INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

a jadna ti je ta tvoja matematika, vidi se da nikad nisi računao funadamentalnu vrijednost dionice…..
[/quote]
Moja " realna matematika" je zaradila ovig dana i to ne samo na INGRI, a tvoja??? Očito nije čim te obuzeo jal. Sve najbolje u životu ti želim. Mnogi se pitaju gdje je vatreni1 najveći zagovornik stečaja? On je prizivao stečaj i kupovao od 5-4, i sada vam se smije iz prikrajka čekajući visine da vam proda.
[/quote]
@megido01

matematičar, ništa se ne hvališ koliko je danas tvoja "realna matematika" zaradila?


Ja sam jako zadovoljan sa razvojem događaja zadnjih par dana. Kupio sam Ingru prošle godine, prosjek mi je oko 10 kn. Nedavno je bilo 4 kn, sad je gotovo 8. A likvidnost nevjerojatna. Za nas dugoročne, mislim da se situacija bitno popravila.

bez zamjerke ali kaj nije unosnije trejdati uz stop loss ?

free flow information

"Društvo razmatra nekoliko opcija refinanciranja koje će pridonijeti stabilizaciji poslovanja
i vjeruje u njihov pozitivan ishod. Međutim, razmatrane opcije tek su u početnoj fazi
kreiranja nekoliko idejnih rješenja.
U ovom trenutku još uvijek nije
postignut nikakav obvezujući sporazum glede bilo koje opcije, temeljem kojeg bi Društvo
moglo obavijestiti javnost."

Da je openhajm nesposoban, opće je poznata stvar, prihodi najbolje govore o tome, s obzirom da je čovjek zadužen za core business. E da Perić 16 mjeseci radi na restrukturiraanju i nije se pomakao od "početne faze kreiranja nekoliko rješenja" (u prijevodu- nije napravljeno apsolutno ništa po pitanju restrukturiranja), e to mi je stvarno razočaranje….ipak se od njega nešto očekivalo……

jadna je svaka firma kojoj uprava ovako prizna poraz……….


Ali u jedno sam siguran….
Neće više ić puno doli…jer je kupnja sve jača i jača…
I dosta se malih preselilo…tako da je po meni kritična točka 7,2….ispod koje neće ić…A gori može do ….neću o tome..
Ali već sutra bi se mogli mnogi isproljevat vodom od suprotnne reakcije…
Jer zapamtite…SVAKA AKCIJA IMA SVOJU REAKCIJU:…..čista fizika sa velikom dozom psihologije..

Korisnik BG je danas istrejdao 3 puta ingru, a 60% količine od kupnjene je ostavio jer to smatra dobrim ulaganjem… [lol] …a po potrebi će sutra kupiti još jer je on stari nosonja…

Ovo naravno nije nagovor na ništa…

ps. molim bez brisanja
thx

O BearGryls, dobro se vratio!
bas lijepo sto si opet postao dugorocan.
Nemoj biti previse tajanstven, daj nam taj target…



moguce ga njegovi grafovi iznenadili.
jos jucer ste neki pricali o 14,15 pa i 20 kn.
danas druga prica.
po meni ako nece biti uskoro promjene u top 10, vrlo lako ispod 6

Pa neka….a moguće je i da bude i po 12

[/quote]
sto je realnije?
bez ijednog novog posla objavljenog
ja bi da je 20, ali ko ce kupovat? dividendu ovdje zaboravi.
zato kazem bez jakog novog u top 10 nis od up.

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Dugoročan sa ovom količinom kupljenom koju sam vratio danas…
A sa djelom se zezam i zatrejdam ako je promet to dopusti…

Sjetite se kolega mojih postova na 3,8 i 4..

Prodao dio na 6 i dio preko 6…
Danas dokupio u i čemu je problem…
Okolnosti su se promjenila…i ja sam se prilagodio(stari nosonja)…
A to čete vidit…

stojte mi dobro

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

Ingra: Ne znamo odakle rast dionice, tek razmišljamo kako se oporaviti [tongue]

mislim ja da se tu nešto taji, da netko ulazi s razlogom,a Oppi klima ramenima kao nemam pojma zašto je porasla dionica [thumbsup] no sve u svemu odličan rast, barem malo veselja nama koji dugoročno gledamo na tu dionicu..
samo se neka vrati na još manje kunica da se na plaći još koja ubere



Bas me interesuje tko ce prvi poceti sr..ti kako INGRA ne vrijedi vise od 2 kn i kako najvjerojatnije ide u stecaj… [rolleyes]

vidjet ćemo danas hoće li biti izmjena u top 10 (iako sumnjam)…a to znači da je sve bila obična navlakuša!
a budimo realni, Ingra izbaci FI sa -90 milijuna kuna gubitaka, a cijena skoči sa 4 na 11 kn…
do kraja tjedna bi se ovo moglo gadno ispuhati sve do 5 kn
[/quote]

Možda i je skočila puno, ali uzmi obzir da je na 4 kn cijena bila za stečaj, a Fi ipak još jedno vrijeme neće biti za stečaj. Niste se čudili što su je sa par stotina tisuća komada srušili na 4 kn. A sad se čudite kad se vraća na točku sa koje je krenuo pad. [wink]

…ima da se prašihttp://limun.hr/main.aspx?ID=791862&pojam=ingra…

DAJ PET !!!

Evo na vijestima kažu da ide natječaj za HE OMBLA [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

@mikro

…ima da se prašihttp://limun.hr/main.aspx?ID=791862&pojam=ingra…

Meni je posebno simptomatično to što su odabrali inter kapital vrijenosne… [thumbsup]

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

Kažu da se povijest uvijek ponavlja !

Kažu i da brutalan rast neke dionice traje između 2-4 dana, ali i pad isto tako !

New Report

Close