne, pogotovo oni koji se naslađuju na tuđem gubitku

Ne bih rekla da se nasladjujemo vašim gubicima, vec zdravorazumski pretpostavljamo sta bi se moglo desiti .. promet je u padu, jucer je do 14 sati protrgovano 20 % više dionica, a i cijena je u padu. Ja sam vam još nekidan napisala da ovo ide dolje na 8 kn idući dan, a pisala sam dok je cijena bila debelo preko 11 kn.
Evo sad vam pišem isto tako da pad prometa znači da je većina koja je kupovala na 4 kn ovdje izašla, kao i oni koji su kupovali na 6 kn. Promjene u >TOP 10 kojih nema jasno ukazuju da je priča šuplja a Bože moj, tko ne može shvatiti da ovo je normalan volume daily trade svagdje u svijetu osim kod nas na dionici koje ima 13 500 000 , neka kupuje i po 8…
Baš se pitam kome će prodati sutra kada se nastavi dalje ovaj novi trend … [bye]



Jedna mala analiza Ingre u zadnjih mjesec dana.
Promatram količinu protrgovanih dionica od dana 24.01.2012. odnosno od dana kada je cijena pala ispod 6,50 kn.
Od 24.01.2012. do 23.02.2012. protrgovano je: 3.417.866 dionica.
U tom periodu je cijena bila ispod 6.50kn.

U zadnja tri radna dana odnosno od 24.02.2012. do 28.02.2012. (znači ponavljam u svega tri radna dana) protrgovano je: 3.382.269 dionica.
Cijena je u tom periodu se kretala od 7,00 pa do 12,xx kn.

Znači, malo tko je tu mogao zaraditi, tako da je sigurno još nepoznatih stvari u igri.
I ide to još podosta gore jer u protivnom daleko je više ljudi na gubitku nego na dobitku
.

hehe kao da ste od jučer kolega [bye]
[/quote]
Nisam baš od jučer [wink]
Ali gledam malo dugoročnije na stvari.

Slaba je ovdje kupnja koja bi mogla potegnuti dionicu do 9 a kamoli do 10 kuna. Nema više onih velikih naloga na kupnji koji su se gurali oko 10 mjesta u zadljem lansiranju dionice od 200%. Meni se sve čini da je to istresanje onih što su i započeli ovu igru jer čim se skupi malo veća količina na kupnji ide odmah istresanje.
Imam dionice i nisam prodao niti jedne a imam ih jako puno. Ako griješim a volio bi da griješim da se ispuni proročanstvo kolega ali sumnjam.
Sve su to samo želje a stvarnost je nešto drugo.

dakle odlučili su između 7 i 8 istresati trejdere.

neće uvijek biti ovako.


Moguće je da je potpisano nešto??

Kad vijest o potpisu procuri svemirom , u sekundi te košta 12% , minimalno . Asocira me na veliki prasak .
Nemožeš se ukrcati po svojoj želji , već kako market zahtijeva.



Koliko padobranaca na ovoj temi! I svi prognoziraju pad. Tko ne želi dobro INGRI i dionici neka se makne, pogotovo oni koji se naslađuju na tuđem gubitku

Ne bih rekla da se nasladjujemo vašim gubicima, vec zdravorazumski pretpostavljamo sta bi se moglo desiti .. promet je u padu, jucer je do 14 sati protrgovano 20 % više dionica, a i cijena je u padu. Ja sam vam još nekidan napisala da ovo ide dolje na 8 kn idući dan, a pisala sam dok je cijena bila debelo preko 11 kn.
Evo sad vam pišem isto tako da pad prometa znači da je većina koja je kupovala na 4 kn ovdje izašla, kao i oni koji su kupovali na 6 kn. Promjene u >TOP 10 kojih nema jasno ukazuju da je priča šuplja a Bože moj, tko ne može shvatiti da ovo je normalan volume daily trade svagdje u svijetu osim kod nas na dionici koje ima 13 500 000 , neka kupuje i po 8…
Baš se pitam kome će prodati sutra kada se nastavi dalje ovaj novi trend … [bye]
[/quote]

Kolegice Vivien,

Zašto bi ovo bio down trend? Ovo je sasvim prirodna i očekivana korekcija cijene koja je odradila raspon 4-12,xx kn. Uobičajena korekcija je 30-60% što se i dogodilo. Da bi se potvdio up trend potrebno je da cijena pređe prethodnu vrijednost od 12,75kn. U međuvremenu je normalno da se događaju oscilacije. Kako vidimo trenutno je veća vjerovatnost da se krećemo u smjeru potvrde rastućeg trenda dakle preko 12,75…



Koliko padobranaca na ovoj temi! I svi prognoziraju pad. Tko ne želi dobro INGRI i dionici neka se makne, pogotovo oni koji se naslađuju na tuđem gubitku

Ne bih rekla da se nasladjujemo vašim gubicima, vec zdravorazumski pretpostavljamo sta bi se moglo desiti .. promet je u padu, jucer je do 14 sati protrgovano 20 % više dionica, a i cijena je u padu. Ja sam vam još nekidan napisala da ovo ide dolje na 8 kn idući dan, a pisala sam dok je cijena bila debelo preko 11 kn.
Evo sad vam pišem isto tako da pad prometa znači da je većina koja je kupovala na 4 kn ovdje izašla, kao i oni koji su kupovali na 6 kn. Promjene u >TOP 10 kojih nema jasno ukazuju da je priča šuplja a Bože moj, tko ne može shvatiti da ovo je normalan volume daily trade svagdje u svijetu osim kod nas na dionici koje ima 13 500 000 , neka kupuje i po 8…
Baš se pitam kome će prodati sutra kada se nastavi dalje ovaj novi trend … [bye]
[/quote]
Hm..trend se još ne može baš isčitati,mada isto mislim da s ovim padom prometa i cijene danas dionica ide u mirnije vode sa manje oscilacija,a u kom smjeru to odlučuju igrači koji su sve ovo i započeli…
Osobno sam danas samo jednom jako ušao u onom drugom padu ujutro do 7 kn,i evo pola rasprodao po 7,90 – 8,10 kn,a s ostalim čekam još do pola 4h da vidim u kom smjeru krećemo dalje…
Uglavnom mislim da većini odgovara ova dinamika i oscilacije na dionici jer su mnogi ovdje uključujući i mene vrlo dobro zaradili…te daj bože da ovo što duže potraje…

I da još dodam: cijena je odraz svih INFORMACIJA do kojih se može doći (uključujući i one do kojih vi ili ja ne možemo doći). Pri ovakvim prometima ne može se utjecati na trend (tamo oko 6-4 se mozda i moglo). Zbog toga mislim da ovaj rast ima svoje opipljive razloge, samo što ih mi još ne znamo. Ali vidimo ih u trendu. Dakle, ostaje nam čekati novi vrh a spretniji mogu malo i između zaraditi…, uz poveći rizik

Hm , ako sutra želimo gore onda danas ekipa pred kraj trgovanja mora razvalit 8 kn,te sutra odmah započet s gornjom blokadom…a ako ne onda hebi ga…mada je i crobi spreman za hlađenje,al možda će ipak uslijedit još jedan jači pokušaj proboja 1800 jer su fondovi sada puni love od ht-a,pa ono možda nam priušte još malo veselja..:-)

Sve se to vrti oko prosječne 7,50 i to je dobar znak stabilizacije cijene.

izgleda da se između 7,60 i 7,90 nikome ne isplati ni prodati ni kupiti.
Promet i danas dobar, akumulacija uspjela a sad se čekaju vijesti. Nadam se da će uskoro jer…

neće uvijek biti ovako.

Pokušali smo nekoliko puta proboj 8 ali nažalost ne ide ,veći igrači su u pitanju.
Izgleda ronimo prema 6 kn.. [bye] [bye] [bye]

New Report

Close