INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

filija@ po tebi TA ne valja,,,,jos nisi napisao prosjek ulaza?????? i na osnovu cega si kupovao i po kojoj cjeni???? mozda FA?

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Nemam pojma dokle će ovo rasti, zaista nemam pojma, ali ovi gapovi me ubijaju! Kao što sam ušao nisko zbog onog mega-gapa, tako sam i izašao dosta visoko zbog ova 2 solidna gapa.
I još nešto, svi građevinci koji su rasli ovih dana imaju identične gapopve istog dana, iste postotne veličine…znači, da svi očekuju istu vijest?
Kažem, ne znam dokle će rasti, a samim time i kada će poćeti padati, ali GAPOVI ĆE SIGURNO BITI POPUNJENI, ne samo na Ingri veći i na svim građevincima! Zato ekipa – OPEREZ! [wink]

…a da se malo preispitate i pogledate TA…da se ovo ne popunjavaju gapovi koji su nastali prilikom padanja od 18 pa do 4?… [sad]…
[/quote]

APSOLUTNO SI U PRAVU!
Ali kao što su se ti gapovi u ovoj turi popunili, MORAT ĆE PO TVOJOJ LOGICI (i po logici TA, slažeš se zar ne?) jednom popuniti i gapove koje je ovaj rast ostavio iza sebe. Kažem, to su moji razlozi izlaska- GAPOVI koji nisu praćeni informacijama. To naravno ne znači, da se informacija neče pojaviti već sutra. Alo ako se pojavi u travnju ili svibnju, e to je onda problem za one koji su trenutno IN!
Moja logika, možda totalno kriva, ali je moja!
Nek sutra popuni gapove, ja sam opet unutra.
I riječ je tijelom postala!

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!

Ja ne izlazim dok ne vidim tko je kupovao u petak 630.000 dionica + danas 1.190.000 dionica….a tko hoće trejdati, neka trejda [cool]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

inverter
…TA služi namjerama onih koji je koriste…poštujem strategiju…odgovorite mi ko je po TA vidio pad od 413 do 3,8…odgovorite mi ko je po TA vidio ovaj rast od 3,80-12,75…hvala…ne kažem da neće u korekciju, no kada, na 11,13,18,20?…i do kuda?…laku noć g.inverter…očekujem odgovor…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

http://www.vecernji.hr/biznis/britanci-zele-kupiti-co-hpb-ulagali-bi-pruge-energetiku-clanak-380557

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Nitko ništa ne zna, svi sve znaju…jedino znam da ova količina koja je istrgovana učinila je mnoge budalama, ja sam tu priču odradio prošle godine i strpljivo skupljao sukladno mogućnostima i tek danas došao u plus.
I slažem se skolegom, ne izlazim dok ne vidim promjenu u TOP 10.

I da, čestitam PBZovcima. Bravo majstori. Znam, nije vaša lova

"alea iacta est"

Ingru digli iz pepela Čačić i obveznice uz zalog Arene
http://www.poslovni.hr/vijesti/ingru-digli-iz-pepela-cacic-i-obveznice-uz-zalog-arene-198052.aspx

"Posljednjih dana, doduše, na krilima Vladinih najava milijardi kuna javnih investicija u 2012. i ostale dionice iz krizom najpogođenijeg sektora građevinarstva dobivaju na vrijednosti i trguju se u natprosječnim volumenima. Dijelom bi se tako i Ingrin skok mogao pripisati tome. …"

Dionice po promnjeni cijene od: 15.02.2012. do: 27.02.2012. (izvor mojedionice.com)
http://mojedionice.com/trg/IzvPromjenaCijene.aspx?idF=11&idDrz=1&dat1=15.2.2012.&dat2=27.2.2012.&likv10poc=&likv10kraj=&SortDir=sil&minPromPoc=&minPromKraj=&idDjel=0&SortEx=Promjena

INGR-R-A 130,15%
HDEL-R-A 37,14%
DLKV-R-A 34,97%
VDKT-R-A 31,17%
IGH-R-A 28,50%
THNK-R-A 24,44%
————————-
prosjek 47,73%

Optimist - loše informirani pesimist

TA opisuje psihologiju tržišta – prema svojim mogućnostima. Ali ovdje, mi znamo psihologiju. Netko kupuje na veliko… Znamo da nisu kupili 2 milijuna dionica u zadnja 2 dana, bilo je trejdanja, možda je i 3/4 bilo trejdanje, ali sigurno je netko novi ušao u top 10 i to ćemo vidjeti do kraja tjednna. 13 milijuna kuna prometa u jednom danu nisu napravili trejderi – pa oni nisu toliko napravili u zadnji nekoliko mjeseci. Činjenica da se danas ne vidi tko je ušao u top 10, po mojem mišljenju znači samo jedno – da se nastavlja akumulacija. Ako vam 13 milijuna kuna prometa ne sugerira da netko ipak tu akumulira, onda ne znam koliko bi to trebao biti promet da se radi o akumulaciji.

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingru-digli-iz-pepela-cacic-i-obveznice-uz-zalog-arene-198052.aspx

Sutra treba kupit poslovni za 10 kn – jedan burek – i vidjet kakve su to obveznice.

vaau… gle, čudom bez ikakvih +++ vijesti… tj. tzv. niti jedne nema…formula za up nekoj xy ekipi možebitno vazda funkcionira… a ona za down…??? … hmmm… hanfa, hanfa… tko te plaća….? hoćeš li se izjasniti… Uprava INGRE je… nema vijesti… dakle nema javnog razloga za up… a cijena up… mhmmmhmmm…??? Lp, sretno… P.S. ako dođe neka vijest (a negirana javno danas ista…) tko će – zbog povlaštene iste… na povlašteni poligraf…


@ivedome
prikažite nam stanje prodaje sutra u 10:30 …

što mislite… dokle ova donja tzv. piramidna formula… kod pozitivnog sentimenta (bez obzira opravdanog ili ekipno keš nametnutog…) funkcionira… ? :

Malo sitne primjerne domaće zadaće za up:

početni kapital npr. 200.000 kn

kupiš 20.000 kom x 10 kn xy dionicu = 200.000 kn

10.000 kom držiš – ne trejdaš…

10.000 kom prodaš po 11= 110.000 kn
sa 110.000 kn kupiš 9166 kom po 12 (gubiš količinu al dižeš cijenu)
9166 kom prodaš po 13 kn = 119158 kn
119158 kn kupiš 8511 kom po 14 Kn
8511 kom prodaš po 15 kn = 127665
127665 kn kupiš 7979 kom po 16 kn

gornjih ne diranih 10.000 kom + 7979 kom trejdanih x na 17 kn prodanih = 305.643 kn tj. digo si cijenu sam – uz malu tuđu povremenu pripomoć za 70%, al zaradio si sigurnih 105.643 kn (minus sitna provizija) …

i sad si pogledajte promete od 09.02. do 24.02. ….
http://www.zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=INGR-R-A
Lp i sretno svima…


[rolleyes]

Po meni ako se openhajm pravi blesav pa ne zna što se zbiva tada je sindikat na djelu.
Uzeo sam u model da su započeli kupovati sa današnjih vršnih cijena 06.09.2011. te da dnevno troše 100 000 kn prosjek dnevnih prometa do dna cijene je bio 295 000 kn tako da su se mogli uglaviti u promete.
Nakon dna volumeni rastu, prometi a samim tim i cijene.

Na dnu tršišta prosječna cijena dionice je bila oko 7,5 kn i 45% pušinga, agresivnom kupovinom i dalje ruše prosjek cijena ali podižu tržišnu cijenu dakle negdje od 7 kn već može započeti iskipavanje.

Za ovaj projekt je trebalo cca 12 000 000 milja kn od početka 6.9.11.pa do danas i destak skrbničkih računa. Nije nemoguće da je i sve organizirala i jedna osoba.

U ovom gore modelu danas na uloženih 12 000 000 kn dobit bi bila cca 6 000 000 kn 50 % u 5 mjeseci nije loš prinos.

Ukratko tokom dva mjeseca ovegodine protrgovano je 40% ingrinih dionica putem burze s tim da top 10 ne mrda, tokom mjeseca veljače 34% dionica dakle to bi bilo cca 50% slobodnih dionica se izvrtilo na burzi a nema pomaka u top 10 i Opi nema pojma o ičemu.

4 moguća scenarija:
– nekakvo je "neprijateljsko" preuzimanje u igri i Openhajm stvarno ne zna ko će ga sutra izbacit iz ureda. Kupci se ne moraju nužno pojavit u uredu mogu se pojavit na sljedećoj skupštini i zatražit likvidaciju ingre. Mali dioničari više manje i onako neće sudjelovat na skupštini. Ako je BV ingre realan sasvim će fino zaraditi.

-Openhajm zna nešto te mudro šuti o svemu, povlaštene informacije cure te se kupuje na povlaštene informacije.

-Mirovinci kemijaju za svoj račun

-Netko manipulira tržištem.

– Bilo koja opcija od ove 4 je neregularna ( nelegalna ) stoga smatram da je potreban dodatni nadzor HANFE ovih dana oko ingre. Stvarno bi pukao od smjeha da na kraju ispadne tresla se brda rodio se miš onosno da ispadne tržište se pomamilo za ingrom ono bez razloga.


TA opisuje psihologiju tržišta – prema svojim mogućnostima. Ali ovdje, mi znamo psihologiju. Netko kupuje na veliko… Ako vam 13 milijuna kuna prometa ne sugerira da netko ipak tu akumulira, onda ne znam koliko bi to trebao biti promet da se radi o akumulaciji.

samo je pitanje limita cijene akumuliranja .

moglo se istresti trejdere rupom na bidu na 7, na 8, na 9, na 10, čak i na 11 Kn, ali uvijek je u presudnom trenutku bilo lupanja po asku s 10ak tisuća komada .

Da se trejadalo, je, i to se također vidjelo .

Da nema HANFA-e , očito će biti kad za tjedan -dva ustanovimo zašto se kupuje kao da nema sutra .

Da postoji razlog, i da je to jak, očito je, kao i da za njega zna više od jedne osobe, te su si međusobna konkurencija . Trejderi su to samo pogoršali .

Ovo nije akumulacija, ovo je borba za dionice . Pitanje je kako će kupci opravdati ovu " odjednom ničim izazvanu " želju za dionicama , usprkos izrazito lošim rezultatima poslovanja i nikakvim pozitivnim vijestima u prethodnom razdoblju .

Samo mi ne navodite PLANOVE vlade….

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

New Report

Close