INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ako će nazad, a neće, na 6,5 je suport.





Atlanska uspješno prikuplja novac. Znamo kakav ugovor imaju sa INGROM kada ga pribave do kraja. Još malo.
http://www.zse.hr/default.aspx?id=39318

Kakav je to ugovor?
[/quote]
i mene bas interesira…

Inace….moram priznat da je danas protrgovana interesantna brojka…do kraja dana sigurno 600k
[/quote]
Već ste zaboravili o dogovoru za gradnju pos.zgrada itd……gooooooglaj.
[/quote]

a bome bi i ti trebao malo googlati….. pa vidjeti da Ingra ne radi to, štoviše nikad nije bila ni približno dobivanju tog posla, osim u svojim snovima koje ti ovdje iznosiš kao činjenice…

a i sa ovim komentarom kako ATPL prodaje brod da bi napravila zgradu si pokazao opće neznanje o poslovanju brodarskih kompanija i načinu finaciranja kupnje brodova i što se događa kad se brod proda….

Što mislite dali je ovo kupnja same INGR-e? Onih 9 milja stavljenih po strani? Prometom bi približno odgovaralo… (uzevši u obzir da ne kupuju samo oni).
To bi me najviše veselilo jer znači da vjeruju u svijetliju budućnost!


minuteman@. Daj se poklopi ušima i ućuti. Taj graf je skinut danas sa Tele Tradera, nisam ga ja crtao. Na tome u Americi radi oko 940 zaposlenih. Ako ti je teško priznati da si pogriješio promijeni nick ili smisli nešto… [bye]

dobro ti pise covjek…omasio si fudbal…cudno za korisnika od 2007 da takve elementarne stvari ne zna… [undecid]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Bitnija stvar od ovog laprdanja na forumu je ta da Stjepan Mesić u ponedjeljak putuje u Moskvu, na poziv ministarstva vanjskih poslova Ruske federacije, moguće i Štern s njime

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

http://www.poslovni.hr/vijesti/mi-smo-kaze-radimir-cacic-realni-i-trazimo-nemoguce-197804.aspx

ovo je zaista hrvatski new deal! uh, ingra i ostali gradjevinari jednostavno nece moci ostati bez poslova sve kad bi i htjeli.
ovaj ovotjedni skok cijene tek je blagi uvod u ono sto nas tek ceka. tko sad ostane u cashu, taj je stvarno nepopravljivi pesimist.

ovo je ono sto se cekalo godinama!

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja

Ova cijena može ići spekulativno dolje u kraćem periodu, ali dugoročni trend bi sada zaista mogao biti pozitivan jer sinergija svih dosadašnjih napora da se izađe iz ovog dubokog gliba negdje mora izbiti na površinu. Kako god okrenete to je pred nama isto kao što se sada ni proljeće ne može zaustaviti povremenim padom temperature osim da se npr. "ugasi Sunce" (recimo da eksplodira Yellowstone), a onda vam je svejedno za sve, a kamoli dionice.

Nije u igri samo ova "sitna" firma, isti proces se događa i na drugim razinama i ako pogledate širu sliku ukupnog stanja svijesti u kojem se nalazimo ona je prošla onu crtu u kojoj nas može više iznenaditi puno toga negativnog čak i ako se to bude događalo jer od Irana na dalje loših vijesti nikada neće faliti.

Moj osobni izbor je pomalo Buffetovski u kojem gledam koliko je primjerice uprava dosljedna onome što želi postići, a dojam je da im je stalo da ono što imaju u vlasništvu ili ih sada hrani dovedu na neke bitno bolje razine od ovih u kojima se nalazimo. Pa ako je njima stalo i trude se (bez obzira na greške) onda to nešto znači. Stoga nemojte se iznenaditi ako ovdje uskoro zaista bude vrlo interesantnih situacija.

Nemam nikakve posebne info niti ikoga na išta nagovaram, ali intuicija doslovno "vrišti" u tom smjeru. Osobno pratim sve što se može naći, ali svoje odluke donosim sam i odgovaram za to. Puno je tu vrlo skupih grešaka, ali kroz njih se uči. Bitno je da znate što hoćete i da je to vaša osobna odluka.

I još jedan vrlo bitan detalj – kapitala nimalo ne nedostaje da se napravi što god treba, a zadnjih nekoliko dana je bila samo mala demonstracija kako to izgleda kad netko ima svega par milijuna kuna za pogurati u bilo kojem smjeru hoće. A da ne govorimo o milijardama koje tek čekaju da se negdje oplode. Nije to samo INGRA jer sada ima puno potencijalnih kandidata za takvo nešto. Stoga dobro razmislite o vlastitoj investicijskoj filozofiji da vam poslje ne bude stvarno žao što niste bili tu kada stvar zaista eksplodira jer sad je očito da dolazi vrijeme za mudro pozicioniranje i mislim da nismo još ništa vidjeli od onoga što bi se ovdje moglo događati.



minuteman@. Daj se poklopi ušima i ućuti. Taj graf je skinut danas sa Tele Tradera, nisam ga ja crtao. Na tome u Americi radi oko 940 zaposlenih. Ako ti je teško priznati da si pogriješio promijeni nick ili smisli nešto… [bye]

dobro ti pise covjek…omasio si fudbal…cudno za korisnika od 2007 da takve elementarne stvari ne zna… [undecid]
[/quote]
dobro ti kazu ljudi gosn bananeros
malo ste se zeznuli
prvi je nekakav minutni- vi ga nazivate dnevni
drugi je dnevni vi ga nazivate tjednim
to su cinjenice…
inace ko zna di ce ,vjerojatno samo opi i bagra.
zato je u ponedeljak petama vjetra odavde.
@turbulunt
odlican rezime
no nekako sve vristi na sto bi rekli “death cat bounce”


Meni je pored ovoga rasta još drago da je onaj iz PBZ-a istresao 900.000 komada na 5 kuna. Mora da se sad pojeo od muke kad izračuna koliko je popušio.

Ja sam mišljenja da je taj PBZ skrbnički račun bio skup više lombardnih kredita koji su u zalog stavili Ingrine dionice. Poznato je da banke založene dionice drže na zajedničkom skrbničkom računu. Ingra je bila 2 mjeseca na razini 6-7 kuna i mnogi su već tada vjerovali da ne može niže nego da će vrlo brzo krenuti prema gore. Tako da je bila privlačna kao garancija za dizanje lombardnih kredita. A kad je zbog one objave da Ingra nije u stanju platiti dospjele obveze cijena preko noći pala za 20% mnogi nisu mogli pokriti tako veliki margin call. U toj situaciji banka prodaje založene dionice po trenutnoj cijeni (njih nije briga što je cijena bagatela, prodat će količine koje su potrebne da se pokriju rate kredita). Ne vidim drugi razlog za prodaju tako velike količine koja je cijenu još više rušila prema dolje. Nitko normalan ne prodaje na način da sam sebi ruši cijenu.


Što mislite dali je ovo kupnja same INGR-e? Onih 9 milja stavljenih po strani? Prometom bi približno odgovaralo… (uzevši u obzir da ne kupuju samo oni).
To bi me najviše veselilo jer znači da vjeruju u svijetliju budućnost!

to bi veselilo i mene, ali ipak malo nemoguće, nemaju oni tolike nofce ?!?
pa pogledajte samo što je bilo 24.01.2012 -> nemogućnost iskupa 13. tranše komercijalnih zapisa

24.01.2012 Ingra d.d. – nemogućnost iskupa 13. tranše komercijalnih zapisa
http://zse.hr/default.aspx?id=38958
25.01.2012 Ingra d.d. – Postignut dogovor s imateljima komercijalnih zapisa
http://zse.hr/default.aspx?id=38971

ali nadu ipak budi to da se intenzivno radi na realizaciji jednog od nekoliko rješenja,
kao što je već bilo spomenuto u ovom posljednjem izvješću od 14.02.2012. na str.2 …

14.2.2012 Ingra d.d. – Objava privremenih poslovnih rezultata za 2011. godinu
http://zse.hr/default.aspx?id=39209

citat sa str.2 …
"Zbog poremećaja na domaćim i međunarodnim financijskim tržištima, Društvo nije
uspjelo provesti planirano restukturiranje duga do kraja 2011. godine. Međutim
Uprava vjeruje da će ubrzo uspjeti realzirati jedno od nekoliko rješenja na kojima
intezivno radi."

eto, nadajmo se da će se bar jedno od nekoliko rješenja ubrzo uspjeti i realizirati…

p.s. inače na kojih ste ono "devet milja stavljenih po strani" točno mislili ?!?

Optimist - loše informirani pesimist


http://www.seebiz.eu/radimir-cacic-francuzi-jamce-da-ce-na-plesu-vecinu-poslova-raditi-hrvatski-gradevinari/ar-27430/
Možda netko već zna koji su to građevinari.

Najveći dio građevinskih radova će izvoditi Viadukt. Mene zanima zna li se tko će raditi opremu?

osobno mislim da onaj dogovor s drzavom oko klinike ima velike veze s ovim rastom.Zasto??E pa vjerovatno im je cacic obecao dosta posla…a oni njima za uzvrat kliniku,gotovo sam siguran u isto.Da se ingra preko noci odrekla dijela novca,hm…

New Report

Close