INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


pogledati obrazac na BLJE i CROS, vjerujem da je to odradila ista elipa

Identicni obrazac..samo kaj su tu uspjeli izići van, ali na nekim drugim dionicama nisu..

“The only way to get smarter is by playing a smarter opponent.”

Puno se dionica zavrtilo, nema baš nekih novih nikova na temi… a bit će da je došlo u ingru puno novih ulagača.. a neznaju oni što je ingra… s ingrom prvih par mjeseci skoro da ne spavaš ,kasnije se navikneš,i onda kad je prodaš trgovanje s ostalim dionicama ti postane dosadno,monotono,fali ti i želiš je natrag ne pitaš za cijenu :))

idući tjedan će bit bolje...



pogledati obrazac na BLJE i CROS, vjerujem da je to odradila ista elipa

Identicni obrazac..samo kaj su tu uspjeli izići van, ali na nekim drugim dionicama nisu..
[/quote]

Nisu maheri maheri…

ako smo – ste ; uspjeli dignuti sa 4 na 12 ingru, napraviti skoro 30 milijuna kuna prometa u 3 dana, maheri nam niti ne trebaju . Tvrdite da su se lijepo na nama iskrcali,a većina se hvali da su lijepo prodali i zaradili , dakle, kupovao je netko treći .

Uostalom, izgleda da po pisanju, mi mali imamo keša na pretek, što je nama osloboditi 30 milja kuna, dignuti cijenu dionice 300%, izgleda da i visimo po cijeli dan na burzi…spremni na uslugu maherima .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Nema promjena u TOP 10

INGRA D.D./REDOVNA DIONICA INGR-R-A

Vlasnik/nositelj računa (OIB) / Suovlaštenik/imatelj VP (OIB) Stanje [%] Vrsta računa
1. OPPENHEIM IGOR (98088847646) 773.908 5,71 Osnovni račun
2. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND (99318944138) 603.877 4,46 Skrb. račun
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. (69326397242)/AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND (59318506371) 564.324 4,17 Skrb. račun
4. VALAMAR ADRIA HOLDING D.D. (39310222543) 516.658 3,81 Osnovni račun
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. (14036333877)/RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND (53009692506) 511.349 3,78 Skrb. račun
6. TEHNIKA D.D. (73037001250) 451.800 3,34 Osnovni račun
7. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. (23057039320)/KVARNER VIENNA INSURANCE GROUP D.D. (52848403362) 380.759 2,81 Skrb. račun
8. TROMONT D.O.O. (30461667075) 319.970 2,36 Osnovni račun
9. LUDVIGER JASNA (27652168612) 316.350 2,34 Osnovni račun
10. INGRA-GRADNJA D.O.O. (12161287436) 308.271 2,28 Osnovni račun
Ukupno: 35,05


koliko znam a mislim da imam točnu info da ingra ima ugovorenih poslova preko100 mil dolara i to veliki dio vani a neznam tocno gdje,kroz par dana mislim da ce sve sluzbeno izać.Tako mislim da se ingre ne treba bojat.Volatilnost joj je velika pa za trejdere je bombon,a za cvrste ruke je čokolada.Sve ce biti uskoro jasnije, strpljen spasen.Nije ovaj rast bas bez veze i ni umjetan vec postoji pokrice za to sta u podcijenjenosti sta u novim poslovima-.

Kolega, o kojoj podcijenjenosti vi pricate ovdje…pa jeste li vi svjesni da ova firma jos ima opasnost od stecaja..jer vi uopce znate sto znaci stecaj…ja ga ovdje ne prizeljkujem ali ingrasima ovdje treba najmanje euforije a puno vise realnih pokazatelja a oni su neumoljivi..
oprez a ne euforija,
lp



Ja sam jako zadovoljan sa razvojem događaja zadnjih par dana. Kupio sam Ingru prošle godine, prosjek mi je oko 10 kn. Nedavno je bilo 4 kn, sad je gotovo 8. A likvidnost nevjerojatna. Za nas dugoročne, mislim da se situacija bitno popravila.

bez zamjerke ali kaj nije unosnije trejdati uz stop loss ?
[/quote]
Možda, ali ja radim na način da kupim i držim dok god vjerujem da firma može poslovanjem opravdati target. Nisam trejder, možda bi više zaradio da jesam al eto…

Po meni sutra na otvaranju lagano dole a onda na putu prema gore…
Ajmo malo pozitive ljudi, pa ipak nam je Opi rekao da je u pregovorima za posao te da će nam uskoro javiti, pa možda već do kraja tjedna [proud]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

U roku od tri dana potpis ugovora za branu Tagharist (Alzir):
http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-sklapa-posao-u-alziru-vrijedan-21-milijun-kuna-195795.aspx

A sa ovim zadnjim vjestima oko Arene i novih poslova:
http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-se-uzda-u-novac-od-arene-i-dogovara-nove-poslove-vani-198106.aspx
najvjerojatnije, Ingra radi na tome da na ime Arene prikupi garancije neophodne za potpis i drugog ugovora od 100 milijuna Eura, isto u Alziru…
(17.02.2012 – business.hr – Igor Oppenheim:
"… Osim toga, bitna je činjenica da Ingra trenutačno ima ukupno ugovorenih poslova u vrijednosti oko 150 milijuna eura. Pokušavamo trend što više usmjeriti na inozemstvo. Meÿutim, javlja se ključan problem garancija. Investitori nam nude poslove, a mi ne možemo doći do garancija i to je zatvoreni krug. Ipak, HBOR nam izlazi u susret i nadamo se da će se ta suradnja proširiti i na nove ugovore.")

poućeni proslošću koliko te garancije mogu biti dobre, toliko mogu biti i loše. Dosta je bilo toga da država garantira za privatne tvrtke.

Na prijateljskom forumu pišu da je Ingri dodijeljena Zlatna kuna! Ili nisam dobro razumio? Da je dodjela za veljaču 2012. g. razumio bih ali valjda je bila dodjela za 2011.g. [wink]

Juče ste malo preterali sa dizanjem cijene, jer cijena nije smjela iznad 10 kuna. Zato sam se odlučio na prodaju 10 tisuća odmah jučer ujutro. Pred kraj dana prodao i drugih 10 tisuća, i onda koju sekundu kasnije još 1 tisuću. Sve u svemu rasprodao pola portfelja. Danas se nisam usudio kupovati, ovo danas je bilo bez glave i repa, čista histerija. Možda Vam ujutro budem potpora na kupnji, sve ovisi kako "ekipa" odluči.
Uglavnom novac od Ingre, ide opet samo u Ingru! Zahvaljujem "ekipi" što je danas ovoliko spustila cijenu, aj sutra barem na 6, da se ponovno ukrcam, ni 7 ne bi bilo tako loše. Vi ste moji najbolji “prijatelji”. [kiss]

@lojtra
ako je Ingra dobila zlatnu kunu, njeni dioničari dobili su drvenu čunu [lol]

moji postovi su osobno mišljenje te nisu investicijski savjeti niti poziv na kupoprodaju dionica!

New Report

Close