INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Tesko se vise ko usudje nesto reci, a jos teze previdjeti za ovu INGRU. [shocked]
Nitko se ne zeli praviti pametan… kao ni pretvarati da to nije.
Poneki lizu rane dok vecina broji i prebrojava novce i dionice.

Ali svi, bas svi razmisljaju kako su ipak, sve ovo mogli malo bolje i mudrije odraditi.[undecid]
I svi, opet svi, jedva cekaju novu priliku, da se pokazu i dokazu.
Da se nadju brzi i spretniji, pametniji i okretniji…[cool]

Ali ako u tome ne uspiju, krivi su drugi i Opi…
Kriva je INGRA i cijela ekipa…
Krivi su trejderi i drukeri…Hanfa i moja baba…
Ma kriva su i susjedova jaja!
[angry]

Ali u jedno sam siguran….
Neće više ić puno doli…jer je kupnja sve jača i jača…
I dosta se malih preselilo…tako da je po meni kritična točka 7,2….ispod koje neće ić…A gori može do ….neću o tome..
Ali već sutra bi se mogli mnogi isproljevat vodom od suprotnne reakcije…
Jer zapamtite…SVAKA AKCIJA IMA SVOJU REAKCIJU:…..čista fizika sa velikom dozom psihologije..

Korisnik BG je danas istrejdao 3 puta ingru, a 60% količine od kupnjene je ostavio jer to smatra dobrim ulaganjem… [lol] …a po potrebi će sutra kupiti još jer je on stari nosonja…

Ovo naravno nije nagovor na ništa…

ps. molim bez brisanja
thx

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

Najbolji mi onaj genijalac koji kaže da, osim prvih 10, ostatak ponuda na BID/ASK – nije bitan.
Dakle, nekima ovdje je sasvim normalno/nebitno da se na BID u jednom nalogu postavi 600.000 dionica(kao danas) po cijeni od 0,01 KN, te da horda malih i neiskusnih ulagača pomisli kako je potražnja dvostruko premašila ponudu i počne suludo kupovati.
"Trguj ono sto je na stolu."
Pazite da pritom ne završite, kao u kakvoj balkanskoj krčmi, ispod stola.

Angry Bob: "As for the good news - There is no f...... good news!" https://www.youtube.com/watch?v=hMaVIAlJlnw

@dedo
nitko nije kriv ili si trejder ili nisi, opet će trejderi biti izbijeni iz cipela i opet će se razine preskakati, možda već sutra
LP

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Točno-Ema…sami lažljivci…sad su se malo dokopali novaca- sad bi odmah čuda stvarali…….!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Ja sam jako zadovoljan sa razvojem događaja zadnjih par dana. Kupio sam Ingru prošle godine, prosjek mi je oko 10 kn. Nedavno je bilo 4 kn, sad je gotovo 8. A likvidnost nevjerojatna. Za nas dugoročne, mislim da se situacija bitno popravila.

glupo je ne iskorist ovakvu likvidnost. ko zna kad bumo to opet doživjeli.
a ovo danas je bilo vidljivo iz aviona, čak je i pisalo na ovom forumu. barbosa nas je sve lijepo upozoril na 6,97

moguce ga njegovi grafovi iznenadili.
jos jucer ste neki pricali o 14,15 pa i 20 kn.
danas druga prica.
po meni ako nece biti uskoro promjene u top 10, vrlo lako ispod 6

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

koliko znam a mislim da imam točnu info da ingra ima ugovorenih poslova preko100 mil dolara i to veliki dio vani a neznam tocno gdje,kroz par dana mislim da ce sve sluzbeno izać.Tako mislim da se ingre ne treba bojat.Volatilnost joj je velika pa za trejdere je bombon,a za cvrste ruke je čokolada.Sve ce biti uskoro jasnije, strpljen spasen.Nije ovaj rast bas bez veze i ni umjetan vec postoji pokrice za to sta u podcijenjenosti sta u novim poslovima-.


moguce ga njegovi grafovi iznenadili.
jos jucer ste neki pricali o 14,15 pa i 20 kn.
danas druga prica.
po meni ako nece biti uskoro promjene u top 10, vrlo lako ispod 6

Pa neka….a moguće je i da bude i po 12

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...



Bas me interesuje tko ce prvi poceti sr..ti kako INGRA ne vrijedi vise od 2 kn i kako najvjerojatnije ide u stecaj… [rolleyes]

vidjet ćemo danas hoće li biti izmjena u top 10 (iako sumnjam)…a to znači da je sve bila obična navlakuša!
a budimo realni, Ingra izbaci FI sa -90 milijuna kuna gubitaka, a cijena skoči sa 4 na 11 kn…
do kraja tjedna bi se ovo moglo gadno ispuhati sve do 5 kn
[/quote]

Uf, opet taj TOP10!
Nema veze da li ce biti promjena u TOP10.
Ako neko stvarno prikuplja dionice onda nema interesa da se pojavi u TOP10, bar ne dok se ne zavrsi to prikupljanje. I moguce je da je vecina ovih dionica kupovana od strane jednog subjekta, ili interesne grupe, ali preko vise lica ili racuna.
Tako da eventualni izostanak promjena u TOP10 se ne moze automatski smatrati "obicnom navlakusom".

Da, i budimo realni – Ingra nije samo objavila FI sa 90 miliona gubitka…
I jos nesto, da je sve bilo igra i navlakusa ne bi se ostavila onolika 2 gap-a koji su mnogima bili upozorenje da ne ulaze ili da sto brze krate svoje pozicije… Ako su ti "igraci" imali toliko snage da stvore ovoliki "umjetni" rast i promet, mogli su vrlo lako sprijeciti te gap-ove i obezbjediti si jos neki pozitivan dan i nekih dobrih 20,30 ili cak 50% rasta…
Lp, dedo



@dedo

nitko nije kriv ili si trejder ili nisi, opet će trejderi biti izbijeni iz cipela i opet će se razine preskakati, možda već sutra
LP


Ja sam jako zadovoljan sa razvojem događaja zadnjih par dana. Kupio sam Ingru prošle godine, prosjek mi je oko 10 kn. Nedavno je bilo 4 kn, sad je gotovo 8. A likvidnost nevjerojatna. Za nas dugoročne, mislim da se situacija bitno popravila.

Dugorocnu srecu svim dugorocnim!

New Report

Close