INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

najgora svar je što je u opticaju oko 65% dionica kojima se intnezivno trguje….nema ovdje velikih kupaca, samo velikih navlakača [bye]

e sad finale ili na 8,5 ili 7,5 , bolje ova prv solucija

pepe7


Ovo ide visoko bez obzira na top 10 tj. da li će biti novih ulazaka ili ne.Čeka se posao iz alžira od 30 milja koji je pred potpisivanjem,a do ljeta posao s lavčevičem u iraku od 200 milijuna dolara a dobio se i posao u Hrvatskoj na cestama.


Na koliko si zaglavio??

idući tjedan će bit bolje...

Čini se da je netko namjerno mobilizirao dio novca i vlastitih dionica kako bi potaknuo i druge na prodaju/kupnju i napravio ovu čitavu predstavu da bi ili pospremio što više dionica ili ih što više rasprodao. Tko god je nije iz top 10, ali nije ni daleko. I definitivno je uspio u tome jer od ukupnog prometa od nekoliko miliona komada sasvim sigurno su neke završile tako kamo ih je netko želio plasirati. Moj osjećaj kaže da je riječ o akumulaciji.

Jer opet kad se gleda dulja perspektiva sada statistički gledano više nije vrijeme za rješavanje viška dionica (jer se ipak promjenila investicijska klima najavama budućih projekata) nego za akumulaciju kako bi se na dulji rok moglo zaraditi i onda pomalo utapati "sitnima" kako ciklus bude išao svojem zrelom kraju. To je puno lakše napraviti sada sa vrlo malo novaca nego kada (ako) dionica bude na 20, 50 ili 100 kn.

A u top 10 se vrlo vjerojatno neće vidjeti ništa (osim možda greškom) sve dok Ingra zaista ne izađe sa onim oko čega definitivno kuhaju, a ne žele reći u kojoj su zapravo fazi realizacije. Isto tako logički čisto sumnjam da bi i bivši predsjednik i D.Štern htjeli da im se ime veže uh neku luzersku kombinaciju propale firme kada bi to bila opcija kojoj sada prisustvujemo.

I ako je ova Oppijeva izjava da "razmišljaju" stvarno istinita onda bježite van koliko vas noge nose jer ako se do sada nisu smislili onda nikada ni neće.

Ali ipak prije toga sjetite se da ni onda kada je bio ugovor sa Alžirom u igri nisu htjeli reći ništa nego tek kada su ih novinari uspjeli provaliti, a tek prije tjedan-dva su taj projekt opet tekom mukom spomenuli da je u fazi projektiranja – što znači da se na njemu radi, a da mi o tome ne znamo ništa. Definitivno uprava zna puno više nego želi priznati i opet mislim da je čitava ova igra vrlo dobro okrestrirana da zbuni sve koji iz raznih razloga ne mogu vidjeti detalje u kojima leži zec.

Ali da sve ovo ima obilježja kriminala za istragu – itekako.

Bas me interesuje tko ce prvi poceti sr..ti kako INGRA ne vrijedi vise od 2 kn i kako najvjerojatnije ide u stecaj… [rolleyes]

Evo me opet nutra.Kapitalizirana dobit -pretvorena u dionice INGRE.a SAD ŠTA BUDE NEKA STOJE PA MAKAR DO SUDNJEG DANA.6 HEBENIH MJESECI DO PLUSA.

peyo

1 556 435 dionica Ingre danas, novi rekord, ali ista kolicina para, "samo 360 000" dionica vise za istu kolicinu novca, gdje je ostatak love, ispario ^_^. Zadnja cijena 7,69, nisam puno ni pogrijesio. Za sutra, pa ne znam Ingra je Ingra, moguce da ce rast a moguce da ce padat, mozda ujutro naraste do 9 pa se spusti do 6,8 do kraja dana, vidjet cemo.

Rusitelj vlade ^_^.

Peyo neka si ti nama [thumbsup]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

pogledati obrazac na BLJE i CROS, vjerujem da je to odradila ista elipa

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Drugi put će nas ošišat još gore, svi ćemo mislit da je navlakuša i prodat, a oni će nastavit bez nas, nećemo ni znat kako smo ostali bez polovine portfelja.


Inače ovaj rast je rađen po čistom kompjutorskom modelu kakvih je bilo i ima još i na vanjskim burzama gdje se skupi par špekulanata sa prilično jakom financijskom snagom i započne šou…mada je vani to sada puno teže..

Prvo se naravno dionica tjera gore čim je brže moguće i do razine gdje po procjeni dnevni promet dosegne neki limit njihova kapitala ,što je recimo očito bilo jučer i tu se radi najveći iskrcaj…zatim naravno ide jače hlađenje…pa opet euforija…pa hlađenje…i tako dok se prema programu iscrpe razne mogućnosti i scenariji za zaradu te se onda dionica pusti opet tržištu uz drastičan pad prometa i interesa za nju…

Uglavnom jedini pravi dobitnici su oni koji vode igru,a ostali kako ko ima sreće,osjećaj i hrabrosti s kojim kapitalom se kockati.. [rolleyes]


Uf..i ovo se moralo dogodit…danas očito program odredio kolektivno šišanje i ko se uspio izvuć svaka mu čast…
Osobno sam danas jedva izvukao neki sitni plus,naravno opet više puta ulazio i izlazio,a kraj kao i jučer dočekao opet u cashu…ipak mi je miran san važniji..:-)
Sutra samo glavni igrači znaju kamo će dionica,odn. kako im njihov program odredi…pa ono bit će opet zanimljivo,mada bi promet i euforija,odn panika trebali ipak malo pasti..


Idući tjedan lagano oprez, radi se o jako bezobzirnoj ekipi koja preko noći stvori vijest o nekom neopravdanom rastu i plate dva, tri članka u tiskovinama, izmaknu prodaju i zakucaju na barem 6 kuna bez pardona. Iz tog razloga trećinu sam prodao, za ostalo sam na okidaču u ponedjeljak, ako objave neki posao kupujem, ako ne, meni dovoljno za sada.

Evo moj post od prije 4 dana, izgleda mi aktualno.

New Report

Close