INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

inače, meni ovo malo smrdi na bigger fool theory.



Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

a jadna ti je ta tvoja matematika, vidi se da nikad nisi računao funadamentalnu vrijednost dionice…..
[/quote]
Moja " realna matematika" je zaradila ovig dana i to ne samo na INGRI, a tvoja??? Očito nije čim te obuzeo jal. Sve najbolje u životu ti želim. Mnogi se pitaju gdje je vatreni1 najveći zagovornik stečaja? On je prizivao stečaj i kupovao od 5-4, i sada vam se smije iz prikrajka čekajući visine da vam proda.

neće uvijek biti ovako.

Kadati gubitak dođe sa -75% na -35%, to je vec uspjeh 😉
Ulaz mi je 17,xx kn


inače, meni ovo malo smrdi na bigger fool theory.

a da niste možda zamijenili za ovo –> Greater fool theory
http://en.wikipedia.org/wiki/Greater_fool_theory

The greater fool theory (also called survivor investing) is the belief held by one who makes a questionable investment, with the assumption that they will be able to sell it later to "a greater fool"; in other words, buying something not because you believe that it is worth the price, but rather because you believe that you will be able to sell it to someone else at an even higher price.

The greater fool theory relies on market optimism and market momentum concerning a particular stock, an industry, or the market as a whole.

The opposite of the greater fool theory is value investing, or contrarian investing, which tries to discount, or even go actively against, the prevailing market psychology. Value investors such as Warren Buffett believe that it is corporate profits which are the normal returns from stock investments and any higher return is possible only due to the greater fool theory.

Optimist - loše informirani pesimist


Najbolji mi je Opi kad kaže da nema ništa novo, a netko je na burzi u 2 dana kupio 1,8 milijuna dionica Ingre….bit će veselo kad mu novi gazda bane u ured [lol]

ja nisam primetil da su sve kupljene, malo je bilo i prodanih. vidli bumo u sljedećih dana ko je bil u pravu. inače, od ovih 1,8 mil protrgovanih, 30 tis. je mojih


Najbolji mi je Opi kad kaže da nema ništa novo, a netko je na burzi u 2 dana kupio 1,8 milijuna dionica Ingre….bit će veselo kad mu novi gazda bane u ured [lol]

Danas 13.214.249,08 Kn .

Pa i nema ništa nova , dok nema dokument za objavu na ZSE .

A bio bi red da pošalje pismo dioničarima , kao što to čini W.Buffet svake godine u ovo vrijeme .




Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

a jadna ti je ta tvoja matematika, vidi se da nikad nisi računao funadamentalnu vrijednost dionice…..
[/quote]
Moja " realna matematika" je zaradila ovig dana i to ne samo na INGRI, a tvoja??? Očito nije čim te obuzeo jal. Sve najbolje u životu ti želim. Mnogi se pitaju gdje je vatreni1 najveći zagovornik stečaja? On je prizivao stečaj i kupovao od 5-4, i sada vam se smije iz prikrajka čekajući visine da vam proda.
[/quote]

zaradila je tvoja matematika? znači da si prodao????? pa kakav si ti to "dugoročni" investitor kad prodaješ??? dugoročni od jednog dana? ti u biti samo tu ljude navlačiš sa tom spikom o dugoročnom investitoru, nabacuješ skupa sa bananaramom laži (tipa zgrada ATPL), kako bi ostatak ekipe kupovao i ostajao u ingri a ti zarađivao kupujući i prodajući isti dan…..

ili si dugoročni pa nisi ništa prodao? onda svaka čast, držiš se svojih principa…. čestitam. al onda nisi ništa zaradio još ništa….. ne računaš valjda nerealiziranu dobit kao stvarnu dobit, pa nisi banka da radiš MtM

Evo i ja sam danas prodala svojih 3xxx kom… pisala sam ovdje zadnji put kad sam kupovala odmah da se zna jer vidim da ovdje nitko nikome ne vjeruje (ni ne čudim se [kiss] )
Koliko sam mogla pratiti po trgovanju ipak je krenuo silazni trend, plus ova objava same Ingre, ja se ne bi zezala ovdje .. da itko i skuplja vlasnicke udjele u Ingri onda sigurno ne bi kupovali ovako sa +50 % dnevno i sami sebi dizali cijenu vec bi skupljali polako. Teorije o "poslovima teskim milijarde" koji mogu biti objavljeni svaki čas ne mislim ni komentirati, strašno je uopće da se tako nešto objavljuje ali Bože moj, zato ovi forumi mnogim od vas i služe …
Prijatelj mi je rekao i da uopce nitko nije kupio 2 000 000 dionica nego brokeri i spekulanti prodaju i kupuju po 5 i vise puta u danu, puta 2 transakcije .. pa si zbrojite malo.
Ja mislim da ipak treba vjerovati Upravi Ingre jer su pravodobno obavijestili burzu (31.1.) i da rade jako na financijskom restrukturiranju, a to je moguce onda i da ce opet izdati nove dionice, tko zna. U svakom slučaju mislim da ne lažu i da ima nekih tako velikih novih poslova da se ne bi ovako direktno i jasno izjasnili.

Sretno svima koji ostajete dalje , ja više nemam živaca [pray] [bye]

Sutra će pretpostavljam početi jače trejdanje ali ne sumnjam da će dionica pasti jer je večina ionako kupila oko prosječne cijene ili malo ispod. Baš me zanima razvoj situacije.


Sutra će pretpostavljam početi jače trejdanje ali ne sumnjam da će dionica pasti jer je večina ionako kupila oko prosječne cijene ili malo ispod. Baš me zanima razvoj situacije.

"pasti" ili "rasti"?
prosjek danas je preko 11 kn, solidna baza za nastavak rasta, pogotovo što sve više izgleda da imamo preuzimanje na djelu, iako se Opi pravi grbav [wink]

svatko odgovara sam za svoje K-P na burzi!!!!

ja nevidim promjenu u top 10

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.

pa nije izaslo još,stoji datum od petka.

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close