INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nemožeš je ni vidit nego tek u sridu i četvrtak….
ovo ti je stanje u skdd u biti od 3 dana ranije….
Mislija san da znate to….

MOJI POSTOVI NISU NAGOVOR NA NIŠTA.......ALI BAŠ NIŠTA...

Trenutno smo na omjeu cca 1 IGH = 100 INGA i tek smo se vratili na ajmo reći početne točke,
omjera gdje smo bili negdje krajem 9 mjeseca/2011.
Znači , po mome mišljenju INGRa nije pretjerano rasla u odnosu na druge građevinare , samo je došla na svoje….

smanjuje se minus.......

izašao danas (nadam se ne zadugo) na 11,9x. zašto baš danas?
Malo zbog TA (znam reći ćete da na INGR TA ne vrijedi):

– RSI vrišti
– volumen velik
– gapčina na otvaranju
– zatvaranje (10,90) ispod dnevnog prosjeka (11,07)
– bearish shooting star svjećice;

a dobrim dijelom i zbog ostalog:

– rast od 235%
– počelo se i po raznim medijima pisati o rastu INGR. to je obično SELL znak
– (pre)ogromna euforija (kao krajem svibnja 2011 kad su svi (pa i ja) vidjeli dionicu iznad 22 samo da probijemo ovih 18)

namjeravam se vratiti unutra kad se malo ispuše. pa ću pozvati u pomoć opet TA koja ne funkcionira, ali kaže da je uobičajeno 50-postotno odstupanje od trenda. to bi davalo target na oko 8,3. No odstupanje od trenda može biti i veće pa bi niži target bio oko 7,3. I uz takvu korekciju rast može biti održiv, što bi dalo priliku onima koji su propustili ovaj vlakić, da se ukrcaju prema slijedećim visinskim kotama.

što ako ne dođe do (meni očekivane) korekcije? za mene nema ukrcavanja u ingr, ali ima i drugih jaaako zanimljivih dionica na zse.

ovo moje razmišljanje molim uzeti s debelom rezervom jer sam prodao i sad se nadam padu. ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju.


Nemožeš je ni vidit nego tek u sridu i četvrtak….
ovo ti je stanje u skdd u biti od 3 dana ranije….
Mislija san da znate to….


aj malo oladi i zaradi nekaj na atpl

ja gledam pocetak rasta dakle 4. a to je bilo ksd lumene???
drz se ti divljine i zohara i zmija

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

Nemam pojma dokle će ovo rasti, zaista nemam pojma, ali ovi gapovi me ubijaju! Kao što sam ušao nisko zbog onog mega-gapa, tako sam i izašao dosta visoko zbog ova 2 solidna gapa.
I još nešto, svi građevinci koji su rasli ovih dana imaju identične gapopve istog dana, iste postotne veličine…znači, da svi očekuju istu vijest?
Kažem, ne znam dokle će rasti, a samim time i kada će poćeti padati, ali GAPOVI ĆE SIGURNO BITI POPUNJENI, ne samo na Ingri veći i na svim građevincima! Zato ekipa – OPEREZ! [wink]

Fondovi, Pazite da vas ovakav jedan iz mog iz AVATARA ne doceka kao Sirica i Djedovica!

evo definitivno i za srijedu kad je protrgovano podosta dionica top 10 ostao je isti.

idući tjedan će bit bolje...

Molim ove što su od mene danas kupovali po 12,2X da objasne direktoru Ingre zašto cijena raste, jer on nema pojma ;

http://www.poslovni.hr/vijesti/ingra-dobitnica-dana-iz-tvrtke-kazu-nema-nista-novo-198006.aspx

http://hr.seebiz.eu/dzombic-i-milanovic-pricali-o-he-dubrovnik-i-mostu-na-savi/ar-27742/

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Nemam pojma dokle će ovo rasti, zaista nemam pojma, ali ovi gapovi me ubijaju! Kao što sam ušao nisko zbog onog mega-gapa, tako sam i izašao dosta visoko zbog ova 2 solidna gapa.
I još nešto, svi građevinci koji su rasli ovih dana imaju identične gapopve istog dana, iste postotne veličine…znači, da svi očekuju istu vijest?
Kažem, ne znam dokle će rasti, a samim time i kada će poćeti padati, ali GAPOVI ĆE SIGURNO BITI POPUNJENI, ne samo na Ingri veći i na svim građevincima! Zato ekipa – OPEREZ! [wink]

…a da se malo preispitate i pogledate TA…da se ovo ne popunjavaju gapovi koji su nastali prilikom padanja od 18 pa do 4?… [sad]…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


– RSI vrišti
– volumen velik
– gapčina na otvaranju
– zatvaranje (10,90) ispod dnevnog prosjeka (11,07)
– bearish shooting star svjećice;

– rast od 235%
– počelo se i po raznim medijima pisati o rastu INGR. to je obično SELL znak
– (pre)ogromna euforija (kao krajem svibnja 2011 kad su svi (pa i ja) vidjeli dionicu iznad 22 samo da probijemo ovih 18)


bravo za jedno napokon racionalno razmišljanje…
za razliku od nekih koji još smatraju da raketa nikada ne može ostati bez goriva…

Optimist - loše informirani pesimist


evo definitivno i za srijedu kad je protrgovano podosta dionica top 10 ostao je isti.

očekivano, ili je ingra angažirala markera ili je sindikat zavrtio 100% sa 10ak milja …tko god, očito je bilo da se ne ide u akumulaciju nego u agresivno podizanje vrijednosti dionice isključujući mogučnost da se ask popuni

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


evo definitivno i za srijedu kad je protrgovano podosta dionica top 10 ostao je isti.

u srijedu nije bila neka količina, oko 300.000 dionica, od toga nek je 100.000 bio trejd, ostaje samo 200.000 komada…ali prošli petak (630.000 komada) i danas (skoro 1.193.000 dionica) zasigurno će iznjedriti nova imena u top10!
bio sam uvjeren da je sve navlakuša, ali sad mislim da treba sačekati srijedu i četvrtak pa će puno toga biti jasnije jer ovolike promete sigurno ne rade ni trejderi ni navlakači, nešto drugo je u i(n)gri

New Report

Close