INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Danas bi se trebalo vidjeti u top 10 promjene ako
je netko veliki počeo skupljati.Nadam se da ovaj rast
nije samo opet čista špekulacija.Imam Ingru i nemam namjeru još
prodavati.

Pozdrav


Jutros sam komentirao da je vrh na 12 , plus minus desetak lipa . Nitko ni da 100-tku dadne

Svaka čast majstore, samo nisi rekao na čemu temeljiš svoje navode , zar uopće ima neko objašnjenje ? . Kakav je plan za trasu , ajd … budi drug

Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

neće uvijek biti ovako.

Nama dugoročnima je ovo melem na ranu. Na žalost neki su još u minusu ali sve dolazi na svoje. Samo strpljenja molim!


Definitivno je nekome Ingra upala u oko.

ma definitivno je upalo u oko ta već preniska cijena…a kome nije…
samo…kako je mogao biti tako siguran…jer…ulupat baš toliku lovu…
i to samo par dana nakon vijesti o nemogućnosti iskupa 13. tranše komercijalnih zapisa…
stvarno pomalo lucidno, onako kockarski…zato, svaka čast majstore i sve čestitke…tko god da je…

Optimist - loše informirani pesimist


Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

28 kn cijena dionice tj pola milijarde kuna mcap? Zbog?
Dividenda? Jedva da je firma u najboljim godinama sa 1,2 milijarde prihoda imala 5 milijuna neto dobiti, o slobodnom toku da ne govorim.

Firma nije imala investicijski ciklus otkada, kako će zadržati poziciju?

A pošto se nemože zaduživati iznad stope amortizacije, ne vidim niti mjesto za ciklus obnove.

Dug/kapital 270%.

Mislim ne ljutite se, ali dividenda je za Ingru kao i neto dobit od 100 milijuna kuna – san.

Pogledajte podatke pa vidite, osim toga, nije više pred-2008 za građevinu a kamoli makroekonomsko okružje.

Ne hvalim ne kudim samo vidim što piše.

Čestitke svima na Ingri, drago mi je da netko zarađuje ali gledajte realno…

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Danas bi se trebalo vidjeti u top 10 promjene ako
je netko veliki počeo skupljati.Nadam se da ovaj rast
nije samo opet čista špekulacija.Imam Ingru i nemam namjeru još
prodavati.

Pozdrav

Neće se danas vjerojatno vidjeti, najveći promet bio je u petak (preko 600.000 komada) i danas skoro 1.200.000 komada, tako da bi tek krajem tjedna moglo biti + iznenađenja u top10….ali da žestoko miriši na preuzimanje-miriši!
Nek za 2 dana izađe obavijest da je neki xy sakupio 2 milijuna dionica Ingre i da daje javnu ponudu za preuzimanje….što mislite, na koliko će cijena odletjeti idući dan?
Ovo nisu igre malih, što god mi mislili o tome, jer mali nemaju preko 13 milijuna kuna koliko je samo danas uloženo u dionice Ingre. Znam da je dio bio trejd, ali bar 7 milja od toga vjerujem da bila prava kupnja pravog kupca…. čije ime s nestrpljenjem čekamo [cool]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

28 kn cijena dionice tj pola milijarde kuna mcap? Zbog?
Dividenda? Jedva da je firma u najboljim godinama sa 1,2 milijarde prihoda imala 5 milijuna neto dobiti, o slobodnom toku da ne govorim.

Firma nije imala investicijski ciklus otkada, kako će zadržati poziciju?

A pošto se nemože zaduživati iznad stope amortizacije, ne vidim niti mjesto za ciklus obnove.

Dug/kapital 270%.

Mislim ne ljutite se, ali dividenda je za Ingru kao i neto dobit od 100 milijuna kuna – san.

Pogledajte podatke pa vidite, osim toga, nije više pred-2008 za građevinu a kamoli makroekonomsko okružje.

Ne hvalim ne kudim samo vidim što piše.

Čestitke svima na Ingri, drago mi je da netko zarađuje ali gledajte realno…
[/quote]
Gledajte realno kažete vi. Nekima je blo realno da ode na 2kn, no eto sad je realno 11. Što je danas realno??? Čudna vam je matematika ali pokazuje da ste realno sa 4-12 mogli zaraditi velike novce. No vama i mnogima nije bilo realno da će sa 4 ići preko 12. Dakle tko će odrediti što je realno? I matematiku na INGRI svi tumače kako im odgovara. No ono što se događa ovih dana TO JE REALNO, a vi gledajte i čekajte 2 kn. Pozdrav tebi i pozitivi i bananaramku kao i peyi.

neće uvijek biti ovako.


Mnogi me pitaju na privat što se ovo događa? Isto što kod i pada sa 20 na 4. Ako shvaćate onda dobro. Pišu vam mnogi kolika je realna vrijednost dionice te da nije ni trebala ići ispod 20, ali bilo je potrebno radi određenih špekulacija razmjerno događajima. Pokupilo se što se trebalo i sada ide nazad na realno. A što je realno? To je teško izračunati ali između 28-32 je negdje koliko se može sve staviti u matematiku. Naravno recesija i panika su učinil svoje i ništa se ne trži na reali već spod, ali i vrijeme panike prolazi, dolaze novi poslovi, stiže keššš i za koju godinu se nadam dividendi u visini cijene danas. Nekima SF ali ja vjerujem. Biće do tada turbolencija ali još jedan balon se sprema, a posle toga….?

a jadna ti je ta tvoja matematika, vidi se da nikad nisi računao funadamentalnu vrijednost dionice…..

Najbolji mi je Opi kad kaže da nema ništa novo, a netko je na burzi u 2 dana kupio 1,8 milijuna dionica Ingre….bit će veselo kad mu novi gazda bane u ured [lol]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

ja s nestrpljenjem očekujem rasplet ove igranke,jer ovo je još gore nego igra s tehnikom i igh-om kad se špekuliralo sa crnom gorom..
uglavnom sretno svima

inače meni se bliži godina dana otkad sam u cashu…

@peyo

Nabacio si mi paranoju, vratio sam se napola u zadnjim sekundama, sa drugom polovinom sutra podržavam rast ili kupujem niže u slučaju korekcije. Iako moram s ovim kešom i IGH imat na oku.

New Report

Close